שמות לבנות

שמות לבנות

עוד קצת והיא כאן. הנסיכה הקטנה שלכם. הכנתם כבר הכול, את החדר, הרהיטים, הצבעים והמשחקים. אבל מה שהכי כיף בתקופה הזאת זה לחשוב על השם שתבחרו לה. כזה שיתאים לה. כזה שהיא לא תרוץ להחליף בתעודת הזהות ברגע שתהיה לה הרשאה. כזה שהיא תתגאה בו ותגיד לכולם: ההורים שלי בחרו לי דווקא את השם הזה, כי…

אז כאן ממתינים לכם מגוון שמות, מקוריים, יצירתיים, קלאסיים, מהתנ"ך, עם או בלי משמעות, עם צלילים יפים או סתם שמות נוסטלגיים שאתם מתגעגעים אליהם.

שמות לבנות באות א'

אביבה. המקבילה הנשית ל"אביב". העונה בשנה שמסמלת פריחה, צמיחה והתחדשות. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תפרח, תשגשג, תהיה אופטימית, שמחה ושאפתנית.

אביבית. צמח בר עם פרחים לבנים צפופים וזעירים ממשפחת המצליבים. ביוונית הפירוש לשם הוא: אוהב את האביב. השם מסמל התחלה, אומץ, נחישות, תעוזה, אופטימיות, וקשר עמוק לצמיחה ופריחה.

אביגיל. בתנ"ך, אביגיל הייתה אשת דוד המלך, אבל לשם הזה יש גם משמעות מילולית עוצמתית ביותר. אביגיל התנ"כית הייתה דמות מרכזית שהייתה ידועה בזכות יושרה, יופייה הרבה, צדיקותה וחוכמתה. צמד המילים מחבר גם בין "אבי" ו"גיל" שפירושם מקור לשמחה רבה.

אביטל. המקור לשם הוא בתנ"ך, אביטל הייתה אחת מנשות דוד המלך ואם בנו. המשמעות המילולית של השם היא זיקה למשפחה, לבית, ולתהליכי ונפלאות הטבע.

אבישג. בתנ"ך, אבישג השונמית הייתה האישה שסעדה את דוד המלך בסוף ימיו. הבחירה בשם זה משקפת את שאיפת ההורים שביתם תהיה אצילית, בעלת יופי חיצוני ופנימי, מקרינה טוב על סביבתה, טובת לב וחולקת עם אחרים את כישרונותיה הרבים.

אוריאנה. בצרפתית פירוש השם הוא זהב או שחר. המשמעות המילולית של השם היא אור ושחר והבחירה בו משקפת את רגשות התודה של ההורים על ביתם, ואת תקוותם שהיא תוסיף אור למשפחה, ושיהיה לה אופי חם ואופטימי שמשמח את הסביבה, שהיא תהיה כשרונית, יצירתית, שתחתור למצוינות, שתהיה שאפתנית אך גם נדיבה ונעימה לסביבתה.

אורנית. השם נגזר משמו של עץ האורן, והבחירה בו מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה שאפתנית ושתחתור לצמיחה בתחומים רבים, במקביל לאחיזה איתנה בשורשי האומה והמשפחה.

איילת. בעולם החי, איילת היא הנקבה במשפחת האיילים, הבחירה בשם זה מסמלת עוצמה, כוח, גאווה, מנהיגות, חיבור למשפחה, ושאפתנות.

אלמה. בספרדית, פירוש המילה הוא "נשמה". השם נקשר לרוחניות ועומק נפשי, ומבטאת את שאיפת ההורים שלביתם יהיה קשר עמוק לרוחניות, שתהיה לה יכולת להציב לעצמה את המטרות הנכונות ולהשיגן, ושתשאף תמיד לבחור בטוב.

אנאל. שילוב המילים "אנא" ו"אל". השם מתייחס לבקשה וחיפוש והחיבור עם המילה "אל" מניב משמעות ייחודית הנקשרת לפתרון לחיפוש.

שמות לבנות באות ב'

בינת. מהמילה בינה, שפירושה חכמה. השם נושא תכונות של כושר הבנה מפותח, חכמה, חכמת חיים ויצירתיות. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה בעלת כישרונות, נבונה, שתוכל לחושב לפני שהיא פועלת, ושתהיה אינטלקטואלית.

בלה. באיטלקית, השם מבטא חן ויופי פנימי וחיצוני. הבחירה בשם זה מבטאת את תחושת התודה של ההורים על ביתם החיננית והיפה.

ברוכה. המקור לשם הוא במגילת רות, והוא נקשר לנשיאת קדושה וברכה. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה מאושרת ומבורכת בחייה, ושתשפיע ברכה על כל המשפחה.

ברית. משמעות השם היא הסכם שלום או ידידות. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תחתור לשלום והרמוניה, תתרחק ממחלוקות וחיכוכים, ותהיה הוגנת, ידידותית, אהובה ונדיבה.

ברית-אל. שילוב המילים נקשר לברית שהאל כרת עם בני ישראל. והבחירה בשם זה מבטאת את הצהרת ההורים שמתייחסים אל ביתם כאל סמל להמשך המסורת היהודית.

ברקאית. הצורה הנקבית לשם ברקאי, שפירושו השחר העולה. הבחירה בשם זה מבטאת את תחושת ההורים שביתם מייצגת התחלה חדשה במשפחה, ומביאה איתה תקווה לעתיד מבורך. הם מקווים שחיי ביתם יהיו מלאים באופטימיות, אושר והצלחה.

ברקת. בתנ"ך, ברקת היא אחת מאבני החושן של הכוהן הגדול. הבחירה בשם זה מבטאת את תחושת ההורים שהם זכו למתנה יקרה עם הולדת ביתם, וכי הם שואפים שיהיה לה אופי ייחודי ואצילי, ושיהיה לה עושר פנימי מודגש.

בשם. המקור לשם הוא בשיר השירים בתנ"ך והוא מייצג שילוב של תמציות צמחים המדיפות ריח נעים. הבחירה בשם זה מבטא את תחושת התודה של ההורים שמרגישים שהולדת ביתם הביאה לחייהם ברכה ונעימות, ואת שאיפתם שהיא תגדל להיות ידידותית, נעימה, מקרינה טוב על סביבתה, אהודה בחברה, ומשפיעה בנדיבות משפע הברכות בהן התברכה.

בשמת. בתנ"ך, בשמת הייתה אשת עשיו. הבחירה בשם זה מבטאת את תחושת התודה של ההורים שמרגישים שביתם מוסיפה לחייכם ברכה ונעימות, ואת שאיפתם שתגדל להיות ידידותית, נעימה, מקרינה טוב על סביבתה, אהודה בחברה, ומשפיעה בנדיבות משפע הברכות בהן התברכה.

בת חן. שם ייחודי המשלב ענווה, יופי, נועם הליכות, אצילות ואישה בעלת קשר עמוק לסביבתה, עם תכונות טובות, שקשורה למשפחה ולמורשתה.

