שמות לבנים

מזל טוב! יש לכם בן. אלא שעכשיו מגיע החלק המורכב: איך תקראו לו? אז זהו, שאין צורך לשבור את הראש יותר מדי. יש לנו מאות רעיונות לשמות לתינוק שלכם. יש פה כמה הפתעות ללא ספק:

 

שמות לבנים באות א'

אביב – "כי הוא סימל תקופה של יופי" – אביב גפן. וזה נכון. לקרוא לילד שלכם בשם אביב, זה לכוון אותו לקראת חיים של פריחה, צמיחה, התחדשות, יופי ושמחה.

אבינר – מקור השם הוא בתנ"ך, ככינוי לאבנר בן נר, שר הצבא של שאול המלך. משמעות השם היא תכונות של אומץ, תעוזה, מנהיגות, נחישות, חוכמה ותושייה.

אביר – שם של גיבור, בעל כוח ואמיץ. המקור הוא בתנ"ך והמשמעות היא תיאור גבורות האל. משמעות השם היא תכונות של חוזק נפשי, רוחני ופיזי, גבורה, אומץ, הדר, כבוד ואצילות.

אביתר – משמעות השם היא תנועה וחיפוש, חיבור הקשר בין ההווה, העבר והעתיד, וסמל למחזוריות המשפחה. המקור הוא בתנ"ך, על שם אביתר הכהן שחי בתקופת דוד המלך בירושלים.

אדם – על שם האדם הראשון שנברא. השם נגזר מהמילה אדמה, והוא מייצג תחושת ראשוניות והתחלה, המובילה לניסוי, פריחה והובלת תהליכים המונעים ממקוריות ורצון חופשי.

אופיר – השם הוזכר לראשונה בתנ"ך במשמעות של ארץ שממנה היו מייבאים זהב לישראל. במקביל לסמל לעושר, השם מסמל גם ענווה וצניעות, ולכן זהו שילוב מיוחד של משמעויות.

אוראל – המשמעות היא אור, חום ואש. הבחירה בשם זה מבטאת את השאיפה של ההורים שבנם יהיה בעל חום פנימי שמקרין טוב ואהבה בסביבתו, ושיהיה לו אופי אופטימי, מאיר, יצירתי ואנרגטי.

אוריה – מקור השם הוא בתנ"ך והוא מסמל מספר דמויות, כמו אוריה החתי, שהיה אחד הגיבורים הנאמנים של דוד, ואדם ישר מאוד. המקור השני הוא אוריה הכוהן הגדול, והמקור השלישי הוא אוריה בן שמעיהו שהיה נביא.

אוריין – השם מסמל עומק, חוכמה ושאפתנות, ומבטא יכולות לימוד גבוהות.

איתי  (מהתנ"ך) נאמן במיוחד לדוד המלך, בעל ערכים של נאמנות, אומץ, כח גדול ושאפתנות. (וסוד: גם בעלי האתר קידיפדיה, קרא לילד שלו איתי 😉  )

איתמר – בתנ"ך, איתמר עמד בראש נושאי אוהל מועד בנדודי עם ישראל במדבר, וקם פיקח על עבודת הלוויים. הבחירה בשם זה מתאימה להורים ששואפים שלבנם תהיה אישיות מרוממת ויכולת מנהיגות.

אלון – עץ שכולל עשרות מינים ששלושה מהם נפוצים בארץ. השם מסמל יציבות, כוח וחוסן, והבחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שלבנם יהיה אופי יציב וחסון.

אליהב – שם שמביא הודיה, אמונה עמוקה באל, ושמחה.

אליעד – משמעות השם היא נצחיות והאדרת האל.

אלמוג – השם מסמל אמינות, יושר, צדק והגינות כערך עליון. במיסטיקה, אנשים בעלי שם זה מאופיינים בכריזמה, נמרצות ואמביציה שעוזרים להם להגשים את יעדיהם ולהוביל אנשים.

אמית – השם מסמל ראשוניות, נטייה למנהיגות, ויכולת להגשים יעדים ומטרות, כמרכיב עיקרי באישיות.

אמיתי – מקור השם הוא מהתנ"ך, אביו של יונה הנביא. הוא מתייחס גם לאהבת האמת.

אמנון – זהו גיבור תנ"כי ונקשר גם במשמעות הפרח "אמנון ותמר". בחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים לגדל ילד שיצמח ויפרח לתפארת.

אסף – בתנ"ך, השם מייצג מספר דמויות שהיו להם תפקידי מפתח. הוא מתייחס גם לתיאור פעולת לקיטה וצבירה, ומבשר על פעילות מרובה, תפוקה, חיוניות, נמרצות ודינמיות.

