מחפשים יועצת שינה? 5 דברים שיועצת שינה לא עושה! 1

כמו כל הורה שני מתוסכל, הגעתי למצב שאני לא מצליח להרדים את הילדה שלי מבלי לשבת איתה בחדר השינה שלה לפחות כשעתיים. אז מה עשיתי? מה שכולכם רוצים לעשות, קראתי ליועצת שינה.

  1. יועצת שינה לא מחנכת את הילד שלכם

הדבר הראשון שממנו נבהלתי קלות, זה היה נושא החינוך לילדה שלי, כשביקשתי מהיועצת הדרכה וליווי לכל הסיפור הבעייתי שלי (כמו של כל אחד כמובן), הדבר הראשון היא שאלה אותי מתי אני פנוי להדרכה בשעות הערב, ושאלתי "זה לא מאוחר מדי לילדה?" והיא ענתה "מה זה משנה לי מתי היא הולכת לישון? אני צריכה אתכם, לא את הילדה".

אחרי שהבנתי את החלק הזה, כבר משהו בי קצת פחות האמין, אבל החלטתי ללכת על זה בכל מקרה, אחרי הכל, אנחנו במצב נואש, לא מתווכח עם המבינים. למרות מה שחשבתי, היא בעצם רוצה לחנך אותנו, לא את הילדה שלי. מעניין איך זה יכול לקרות..

  1. יועצת שינה היא לא קוסמת

למרות מה שכולם חושבים, יועצת שינה לא באמת יכולה להגיד הוקוס פוקוס והרי אתם ישנים בלילה. המחשבה ללא ספק הולכת לכיוון הזה, גם מצד היועצת שלכם, אבל תבינו, יועצת שינה לא קוסמת – היא לא יודעת להפעיל בובות מרחוק, היא נותנת לכם טיפים והכוונה במידת האפשר איך להתמודד בעצמכם עם הילד. לא משהו במשותף עד כדי כך

  1. יועצת שינה לא עוברת לגור איתכם

כמו שהבנתם, מעבר לעובדה שיועצת לא מגיעה אליכם הביתה (ברוב המקרים), היא בטח שגם לא תעבור לישון אצלכם, מה הכוונה שלי?

  • היא לא בודקת שאתם מיישמים מעבר לשבוע של טלפונים וקצת סמסים
  • היא לא בודקת שהילדים שלכם מיישמים את מה שאתם ניסיתם להעביר אליהם
  • היא לא תישאר שם חודש לאחר מכן לבדוק תובנות ותוצאות
  1. זה או הכל או כלום

שוב, גם כאן, אם אתם לא תשתפו פעולה, לא תקבלו את מה שניסיתם לקבל מלכתחילה. משמע, שאם אתם לא תלכו יד ביד עם יועצת השינה שלכם, אתם עלולים להיכנס למבוי סתום, כי ברגע שלא תיישמו בדיוק צעד אחר צעד ממה שהיא תגיד לכם, אתם לא תגיעו לשום מקום ואם תרצו "לבכות" לה, היא תשאל אתכם "האם הלכתם לפי הצעדים?" ואם תעזו להגיד "לא כל כך", זה ייגמר ב"אז אל תבואו לבכות לי ולכו לעשות מה שאמרתי לכם".

  1. יועצת שינה היא לא "מבינה", היא מכוונת

אם יש משהו שלמדתי על בשרי, זה כשיועצת השינה מייעצת לעשות משהו, אסור לי לקחת בחשבון, שאני אנושי, כי אם אני מיישם משהו כמו לצאת מהחדר גם אם היא בוכה הילדה שלי, אסור לי לחזור אחורה לפחות דקה או שתיים, ואני, בתור אבא רגיש במיוחד, חוזר אליה אחרי 10 שניות ועוד חושב איך אני מפצה על זה.

אם תבינו שהיועצת לא אמורה להיות "חברה" של הילדים שלכם אלא לעזור לכם להשיג שינה טובה יותר, אתם תראו שמדובר בהכוונה נכונה בעיקר, אבל ללא יישום מלא – יהיה לכם ממש קשה לחזור לישון. אחרי הכל, רק עבודה ממושכת ומלומדת מהיועצת – תביא לכם תוצאות.

אז עם מה זה משאיר אותנו?

בעיקר עם השאלה הגדולה: "האם אני מוכן לעובדה שאני נכנס לפרויקט אמיתי ואסור לי להתנגד או לבצע מהלכי נגד לתהליך של היועצת". רק ככה תדעו שאתם הולכים לכיוון של שקט אמיתי בבית, אבל דעו זאת – אם אתם לא תיישמו עד הסוף, זה לא יעבוד לכם, מניסיון. אז מה אתם יכולים לעשות? או ליישם, או לשבת ליד הילדים שלכם כל לילה עד שיירדמו, הכל תלוי בכם, לא בילדה ובטח שלא ביועצת.