שמות לבנות באות ג'

גאות. פירוש המילה הוא שטף מים גבוה, נשגב ומרומם. הבחירה בשם זה מבטאת את הקשר של ההורים לים ולטבע, ואת תקוותם שלביתם יהיו שפע תכונות מבורכות, שתהיה לה אישיות מרוממת, שתהיה יצירתית, מוכשרת ועם קשר עמוק לעולם הטבע והאמנות.

גאיה. ביוונית, פירוש המילה הוא 'אימא אדמה', הבחירה בשם זה משקפת את הקשר העמוק של ההורים לטבע ואת שאיפתם שביתם תהיה בעלת אופי מעשי, יציב ותכליתי, ושתנחיל הרבה כבוד למשפחה.

גזית. בתנ"ך, גזית היא שם של אבן מסותתת ש/מיועדת לבנייה. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה נחושה, בעלת אופי יציב, תכליתית, שאפתנית, עוצמתית, עם יכולת להציב מטרות ולהשיגן, ובעלת ביטחון עצמי.

גילת. פירוש השם הוא אושר, שמחה וגיל. הבחירה בשם זה מבטאת את האושר והשמחה של ההורים על הולדת ביתם, ואת תקוותם שלביתם יהיה אופי עליז ואופטימי, ושתהיה לה שמחה פנימית שתקרין שמחה על סביבתה ותוסיף שמחה ואור לחיי כל המשפחה.

גיתית. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה עליזה, שמחה, אופטימית, שתוסיף שמחה לחייה שמשפחה ושתנחיל להוריה נחת. השם מעיד גם על הקשר העמוק של ההורים לעולם המוסיקה.

גלי. מהמונח 'גל', כמו גם משמעות של גילוי וחשיפה. הבחירה בשם זה מבטאת את הקשר העמוק של ההורים לים ולטבע, ואת תקוותם שביתם תהיה בעלת הרמוניה פנימית, עם אופקים רחבים כמו של הים, שתהיה עדינה ובעלת אישיות פתוחה, יצירתית, עם עומק פנימי וכישרונית.

גלילה. השם נגזר מהמילה 'גליל', והבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שלביתם יהיה קשר למרחבים ולטבע, שיהיה לה יופי פנימי, עושר מחשבתי ונפשי, שתהיה רגישה, אצילה ובעלת אופי הרמוני.

גפנה. פירוש השם הוא הגפן שלה. הבחירה בשם זה מבטאת קשר לעולם הצומח ומבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה בעלת אישיות ייחודית, מובחרת ואצילית.

גרנית. השם נגזר מסלע הגרניט, והוא מסמל עמידות, יציבות, עוצמה, חן ויופי. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שלביתם יהיה ביטחון עצמי, אופי יציב, שתהיה חיננית, בעלת כושר התמודדות מעולה עם החיים, ושיהיה לה יופי פנימי.

גת. בתנ"ך, גת היא מכרה המשמש לדריכת ענבים לייצור יין. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תגדל להיות בעלת אישיות מובחרת, ייחודית ושופעת.

שמות לבנות באות ד'

דבורית. פירוש המילה הוא כוורת. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה בעלת מידות טובות, שיהיה לה כושר מנהיגות, שתהיה שאפתנית, אסרטיבית, נאמנה למשפחתה, וחרוצה כמו דבורה.

דבש. תוצרת הדבורה מצוף הפרחים. דבש מסמל עושר, מתיקות ושפע, והבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה בעלת חן אישי ומתוקה, עם אופי שופע טוב ועושר פנימי, ושתקרין טוב על סביבתה.

דוריה. המקור לשם הוא ביוונית, ופירושו שי, מתנה או דורון. השם מבטא את תחושת ההורים שקיבלו את ביתם במתנה מהאל. בנוסף, הם מקווים שלביתם יהיו מידות טובות, כישרונות ברוכים, לב טוב ואופי נוח.

דורין. ביוונית, פירוש השם הוא מתנת האל ולכן לשם זה יש משמעות ייחודית המבשרת על התחלה חדשה, שמחה, איחוד משפחתי ועתיד מוצלח. המילה דורין נגזרת גם מהמילה דור, המסמלת מחזוריות, שושלת, נצחיות טבעית ופריון, כמו גם את המילה דורון שפירושה מתנה או שי.

דורלי. שילוב המילים 'דור' ו'לי'. הבחירה בשם זה מבטאת את תחושת האהבה והקרה שההורים מרגישים כלפי ביתם.

דנה. הצורה הנקבית לשם דן. השם מסמל חוזק, אסרטיביות, יושר, חוכמה, שאיפה למנהיגות ולצדק, ולחברה הגונה.

דנית. זוהי הטיה לשם 'דן', והשם מייחס תכונות של היטמעות בקבוצה, שאיפה לצדק, אמונה חזקה, מנהיגות ומשמעת חיובית.

דפנה. ביוונית, זהו שם של עץ וצמח ירוק המשמש כתבלין מאכל. השם מסמל חיבור לטבע מתחדש, לעולם הצומח, לרוחניות, לפעלתנות יעילה ובריאה ולאדמה פורייה.

דקלה. פרי עץ הדקל, התמר. הבחירה בשם משקפת את הקשר של ההורים לעולם הטבע והצומח, ומבטאת את תקוותם שביתם תשאף לצמיחה, ותהיה מתוקה כתמר.

דריה. שילוב המילים 'דר' ו'יה', שפירושם המקום של שכינת האל. השם משקף את שאיפת ההורים שביתם תהיה בעלת קשר עמוק לנוכחות האל בחייה ושתלך בדרכם. משמעות נוספת של השם היא פאר, יוקרה ואצילות.

שמות לבנות באות ה'

הגר. במקרא, השם מתייחס לדמות התנ"כית הגר המצרית, שהייתה השפחה של שרה. השם מסמל ערכים של מעלה גדולה של טוב לב, נאמנות, חיבור לשושלת, פריון, וקשר להיסטוריה היהודית.

הגרה. הגרסה המודרנית לשם הגר.

הדס. המקור לשם הוא בעולם הצומח, ומתאר שיח ריחני, אחד מארבעת המינים. גם בתרבות היוונית ובתרבויות שונות הצמח נחשב לייחודי ומסמל קודש, אהבה, יופי, שלמות ושלום.

הדסה. השם הנוסף של אסתר המלכה. בנוסף, השם מכיל את השם הדס, הצמח בעל הניחוח והצורה הנעימים במיוחד. הבחירה בשם זה משקפת את שאיפת ההורים שלביתם יהיה אופי של מנהיגה, שתהיה בעלת חן, מוכשרת, כריזמטית, בעלת יופי חיצוני ופנימי, ובעלת תושיה.

הודיה. השם מתאר הכרת תודה גדולה, כמו גם יופי רב, יוקרה, כבוד, פאר ועוצמה.

היא-לי. שילוב המילים 'היא' ו'לי'. הבחירה בשם משמשת כהכרזת ההורים שביתם שלכם, והשם מנציח את רגשות הקשר העמוק שהם מרגישים קלפיה ואת אהבתם הגדולה אליה.

