שבוע 14

שבוע 14 1

שבוע 14 להריון

הידעת? בשבוע ה-14 להריון שלך, ההקלה של החלק השוטף של ההריון, מתחיל לפעול. הגיע הזמן לחזור (כמעט) לשגרת חיים נורמליים, כבר אחרי השבוע ה12, אבל היי, את מרגישה טוב יותר מרגע לרגע.

חודש 3 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 14

אז בואי קורה בעצם בשבוע ה14 להריון?

השבוע התינוק מתחיל לבלוע לגימות זעירות של מי השפיר, שעוברים לבטנו דרך הכליות ויוצאים החוצה בצורת שתן. בשבוע ה-14 להריון, הרופא יכול לשמוע את פעימות הלב של התינוק, באמצעות מכשיר אולטרסאונד שממוקם על הבטן.

השיטה הבטוחה ביותר לפקח על בריאות התינוק היא באמצעות מעקב אחר תנועותיו, ושמיעת פעימות הלב שלו בפעם הראשונה היא רגע מיוחד מאוד בהריון, התינוק הופך פתאום למציאות אמיתית.

תסמיני ההיריון בשבוע ה-14

כל אישה עוברת את ההיריון בצורה שונה, אבל התסמינים האופייניים שעשויים להתרחש השבוע, לפחות ברוב המקרים, כוללים:

רוב החרדה נעלמת אבל כדאי שתדעי מה לעשות אם את עדיין מושפעת מתנודות רגשיות

נשים רבות חוות הקלה לאחר השבוע ה-12 להריון, שכן הסיכוי להפלה נמוך בהרבה. הגישה להריון חיובית הרבה יותר עכשיו, ואת אפילו מתחילה ליהנות. אם זה לא המקרה, ואת עדיין חווה חרדה ותנודות במצבי הרוח, חשוב שתדוני עם הרופא לגבי השינויים הרגשיים בהריון, והשיטות להקלתם.

אחת מתוך עשר שנים חוות בעיה הקשורה לבריאות הנפש בהריון, וחשוב לא להתעלם מהתסמינים. אם את חושבת שאת סובלת מחרדה או דיכאון, עכשיו זה הזמן לקבל עזרה מקצועית, שכן התסמינים עלולים להחמיר לאחר הלידה.

כאבי בטן

את עשויה לחוות כאבים חדים משני צדי הבטן, שמחמירים כשאת זזה. כאבים אלו אינם מצביעים על מצב מסוכן, והם נגרמים כתוצאה ממתיחת הרחם שלך, כשהתינוק גדל במהירות.

פטמות דולפות?

אל תיכנסי לפאניקה אם את מבחינה בכתמים צהובים בחזייה שלך. זה כנראה קצת קולסטרום, החלב הראשון שאימהות לעתיד מייצרות, שדולף מהפטמות.

החזה יכול להתחיל לייצר חלב כבר בשבוע ה-14 להריון, וניתן להשתמש ברפידות סופגות על מנת למנוע את חלחול הדליפה לבגדים.

הדחף המיני עשוי לגבור

חלק מהנשים חוות דחף מיני מוגבר במהלך ההיריון, בשל זרימת הדם המוגברת לאזור האגן. גם ההורמונים עשויים לשפר את הנכונות המינית, וחשוב להבין שאם אין מצב בריאותי מיוחד, קיום יחסי מין במהלך ההיריון נחשב לבטוח כמעט בכל שלב.

רשימת מטלות לשבוע ה-14 להריון

גם השבוע יש כמה צעדים שחשוב שתקפידי עליהם:

אם עדיין לא הפסקת, חשוב להפסיק מיד לעשן

הפסקת עישון היא אחד הצעדים הטובים ביותר שאת יכולה לנקוט בהם כדי להגן על בריאות התינוק. אם תפסיקי לעשן לפני השבוע ה-15 להריון, הסיכונים הבריאותיים לתינוק יורדים.

הגנה על התינוק מפני עישון פסיבי

אם יש לך מעשנים בבית, חשוב שגם הם יפסיקו לעשן, או שלפחות לא יעשנו בסביבתך. יתרונות חיים ללא עישון הם ענקיים, ומעבר ליתרונות הברורים, הם משפיעים באופן משמעותי על בריאות התינוק. אז אם יש אנשים בסביבתך שעדיין מעשנים, עודדי אותם להפסיק.

היעדרות מהעבודה כדי להגיע לבדיקות לפני הלידה

כל הנשים ההרות זכאיות להיעדר מהעבודה לפרקי זמן סבירים בתשלום, כדי להגיע לבדיקות לפני הלידה. אז אל תוותרי על תכנית הבדיקות שהרופא שלך קבע, כי המעקב הקבוע אחר התקדמות ההיריון חשוב לבריאותך ולבריאות התינוק.

שבוע 14 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים