איך לבחור צעצועים לילדים?

Screenshot_6

בחירת צעצועים לילדים הפך ליותר ויותר קריטי עם השנים וזאת מפני שהם לא רק תורמים להתפתחות הילד, הם גם מציבים סכנות ואתגרים שכל הורה חייב להתמודד איתם. לדוגמא: צעצועי פלסטיק או כאלה בעלי רכיבים קטנים עלולים להיות מסוכנים עבור ילדיכם. מהצד השני צעצועים מאוד חשובים להתפתחות הילד, הן ברמה האישית והן ברמה החברתית. אם כך אז איך תדעו אילו צעצועי התפתחות יתאימו לתינוקכם? לאיזה שלב מתאים כל צעצוע התפתחות? ומה ישפר הכי טוב את היכולות הקוגניטיביות של הילד שלכם? 

מה אנחנו כהורים צריכים לדעת כאשר אנו בוחרים צעצוע לתינוק?

כבר ידוע מזה זמן רב, כי משחקים לתינוקות מעודדים מאוד ומזרזים את התפתחותם של ילדיכם בכל גיל. צעצועי התפתחות מסקרנים את התינוק ומסייעים לו בגילויים חדשים על סביבתו ופותחים בפניו את העולם הגדול. אנו כהורים יכולים בעזרת משחקים וצעצועים שונים ללמד אותו ולהבטיח עבורו התפתחות בריאה הן ברמה הפיזית והן ברמה הרוחנית.

הצעצועים יאפשרו לנו כהורם לעשות את זה בצורה מהנה יותר דרך שילוב של משחקים וצעצועי התפתחות המתאימים ספציפית עבורו. יחד עם התינוק גם אנו כהורים מתרגלים מיומנויות חדשות ולומדים יחד איתו את עולמו של התינוק. לדוגמא: זחילה הליכה ופעילויות מוטוריות וספורטיביות שנרצה לקנות לו.  בעזרת משחק והשתעשעות בצעצועי התפתחות תתפתח סקרנות של התינוק, יתפתחו גם יכולותיו הקוגניטיביות החברתיות ויכולות התפיסה שלו את המתאימות, את המשפחה ואת החברה בה הוא פועל ונושם.

חשוב לדעת

אנו כהורים בעצם מפסלים את אופיו וחייו של התינוק שלנו עוד בשלבי ינקותו. לכן, חשוב מאוד לשים לב שאנו עושים את הבחירות הנכונות ויוצרים עבורו את הסביבה ההתפתחותית המושלמת והנוחה. לכן כהורים חשוב שנתאים את צעצוע ההתפתחות לשלב ההתפתחותי בו נמצא התינוק. לדוגמא: צעצועים מוטוריים אשר מעודדים התהפכות על הגב ועל הבטן, זחילה לאורך זמן, הליכה זהירה,  פעילות עדינה עם האצבעות ועוד. 

בצעצועי התפתחות לרוב יש  אפשרות בחירה מאוד מגוונת ועשירה של  משחקים לילדים ולתינוקות אשר משלבים את תמיכת ההורים ונחים את ההורים כיצד להנחות את הפעוטות והתינוקות ובכך אתם תורמים תרומה משמעותית להתפתחות ילדיכם ועוזרות להם לרכוש המיומנויות השונות להם יזדקקו למהלך התפתחותי תקין בעתיד הלא רחוק של הילדים. אל תשכחו כי תינוקות גדלים מאוד מהר ועוד לפני שמצמצתם כבר פספסתם תקופה יפה מאוד בחיי הילד, לכן חשוב להיות ערניים ולתת תשומת לב מירבית לילדיכם.

מה שתתנו לו בשלבים המוקדמים, זה מה שיישאר איתו גם בעתיד, הן מבחינת יכולות מוטוריות וספורטיביות, והן מבחינת יכולות קוגניטיביות וערכי המוסר השונים שנרצה להקנות לו, כגון: ערכי משפחה וערכי טוב או רע. חשוב לשמור תמיד על רוח טובה מול הילד, ולעודד אותו להנות בחיק המשפחה והחברה בה הוא נמצא. צעצועים בהחלט יעזרו לקרב בינכם לבין תינוקכם ולכן אנו ממליצים בחום להנות מהרגע ולדעת כי כל רגע שאתם נותנים תשומת לב מרבית לילדכם הדבר משפיע לו המציאות העתידית שלו.

אז צאו להנות ממשחק עם ילדיכם!

הרשמו עוד היום לקוראים של קידיפדיה ,קבלו תוכן איכותי 
*אנחנו שונאים ספאם ונשלח לך רק תוכן איכותי ורלוונטי!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on twitter
צייצו בטוויטר
Share on whatsapp
שתפו בווטסאפ

כתבות נוספות מהמגזין של קידיפדיה

צילומי הריון במחירים לפי התקציב שלך..