הילה. לשם זה יש משמעות ייחודית והוא מתאר את המעגל הסובב את האור. בנוסף, יש לשם משמעויות של עוצמה כגון הקרנת תקווה ואור לסביבה, נועם הליכות, טוב לב, תחושות פאר, טוהר מידות, הדר והוד.

הילי. קיצור לשם היא-לי.

הלית. השם נגזר מהמילה 'הילה' שפירושה מעטפת זוהר שקורנת מסביב למקור חום או אור. הבחירה בשם זה משקפת את רגשת האושר של ההורים שמרגישים שביתם מוסיפה לחיי המשפחה זוהר, אור, אושר ושמחה. הם שואפים שלביתם תהיה אישיות קורנת, מאירה, עליזה, אופטימית, חמה, עם זוהר פנימי, ושתהיה אהובה ונדיבה, ושתוסיף אושר ואור לכל המשפחה ושתנחיל נחת להוריה.

שמות לבנות באות ו'

ויולטה. באיטלקית, פירוש השם הוא פרח עם עלי כותרת ורודים וסגולים.

ויקה. בנומרולוגיה, השם מסמל אנשים מעשיים, אוהבי ארגון וסדר, ולכן הם אנשי עבודה מסורים ומצליחים.

ויקטוריה. בלטינית, זוהי הצורה הנקבית לשם ויקטור, ומשמש גם את שם אלת הניצחון הרומית. לכן השם מסמל שאפתנות, עוצמה, מנהיגות, חוש צדק מפותח. בנוסף, זהו גם השם של שושנת מים, המרמז על יופי, עדינות, פאר וטבעיות.

ולרי. המקור לשם הוא בלועזית, ובצרפתית פירושו חוזק, כוח ועוצמה.

ולריה. באיטלקית, פירוש השם הוא חוזק, אומץ ובריאות.

ורד. שם ייחודי מעולם הצומח, המסמל בתרבויות שונות שלום, אהבה, יופי, עדינות, וקסם, והוא מייצג את פלא הטבע הפראי והמורכב.

ורדה. בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים חומריים שחותרים לרווחים.

ורדית. השם נגזר מפרח הוורד, והבחירה בו משקפת את הקשר של ההורים לעולם הטבע והצומח, ואת שאיפתם שלביתם יהיה אופי אצילי ונוח, ושתתמודד באומץ עם "הקוצים" בחייה, כמו גם שתצלח את המהמורות בחיים בהצלחה ובנחישות.

ורה. ברוסית, משמעות השם היא דת ואמונה. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה אמיצה, שתהיה לה אישיות חזקה, ושתהיה בטוחה בדרכה גם בזמני משבר.

שמות לבנות באות ז'

זאבה. בנומרולוגיה, השם מסמל שהמשפחה נמצאת תמיד במקום הראשון אנשים עם שם זה ידועים בהכנסת האורחים שלהם, ביתם תמיד פתוח והם אוהבים גם להתארח. הם כישרוניים ויצירתיים, נדיבים, כריזמטיים ונוטים לוותר על עצמם על מנת להעניק לאחרים.

זהבה. המשמעות הנומרולוגית של השם היא אדם חומל, עוזר לכולם, ויודע לייעץ. נשים עם שם זה מקרינות שקט ויודעות לסחוף אחריהן קהל. בנוסף, הן מלמדות אחרים מניסיונן ומגלות רגישות גבוהה.

זהבית. השם נגזר מהמילה 'זהב', ומשמש גם לכינוי צמח ממשפחת השושנים המאופיין בתפרחת בגוונים צהובים. זהב מסמל יוקרה והבחירה בשם זה משקפת את תחושת ההורים שביתם היא מתנה יקרה לכל המשפחה. בנוסף, הבחירה בשם מבטאת את שאיפתם שביתם תהיה ייחודית, עם אופי איכותי, בעלת מידות טובות ואצילית.

זוהרה. השם מסמל על סקרנות גדולה, עולם פנימי עשיר ביותר, וצורך להתעמק ולחקור, המוביל להצלחה בחיים.

זויה. בנומרולוגיה, השם מייצג נשים יזמיות, יצירתיות, דינמיות, מנהיגות, שאפתניות, בעלות מוטיבציה, נחישות ותפיסה טובה. הן רחבות לב וכנות, מבחינות בפרטים, מקרינות ביטחון וחזקות.

זיוה. זוהי הצורה הנקבית לשם זיו, שפירושו ברק או נצנוץ. בנוסף, השם מיוחס ליופי ומשמעותו מיוחדת וכפולה ומתייחסת להדר והוד כמו גם לצמיחה מתמדת ומחזוריות, ענווה, חן ונועם הליכות.

זיוית. בנומרולוגיה, השם מסמל מנהיגות ועצמאות, ונשים עם שם זה הם ניחנות ביכולות לוגיות וחכמה, הן נבדלות מהסביבה וייחודיות.

שמות לבנות באות ח'

חבצלת. המקור לשם הוא בעולם הצומח ומשמעותו צמח נרקיסי עם פרחים לבנים שצומח בשפע מינים בתקופת הקיץ.

חגית. המקור לשם הוא בתנ"ך, חגית הייתה אחת מהנשים של דוד המלך. השם מסמל יוקרה, פריון, הצלחה, פאר, קשר עם ההיסטוריה היהודית, ואצילות.

חדוה. משמעות השם היא שמחה, עליצות, גיל וצהלה, והוא מבטא את תחושת ההורים שביתם מוסיפה גיל ושמחה לחייהם.

חוה. אשת האדם הראשון, והראשונה בתולדות האנושות. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה שאפתנית, עם אופי נועז וחדשני שמאפשר לה לפרוץ גבולות, שאינה נרתעת ממכשולים ומסוגלת לעבור בהצלחה את כל הקשיים.

חופית. השם לקוח מעולם החי ומתאר סוג מיוחד של עוף עם כנפיים מרשימות ביופיין ומחודדות, מקור חד וזנב מרובע. לכן השם מסמל את הקשר בין האדם לסביבה, ואת מחזוריות הטבע. הוא נקשר גם למעוף הציפור, ובשילוב עם המילה 'חוף', הוא מרמז על ערכי הרפתקנות, חופש, מנהיגות ושאפתנות.

חיה. השם מבטא חיים, חיוניות וקיום. הבחירה בשם זה משקפת את שאיפת ההורים שביתם תהיה פעילה, ערנית, מעשית, שאפתנית ושתחתור להצלחה. השם משקף גם את הקשר של ההורים לעולם הטבע והחי.

חמוטל. דמות תנ"כית. חמוטל הייתה אשתו של יאשיהו מלך יהודה. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה נחושה, אמיצה, ובעלת יכולת התמודדות.

חן. שם זה נקשר לתכונות כגון נועם, חביבות, יופי ועדינות. נשים עם שם זה הן נשים מסבירות פנים, נוחות לבריות, מנומסות ונאות, שמושכות אליהן את הסביבה בשל תכונותיהן החינניות.

חנה. במקרא, חנה הייתה אשתו של אלקנה ואימו של שמואל הנביא. לשם הזה מיוחסות מעלות רבות כמו צדקה רבה, קדושה גדולה, חוזק, טוב לב, עוצמה ואומץ.

חני. שם חיבה לשם חנה, אימו של הנביא שמואל. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה אמיצה, אופטימית, בעלת יכולת התמודדות עם מכשולים בחיים, נחושה, בעלת עומק פנימי עשיר, ומחוברת לרוחניות.

שמות לבנות באות ט'

טבע. בנומרולוגיה, נשים עם שם זה הן נשים שסוחפות אחריהן אחרים, חכמות מאוד, נוטות להציב את עצמן במקום השני ועוזרות לאחרים.

טוהר. המילה מסמלת ניקיון, קדושה, תמימות וזכות. הבחירה בשם זה משקפת את הקשר של ההורים לרוחניות ואת תקוותם שביתם תהיה בעלת חוש צדק מפותח, שתשאף לבחירות נכונות בחיים, ושתהיה טובת לב.

טופז. שם ייחודי המתאר אבן חן יקרה בגוונים רבים כגון ורוד, צהוב וכחול. השם נושא תכונות כמו אסתטיקה, יופי, קשר לעולם הרוחני, וחיבור לאדמה ולטבע.

טלאור. ל/שם זה יש קשר חזק לעולם הטבע והוא מביע התחדשות, תקווה ואופטימיות. הבחירה בשם משקפת את הגישה האופטימית של ההורים ואת הקשר שלהם לעולם הטבע. היא מבטאת גם את שאיפתם שביתם תהיה יצירתית ואופטימית ותוסיף חיות מרעננת לכל המשפחה.

טלי. כינוי חיבה לשם 'טל', הוספת האות 'י' לשם מייחדת אותו ומעניקה לו משמעות של 'הטל שלי'. לכן, בחירה בשם מסמלת ערכי פוריות, צמיחה, יופי ועדינות.

טליה. שם ייחודי המבשר על חיבור לאדמה, לטבע, ולמשפחה. זוהי גם הצורה הנקבית של המילה 'טלה', המתארת כבש צעיר ולכן השם מסמל גם טוב לב, תמימות, רוך ועדינות.

טלילה. השם נגזר מהמילה 'טל' שמקורה בעולם המים. טל מייצג חיוניות, רעננות, אופטימיות והתחדשות. בנוסף, הטל משקה את העולם במהל הלילה, בצנעה ובשקט ולכן השם מבטא גם עדינות, אצילות, מסתוריות וצניעות. בחירה בשם זה משקפת את הקשר של ההורים לטבע ואת תחושת ההורים שביתם מוסיפה לחייהם אופטימיות ורעננות. בנוסף, הבחירה בשם משקפת גם את תקוות ההורים שביתם תהיה חובבת אתגרים, נמרצת, חדשנית ושלא תירתע מקשיים.

טניה. קיצור השם הסלאבי טטיאנה. השם מבטא שאיפה לרב תרבותיות.

שמות לבנות באות י'

יודפת. השם מסמל קשר חזק להיסטוריה של היישוב בישראל והבחירה בו משקפת את תקוות ההורים שביתם תתחבר לשושלת ישראל ותנחיל להוריה ולכל העם כבוד גדול בכל שלב בחיים.

יולי. שם ייחודי ומקורי מהשפה הלטינית. חודש יולי נקרא על שם יוליוס קיסר שנולד בחודש זה ולכן הבחירה בשם נושאת תכונות של גדלות, מנהיגות, השפעה, עוצמה וחוזק.

יונית. הבחירה בשם זה מסמלת את שאיפת ההורים שביתם תהיה עדינה, אצילית ואוהבת שלום.

ימית. השם מסמל אינטימיות, שייכות, יופי, עדינות וחן.

יסמין. השם נקשר לעולם הצומח ומתאר שיח בר שמאופיין בפרחים ריחניים בגווני לבן או צהוב. הבחירה בשם זה מייצגת מכלול תכונות כגון חן, עדינות, תפארת, הדר, ריחניות ויופי. בנוסף, השם מעיד על חיבור למחזוריות החיים, ליסודות הטבע ולרוחניות.

יעלה. השם מתאר בעל חיים ממשפחת הפריים שחי בתנאי שטח מגוונים ובלהקות, ולכן הבחירה בשם נקשרת לתכונות של חכמה, מנהיגות, עוצמה, אומץ, חיבור לסביבה ולטבע.

יערה. השם מתאר חלת דבש או צמח מטפס שמאופיין בפרחים צהובים או לבנים, ולכן הבחירה בשם זה היא ייחודית ומייצגת חיבור חזק לטבע.

יפית. פירוש השם הוא "התייפת" והבחירה בו מבטאת את תחושת ההורים שביתם נאה והם מנציחים את אהבתם הרבה כלפיה, ואת תקוותם שהיא תהיה יפה מבחינה חיצונית ופנימית, ושתגדל להיות בעלת אופי נדיב, אצילי, נוח, נעים, טובת לב ועם מידות טובות.

יפעת. השם נגזר מהמילה 'יפעה', המתארת תכונות פאר, יופי, אצילות, הדר והוד, והוא מסמל משמעויות עוצמתיות שקשורות לעדינות, אסתטיקה, חוכמה, רושם חיובי ותפארת.

ירדנה. השם נגזר מהמילה ירדן, הנהר הארוך ביותר בארץ, המאחד את שלושת הנחלים בניאס, חצבני ודן. הבחירה בשם מבטאת קשר עמוק לארץ.

המשחק הקלאסי של פישר פרייס, עולה בישראל בין 70 ל120 ש"ח! בעוד שבאמזון, זה רק 55 שח!

שמות לבנות באות כ'

כוכב. בנומרולוגיה, נשים עם שם זה נמצאות תמיד במרכז העניינים, כריזמטיות ומלאות בשמחת חיים. יש להן המון רעיונות והן חותרות תמיד לחידושים.

כוכבה. הצורה הנקבית לשם כוכב, המבטא את תחושת ההורים שביתם מאירה את חייהם.

כלנית. הפירוש הנומרולוגי של השם הוא שאפתנות והוא מייצג נשים שהמשפחה תמיד בראש סדר העדיפויות שלהן. ביתן תמיד פתוח והן אוהבות לארח ולהתארח. הן כישרוניות ויצירתיות ודואגות תמיד לאחרים לפני שהן חושבות על עצמן.

כנען. השם נקשר לצבע אדום ולארץ הארגמן.

כנרת. שם ייחודי שמיוחסות לו משמעויות של חיבור לרוחניות, לטבע, ליופי, לעוצמה ולפאר.

כפיר. פירוש השם הוא גור אריה, ויש לו מילים נרדפות כגון ליש או לביא. השם מסמל חלק מחוליה והמשך שושלת משפחתית חזקה. למרות שכפיר הוא גור אריה צעיר, הוא מסמל נחישות, חוזק, גבורה, אומץ ושאפתנות.

כריסטינה. בנומרולוגיה, השם מייצג נשים יציבות שמחוברות לאדמה, מציאותיות, מאוזנות, מעשיות, בעלות משמעת עצמית גבוהה, מתמידות, הגיוניות ואוהבות עבודה. הן שמות לב לפרטים ויודעות לאלתר.

כרמית. הצורה הנקבית למילה 'כרם'. השם מסמל עדינות, שייכות, רוך, מוסר עבודה, חיבור לאדמה ולטבע, ופריון.

כרמל. אזור מלא בבוסתנים, שדות פוריים, כרמים ופרדסים. השם מבשר על קשר לתרבות הישראלית, חיבור לאדמה ומסמל גם פריחה, פריון וצמיחה.

כרמלה. השם נגזר מהמילה 'כרמל', שם נרדף לבוסתן, מטע, כרם או פרדס, והוא מבטא שגשוג, פוריות ושפע. השם מבטא גם את תחושות האושר של ההורים על ביתם, ואת אמונתם שהבת מוסיפה למשפחה שפע ושגשוג.

שמות לבנות באות ל'

לבנת. השם מסמל זכות וטוהרה ומתאים להורים שמקווים שלביתם יהיה אופי רגוע כמו של נחל, ושתהיה טהורה ואצילית.

ליאן. שם ייחודי ומקורי שמגיע מהשפה הסינית. ליאן הוא צמח הלוטוס, שם כולל לצמחי מים ויש לו מעלות של קדושה בתרבויות שונות. לכן הבחירה בשם זה נושאת בשורות של ערכים רוחניים וחיוביים.

ליה. שם מקורי ומיוחד שמגיע מהשפה האנגלית ומתייחס לערכים של יציבות, אימהות, בית, משפחה, וביטחון.

ליהי. שם ייחודי עם צליל מקסים שמייצג חיבור אינטימי, שייכות, אהבה משפחתית חזקה ויחסים קרובים. השם מסמל גם ערכי אהבה, חיבור לסביבה, חברות, תקווה ושמחה.

ליטל. השם מכיל משמעות של רעננות והתחדשות, טוהר ואצילות במקביל לקרבה, אהבה ושייכות. הבחירה בשם זה מאפשרת להורים להביע את אהבתם לביתם ואת שאיפתם שתהיה עליזה, אופטימית, טובת לב, ואצילית.

לילה. הבחירה בשם זה מתאימה להורים שמבקשים שם שמבטא את התפעלותם מהשלווה האינסופית המייצגת את ביתם ואת תחושתם שהאישיות שלה תהיה מסתורית וקסומה, שתהיה שלווה, עם קסם אישי חזק, יציבה ומאוזנת ותנחיל להוריה שפע נחת.

לילך. שיח נוי רב שנתי עם פרחים ריחניים בצבעי סגול. הבחירה בשם זה מבטאת את הקשר של ההורים לעולם הטבע ומשקפת את שאיפתם שביתם תהיה רכה, עם אופי אצילי ועדין, שתהיה בעלת קסם אישי, חיננית, שתשאף לצמוח, שתהיה טובת לב ושתחתור להתקדמות ופריחה בכל שלב בחייה.

לינוי. שילוב המילים 'לי' ו'נוי' יוצר משמעות של 'ההדר שלי' או 'היופי שלי'. הבחירה בשם זה מסמלת ערכי חיבור לטבע, ענווה, חיבור למשפחה ולעולם הרוחני.

לינור. המקור לשם הוא בספרדית, ובעברית משמעותו 'התקווה שלי' או 'האור שלי'. השם מעיד על המשמעות החזקה של הבת להוריה, ויוצר מעלות וסמליות של תכונות כגון חיוביות, אופטימיות, הארה, שמחה, ורוחניות.

לירז. שילוב המילים 'לי' ו'רז' יוצר את הביטוי 'הפלא שלי', 'הסוד שלי' או 'הקסם שלי' ומעיד על אינטימיות, עולם אישי רחב והקשר החזק בין הבת להורים.

שמות לבנות באות מ'

מוריאל. השם מבטא קשר עמוק לאל ואת הקשר של ההורים להיבט הרוחני בחייהם. זהו גם שם נפוץ ביותר בשפה הצרפתית כך שהוא מתאים גם להורים שמחפשים שם בינלאומי.

מוריה. הר המוריה הוא הר הבית, והבחירה בשם זה מבטאת את הקשר של ההורים למסורת היהודית.

מיה. השם מבטא את אמונת ההורים שכל מה שמתרחש בחייהם הוא רצון האל. לשם זה יש גם משמעות בינלאומית.

מיטל. זהו שם נפוץ ושילוב המילים 'מים' ו'טל' יוצר משמעות שמסמלת את עוצמת הטבע ומחזור החיים.

מיכאלה. זוהי הגרסה הנקבית לשם מיכאל. הבחירה בשם זה מתאימה להורים שמבקשים שלביתם יהיה שם עם משמעות רוחנית.

מילי. בקבלה, לשם זה יש משמעות של אישה חרוצה, וזהם גם כינוי חיבה לשם אמילי. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה פעלתנית, שאפתנית, יוזמנת, חרוצה, ושתנחיל להם נחת.

מיקה. הפירוש העברי של השם הוא 'נציץ', והבחירה בו מבטאת את תחושת ההורים ששביתם נוסכת בחייהם ניצוץ אור, שהיא יקרה מפז, כמו גם את רגשות האושר והשמחה שלהם. בנוסף, השם מבטא גם את תקוות ההורים שביתם תהיה בעלת קסם אישי, עם אופי ייחודי, כישרונית ומצליחה.

מירית. זהו שם חיבה לשם המקורי מרים, והוא מתייחס לערכים כגון צדק, תושייה, נאמנות, חוכמה, חוזק, ואומץ.

מרי. זהו שם עם נוכחות בינלאומית חזקה, וזהו גם שמן של מספר מלכות אנגליות במהלך ההיסטוריה. השם מסמל מלוכה, אצילות, אומץ, כושר מנהיגות, אלגנטיות, ייחודיות ועושר. הבחירה בשם זה מתאימה להורים שמבקשים שם עם משמעות של נחישות וכריזמה, כמו גם את שאיפתם שביתם תגדל להיות משכילה, אינטליגנטית, בעלת אופקים רחבים וחכמה.

משי. זהו שם מקורי המתאר אריג שמעופיין ביוקרה ועדינות, ולכן הבחירה בו מתייחסת למעלות של איכות, עדינות, ייחודיות, יופי, נימוס, אצילות ונועם הליכות.

שמות לבנות באות נ'

נדיה. ברוסית, משמעות השם היא תקווה, חזון, אופטימיות, יכולת למצוא נקודות אור בכל מצב, וכושר התמודדות מעולה. בהקשר העמוק יותר, השם מסמל אמונה, כיסופים, ייחול וציפייה, והבחירה בו מתאימה להורים שמבקשים להנציח באמצעות השם את משאת נפשם במישור הכללי והפרטי.

נויה. השם מתאר פאר, יופי, אסתטיקה, חן והדר ומעיד על תכונות של טוהר, נועם, התפעלות ומידות טובות.

נועה. מקור השם הוא בתנ"ך, ומתאר את הדמות התנ"כית נועה בת צלפחד. זהו שם ייחודי שמיוחסות לו מעלות של חיבור עמוק למשפחה, צדק, מעורבות חברתית, שוויון הזדמנויות ואהבה.

נופיה. השם מבטא את אהבת המרחבים וחיבור לטבע,

נופר. המקור לשם הוא באנגלית, והוא מתאר צמח מים רב שנתית שגדל במים מתוקים. הוא מרשים וגבוה ולכן השם מסמל חיבור ליסודות החיים ולטבע. בנוסף, בשפה המצרית העתיקה השם מתאר התפעלות ויופי ולכן הוא נושא תכונות כגון הדר, אצילות, חן ופאר.

נטע-לי. השם מבטא את התרגשות ההורים שמרגישים שביתם היא כשתיל רך שמתחיל את דרכו וצמיחתו בעולם.

ניבה. זוהי הגרסה הנקבית למונח 'ניב', והבחירה בשם זה מתאימה להורים שיש להם חיבור לשפה העברית ולתחום הלשון. לשם זה יש משמעות נוספת גם של 'פתגם' והבחירה בו משקפת את שאיפת ההורים שלביתם יהיה מוסר פנימי גבוה ושתהיה לה חכמת חיים עמוקה.

נירית. הצורה הנקבית לשם ניר, ולשם זה יש קשר עמוק לעולם הצומח. הבחירה בו מבטאת את תחושת הראשוניות וההתחדשות של ההורים עם הולדת ביתם ואת שאיפתם שתמיד תלבלב, תצמח, ותיאחז בשורשי המשפחה.

נסיה. השם מתאים במיוחד למצבים שבהם הולדת הבת הייתה נס יוצא דופן בעקבות לידה מורכבת במיוחד או שנים ארוכות של המתנה.

נתנאלה. זוהי הגרסה הנקבית לשם נתנאל, והבחירה בו מבטאת את תחושות התודה העמוקים לאל על מתנת הבת.

שמות לבנות באות ס'

סוזי. בנומרולוגיה, השם קשור לנשיות, הכלה ורכות. נשים בעלות שם זה הן רגישות לאחרים ולעצמן, וטובות בזוגיות ומשפחה. הן יודעות תמיד שלכל מטבע יש שני צדדים וטובות בפתרון בעיות.

סופיה. המקור לשם הוא בשפה היוונית ופירושו בינה, חוכמה והבנה.

סטפני. שם נשי בינלאומי, המקור שלו הוא ביוונית ופירושו להכתיר או להמליך. לכן השם כולל שפע תכונות ייחודיות של יכולת מנהיגות, כריזמה, ייחודיות, אצילות, חינניות, עושר פנימי ויוקרה. השם מתאים להורים שמחפשים שם שיבטא את תחושתם שבעיניהם ביתם היא נסיכה אצילית.

סיגל. השם נלקח מעולם הצומח ומתאר צמח שמאופיין בפרחים ועלי כותרת בגוון סגול. הבחירה בשם מעידה על חיבור לטבע, ליופי, לאסתטיקה, לכישרון וסגנון.

סיוון. זהו החודש התשיעי בלוח השנה העברי. במקור השם מגיע מהשפה הבבלית ופירושו 'זמן קבע', והוא נקשר ליציבות, מחזוריות החיים, איזון, ביטחון ורוגע.

סלעית. בנומרולוגיה, השם מייצג נשים רגישות, בעלות שפע ומזל, לבביות, יצירתיות, אופטימיות, עם אישיות רב גונית ונעימה. הן חברותיות, נדיבות, כריזמטיות, אוהבות אנשים, תקשורתיות, בעלות חוש הומור, משתמשות בדמיונן, צעירות לנצח וכישרוניות.

סנאית. השם מסמל חינניות, זריזות, חיבור לעולם החי והטבע, וחינניות.

סנונית. ציפור שיר ששייכת למשפחת הסנוניתיים. השם מסמל התחדשות וראשוניות והבחירה בו מבטאת את תחושת ההתחדשות של ההורים המאושרים על ביתם, כמו גם על הקשר שלהם לעולם הטבע.

סתווית. השם נגזר משם העונה סתיו, והוא מתאים לבנות שנולדו בעונה זו. בנוסף, הוא מתאים להורים שאוהבים חידושיים ושינויים והבחירה בו מסמלת את נטיותיהם למקוריות.

סתוונית. השם נגזר מפרח הסתוונית ששייך למשפחת הסתווניים, והבחירה בו מתאימה להורים ששואפים שביתם תפרח תמיד ושיהיה לה אופי אצילי, ושתרווה את הוריה בשפע נחת. הבחירה משקפת קם את הקשר של ההורים לעולם הצומח והטבע.

שמות לבנות באות ע'

עדי. השם מתאר מחרוזת או תכשיט ייחודי כגון צמיד, תליון או עיטור מיוחד. בתרבות, השם מתייחס למשהו עדין, יפה, יקר ערך, מרשים וסימבולי שמסמל אהבה, אצילות וטוב לב.

עטרת. פירוש השם הוא נזר או כתר, והבחירה בו מתאימה להורים שמרגישים שביתם היא ענוגה, אצילית ועדינה ביותר.

עליה. השם נגזר מהפעולה 'עליה' המתארת תנועה כלפי מעלה ומעבר מנקודה אחת לנקודה גבוהה יותר. השם נושא משמעויות של חתירה להתקדמות, שאפתנות, חריצות ושיפור עצמי, והבחירה בו מתאימה במיוחד להורים ששואפים שביתם תדרוש מעצמה להגיע להישגם ושתתקדם בכל התחומים בחיים.

עלמה. השם מייצג אצילות, נשיות, פקחות, צניעות וזריזות.

ענבל. שם ייחודי המתאר כדור המקיש על פנים דפנות הפעמון וכך יוצר את הצליל. זהו שם עוצמתי המתייחס לחיבור ליסודות החיים.

ענהאל. השם מבטא את האדרת האל ותחושת ההורים שביתם הגיעה כמתנת האל.

עמירה. הגרסה הנקבית לשם עמיר, והבחירה בו מתאימה להורים שיש להם קשר לטבע, לסביבה ולעבודות האדמה. בנוסף, השם משקף את שאיפת ההורים שביתם תהיה יצירתית, כישרונית, ואוהבת טבע.

ערבה. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה עדינה, צנועה, אצילית, ענווה ובעלת עושר פנימי עמוק.

עתליה. בתנ"ך, עתליה הייתה בת אחאב, אשתו של יורם מלך יהודה, ולכן לשם זה יש מעלות של עוצמה, חוזק, תושייה, אומץ, נחישות ועצמאות.

עתרת. משמעות השם היא שפע ועושר, והשם מייצג תכונות אופי של עושר פנימי, יצירתיות שופעת, נדיבות, חשיבה מקורית, הקרנת שפע וטוב לסביבה והענקה לזולת.

שמות לבנות באות פ'

פולינה. בנומרולוגיה, השם מייצג נשים יזמיות, יצירתיות, שאפתניות, דינמיות, בעלות מוטיבציה, נחישות ותפיסה טובה. הן נשים רחבות לב וכנות, אינדיבידואליסטיות, שמות לב לפרטים, ומקרינות ביטחון וחוזק.

פוריה. פירוש השם הוא נתינת פרי, ושפע, והבחירה בשם זה משקפת את תקוות ההורים שביתם תהיה שופעת טוב, עם אופי פורה, יצירתית, נדיבה, אופטימית ואהובה.

פזית. זוהי הצורה הנקבית למילה 'פז'. הערך והיוקרה בשם זה נוסכים בו תכונות של ערכיות, אצילות, יציבות אישית ונכבדות.

פנינה. שם ייחודי המתאר אבן חן שנוצרת בים, בקונכיות וצדפות. השם נושא מעלות של קסם, יופי, נאמנות, פריון וחיבור לטבע.

פראדל. המקור לשם הוא בלועזית, ופירושו אושר, שמחה וחופש.

פרח. השם מגיע מעולם הצומח, ומתאר חלק של צמח ריחני. הוא מבטא את שאיפת ההורים שביתם תלבלב, תפרח ותשגשג.

פריאל. השם מבטא את האדרת האל ואת תחושת ההורים שביתם ניתנה להם כמתנת האל.

פרידה. המקור לשם הוא בלועזית ופירושו הדר, יופי, הוד, שלווה ושלום.

שמות לבנות באות צ'

צאלה. זהו שם ייחודי ומקורי המסמל יציבות, חיבור לטבע וביטחון.

צביה. השם משמש לתיאור נקבת הצבי, והוא מתחבר לערכים של פריון, תושייה, המשכיות, נאמנות, חיבור לחברה, לתא המשפחתי ולתרבות.

צהלה. השם מתאר גילה, עליזות, חדווה, רינה, שמחה וצחוק, והבחירה בו משקפת נטייה אופטימית וחיובית של ההורים, ואת שאיפתם שנסיבות החיים של הבת יובילו לאושר ושמחה בכל עת.

צופיה. השם נגזר מהפועל 'צופה', ומשמעות נוספת שלו היא ציפייה. הבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה נבונה, אחראית ובעלת תושייה.

צופית. זוהי ציפור שיר קטנה וחיננית והבחירה בשם זה משקפת את אהבת ההורים לביתם ואת תחושתם שהיא מתוקה כצוף, ושתהיה בעלת קסם אישי ואצילית.

צחית. בנומרולוגיה, נשים עם שם זה הן מחוברות לקרקע ומעשיות ביותר. הן אוהבות סדר וארגון ולכן הן טובות מאוד בעבודתן.

צלילה. בנומרולוגיה, משמעות השם היא כריזמה ונעורים נצחיים. נשים עם שם זה הן מלאות שמחת חיים ונמצאות תמיד במרכז העניינים. יש להן שפע רעיונות והן אוהבות שינויים.

צמרת. משמעות השם היא ראש עץ או דרג עליון. הוא מייצג רוממות, גובה, צמיחה ושאיפה, והבחירה בו משקפת את תחושות האושר והרוממות של ההורים על ביתם, ואת שאיפתם שתהיה אופטימית, שאפתנית, תחתור תמיד למעלה, ותהיה נחושה בכל המובנים.

צפנת. השם נקשר בהצפנה, הטמנה ושמירת סוד, והקשר בין סודיות לשם צפנת נוסכת בו אצילות ומסתורין. הבחירה בשם זה משקפת את שאיפת ההורים שביתם תקרין טוב מאישיותה על הסביבה, שיהיה לה עושר פנימי, אך שלא תהיה מוחצנת.

שמות לבנות באות ק'

קורל. שם ייחודי ומקורי שמגיע מלטינית ומתאר בעל חיים ימי שנקרא אלמוג. השם מסמל ערכי יופי, רוחניות, סמליות, אסתטיקה, כוח ועוצמה, וקשר ליסודות הטבע.

קטי. שם ייחודי ומקורי שמקורו באנגלית, והמתאר נקייה, טוהר וזכות. לשם יש מאפיינים של עדינות, תמימות, טוהר מידות, נימוס ואהבת הבריות.

קייט. המקור לשם הוא בלועזית ופירושו לובן, טוהר, תמימות וניקיון.

קלייר. במיסטיקה, השם מסמל רצון, משמעת, סמכותיות, עקביות, כוח, מעמד, וריכוז רב. לנשים עם שם זה יש יכולת לראות את שני צדי המטבע והן טובות בקבלת החלטות.

קמיל. בנומרולוגיה, נשים עם שם זה הן חכמות מאוד שיודעות לסחוף אחריהן קהל, מציבות את עצמן במקום השני ואוהבות לעזור לאחרים.

קרין. שם מיוחד שמגיע מהשפה הסקנדינבית, ומתאר תכונות של ניקיון, טוהר ותמימות, ולכן יש לו מאפיינים של עדינות, טוב לב, אהבת הבריות, נימוס, יופי, חביבות וחן.

קרן-אור. זוהי אלומת אור ומשמעותו בשם נוסכת בו תכונות של אור פנימי, אופטימיות חזקה, אהבת אדם, נדיבות, השפעה חיובית על הסביבה והקרנת חום. הבחירה בשם זה מבטאת את תחושת ההורים שביתם מאירה את חייהם.

קרני. השם מייצג כוח ועוצמה, ושפע המשמעויות בשם זה מבטאות אהבה, שייכות וחיבה, כמו גם אופטימיות, אור פנימי, צניעות, נדיבות, נטייה מוסיקלית ואצילות.

קרנינה. השם נגזר משם הדמות הרוסית אנה קרנינה, המסמלת התנהלות בטוחה ללא פחד מדעות של אחרים, עצמאות מחשבתית, אומץ, נשיות, נאמנות לצו הלב, ואמונה בצדקת הדרך.

קשת. המשמעות העיקרית של השם היא קשת בענן שמסמלת שלום וססגוניות. ושפע המשמעויות של השם נוסכות בו מגוון תכונות של חתירה להרמוניה, יצירתיות, עוצמה, אהבת שלום, יכולת הגנה עצמית ונטייה מוסיקלית.

שמות לבנות באות ר'

רוגע. בנומרולוגיה, נשים עם שם זה מחוננות באינטואיציה והבנה, יש להן יכולת ביטוי מילולית גבוהה, הן נדיבות וכריזמטיות, דינמיות, עם נטייה להתחדש ולחדש, חושבות על אחרים לפני שהן חושבות על עצמן, אהודות, אדיבות, ומקרינות ביטחון.

רויטל. שילוב המילים 'רוי' ו'טל' מעניקות לשם הקשר של ערכי פריון, חיות, אהבה, אופטימיות, מרפא ובריאות, ולכן השם מייצג חיבור לפלאי הטבע.

רומי. שם ייחודי שמשמעותו התרוממות, עליונות ומרום.

רונה. הצורה הנקבית לשם רון, והבחירה בו מבטאת את תחושות השמחה והרינה של ההורים על ביתם, ומשקפת את שאיפתם שביתם תראה רק שמחה ואור בכל שלב בחייה, ושיהיה לה אופי שמח ואופטימי.

רות. שמה של רות המואבייה שעל שמה נקראת מגילת רות. השם מסמל אצילות, צניעות, דבקות במטרה ונחישות.

רותם. השם מגיע מעולם הצומח ומתאר שיח פרא, והבחירה בו מסמלת יכולת הסתגלות, יצר הישרדות חזק, חוזק ויציבות.

רימונה. בנומרולוגיה, השם מייצג חופש. נשים עם שם זה אוהבות מסגרות ואינן מחליפות לעתים קרובות את מקומות עבודתן או מגוריהן. הן מאוד אהובות וכריזמטיות, ותמיד נמצאות במרכז העניינים.

רמית. הגרסה הנקבית לשם 'רם', והבחירה בו מתאימה להורים שמבקשים להעניק לביתם שם שמבטא את גאוותם על הולדתה ואת אמונתם ביכולותיה. השם משקף גם את שאיפתם שביתם תציב לעצמה יעדים ותחתור לכבישתם בשאפתנות ובחריצות, ושתכבוש פסגות מרשימות ורמות.

רננית. השם נגזר מהמילה רננה והוא מייצג שמחה, עליזות, תקווה, אופטימיות ואור. לכן הבחירה בשם זה משקפת את שמחת ההורים על ביתם.

רקפת. צמח רב שנתי ששייך למשפחת הרקפתיים. הבחירה בשם זה מבטאת את הקשר של ההורים לעולם הצומח והטבע, ואת שאיפתם שביתם תהיה חיננית, אצילית, רגישה, עם נפש עמוקה ובעלת יופי פנימי וחיצוני, שתקין על סביבתה מאישיותה העמוקה בחוכמה ובעדינות, אך שלא תהיה מוחצנת.

שמות לבנות באות ש'

שילת. הבחירה בשם זה מבטאת את הקשר של ההורים למסורת היהודית, ואת שאיפתם שביתם תלך בדרכם ותעניק משמעות חזקה לרובד הרוחני בחייה.

שיר. השם מתאר פיוט או מזמור ונקשר לערכים אופטימיים וחיוביים של מצב רוח טוב, חגיגה, ויכולת לשמח את ההמונים. בנוסף, לשם יש תכונות של אהבה לחופש, כריזמה, אהבה לבריות, יצירתיות, כישרון אמנותי ודמיון עשיר.

שירז. השם מכיל משמעות כפולה של מסתורין ושירה, עומק וקסם ומייצג קשר לשירה ומוסיקה לצד סוד ומסתוריות.

שירטל. הבחירה בשם זה מבטאת את רגשות התודה והשירה שההורים מרגישים עם הולדת ביתם ואת תחושתם שהיא נוספת בחיי כל המשפחה חיוניות, רעננות, אופטימיות ותקווה. השם משקף גם את שאיפת ההורים שביתם תהיה מלאת מרץ, עם אופי שמנח ואופטימי, ושתהיה לה חיוניות.

שלהבת. להבה, לשון אש. השם נושא תכונות חיוביות של אופטימיות, אור פנימי, ועוצמה פנימית שמקרינה על הסביבה אור וחום. לנשים עם שם זה יש עומק רגשי, יכולת נתינה לזולת, ואנרגיות חיוביות שמניעות אותן להישגים מרשימים במהלך החיים.

שלווה. השם מייצג שקט נפשי, רוגע והעדר דאגות, והבחירה בו מבטאת את תקוות ההורים שביתם תהיה נינוחה, עם אישיות הרמונית, אהובה ונעימה.

שמרית. ברובד העמוק, השם נגזר מהשורש ש.מ.ר. שמשמעותו תקוות ההורים שביתם תישמר בכל שלב בחייה, ושתשמור על סביבתה.

שני. שם ייחודי המתאר גוון חזק של אדום שנקרא גם ארגמן, והוא מסמל ערכים של טבע, יופי, אומץ, ייחודיות וכוח.

שקמה. עץ ממשפחת התותיים. הבחירה בשם זה מבטאת קשר עמוק של ההורים לטבע ואת שאיפתם שגם ביתם תהיה מחוברת לטבע.

שרי. זהו שם עם צליל מיוחד המתייחס בשפות שונות לפרי הדובדבן או סוג של יין, כמו גם כצורת ביטוי של אהבה. לכן השם מכיל מעלות של כוח, פריון, תקווה, טוב לב, וגדולה.

שמות לבנות באות ת'

תאנה. פרי עגול ממשפחת התותיים שמאופיין במתיקות חזקה. השם מסמל עושר, מתיקות וקשר עמוק לארץ ולטבע.

תבונה. משמעות השם היא חוכמה, והבחירה בו משקפת את החשיבות הרבה שההורים מייחסים להישגים ולהשכלה, כמו גם את שאיפתם שביתם תגדל להיות כישרונית, רחבת אופקים, שאפתנית וחרוצה.

תבל. המילה מתארת את היקום ופירוש השם הוא עולם ומלואו. במיסטיקה, לנשים עם שם זה יש תכונות של הישגיות, אנרגיות חיוביות ופעלתנות. הן בעלות יכולת מילולית טובה, יועצות טובות ואוניברסליות.

תדהר. בקבלה, השם מסמל יוקרה, והתקדמות, ומבטא אהבה לטבע.

תהילה. שם ייחודי בעל משמעות חזקה, המרמז על מעלות גדולות שנוגעות להוד, תקווה, יופי והצלחה.

תום. שם ייחודי הנובע מהצליל המיוחד שלו ומשמעותו. השם מתאר אדם טהור, תמים וישר, כמו גם על משהו מושלם. לכן השם נושא תכונות כגון אצילות ושלמות.

תות. פרי התות המייצג חינניות, מתיקות, אופטימיות ועליזות, והבחירה בו מתאימה להורים שמבקשים שם שיביע את אהבתם הגדולה לביתם.

תמר. שם ייחודי המתאר את פרי עץ הדקל, ויש לו משמעותיות רבות הקשורות ליסודות הנפלאות של הטבע.

תפארת. השם מסמל כבוד, הדר, יופי ותהילה, והבחירה בו מאפשרת להורים להנציח את תחושתם שביתם חיננית ומלאת הדר, כמו גם את שאיפתם שיהיה לה יופי פנימי וחיצוני, ואישיות מרוממת.

תרזה. השם מגיע מעולם הצומח ויש לו קשר חזק לעולם הטבע. הוא מבטא הוד, רוממות וחוסן, והבחירה בו מבטאת את שאיפת ההורים שביתם תהיה ייחודית, עם אופי יציב, כישרונית, בעלת ביטחון עצמי ויצירתית.

שמות לבנות 3

אִמָּהוּת וקריירה – שילוב מנצח

אימהות עובדות השואפות להמשיך במסלול המוביל לקריירה משגשגת, מכירות בכך שאִמָּהוּת יכולה להשפיע באופן קיצוני על ההתקדמות המקצועית שלהן. לא מעט אימהות בחרו להאט את

קרא עוד »
שמות לבנות 6

טיפים לארגון ברית מילה בבית

נולד לכם בן במזל טוב, ובשמונת הימים הקרובים אתם צריכים לתכנן ולארגן את ברית המילה שלו. האפשרות לערוך את האירוע באינטימיות של הבית שלכם מבטיחה

קרא עוד »