ארז – סמל לכוח, גבורה, נצחיות וחוזק. עץ הארז ידוע בתכונותיו האיכותיות והעמידות, ומבשר על יכולות עמידה באתגרי החיים, עוצמה, כושר מנהיגות והובלה.

אריאל – המקור לשם הוא בתנ"ך, כאחד משמות ירושלים. השם מסמל כוח, אומץ וגבורה.

שמות לבנים באות ב'

בארי – מקור השם הוא בתנ"ך, אביו של הנביא הושע, והוא מוזכר גם בספר בראשית, אביה של יהודית, אשת עשו.

בועז – מקור השם הוא בתנ"ך, בהתייחסות לבועז שהיה מנהיג חשוב בדורו, ואחד מגיבורי מגילת רות. הוא מתואר כבעל תכונות של טוב לב, אומץ, הענקה, עזרה ותמיכה לסביבה.

בן-אל – במיסטיקה, השם מייצג אנשים רגישים, רודפי שלום, נוטים לתווך במצבים רגישים, טובים בשותפות, בעלי אינטואיציה גבוהה, ידידותיים ושקטים, ובעלי דמיון.

בניאל – הצהרת הורים שבנם הוא מתנת האל והוא מבטא רגשי תודה עמוקים להולדת הבן. בחירה בשם זה מבטאת את שאיפת ההורים שלבנם תהיה זיקה למסורת ישראל ושיעניק תמיד נחת להוריו.

בר – מקור השם בתנ"ך ובתרבות הוא מסמל צמיחה בטבע, אומץ, עוצמה וגבורה, הליכה בדרך עצמאית, יציאה ממסגרות מקובעות, ויכולת ליצור חיים יוצאי דופן ומעניינים.

בר-עמי – המשמעות היא בן העם שלי, והשם מתאים להורים שחפשים שם שייצג את התקווה לעתיד טוב יותר לעם.

בראל – המקור הוא בעברית ומשמעותו בן האלוהים.

ברי – המקור לשם הוא ביוונית, ומשמעותו ניצחון. בעברית זהו שם של מלאך והוא מסמל זכות וטוהר.

ברעם – מקור השם הוא בתלמוד, והוא מציין ישוב יהודי שחי בארץ בתקופת התלמוד והמשנה. משמעות השם היא זיקה לעבר, והוא מתאים להורים שמבקשים שם קדום שמייצג את ההיסטוריה ההתיישבותית בישראל.

ברק – תופעת טבע קסומה ומרשימה. ברק יוצר אור גדול מדהים ביופיו ולכן הוא מקורי וייחודי.

ברקן – השם מסמל עמידות, חידוד וזיקה לעולם הצומח. הבחירה בשם זה מתאימה להורים אוהבי טבע ששואפים שבנם יהיה חד לשון, חכם, יצירתי ומוכשר, בעל ביטחון עצמי ואופי יציב, כדי להגיע להישגים מרשימים בחיים.

בשור – במיסטיקה, השם מייצג אנשים עם נטייה לקרקע ולאדמה, מאוזנים, יציבים, מעשיים ומציאותיים, בעלי משמעת עצמית גבוהה, יכולת התמדה, הגיון, עבודה ותשומת לב לפרטים.

שמות לבנים באות ג'

גבע – לפי הקבלה, השם מתאר מרום הררי, כמו הר מורם או גבעה באזור הררי. השם גבע מסמל את השאיפה לטפס לפסגה ונושא תכונות כגון חתירה קדימה, שאפתנות, פעלתנות ותקווה.

גבריאל – המקור לשם הוא בתנ"ך על שם המלאך גבריאל, ששימש כשליח של אלוהים. השם מעיד על חיבור בין אדם לבין אלוהים, ומסמל את ההיסטוריה של העם היהודית, כמו גם קדושה רבת עוצמה.

גד – המקור לשם הוא בתנ"ך, ופירושו מזל. גד היה בנם של יעקב וזלפה, והוא מופיע בתנ"ך גם בדמות הנביא גד שהתנבא בפני דוד המלך.

גדעון – בתקופת השופטים, גדעון היה השופט החמישי, ונודע בזכות קנאותו לתורה. הוא הציל את עם ישראל מעמלק ומדיין. השם מסמל גבורה, חוכמה, תושיה ונאמנות. בחירה בשם זה מתאימה להורים ששואפים שבנם יסגל תכונות של גבורה.

גולן – השם מגיע מהתנ"ך, ומוזכר כשם לחבל ארץ שטוח שנמצא בין הרים וגבעות. השם מסמל שלווה, נחת, אופטימיות ותקווה נצחית.

גורי – בקבלה, השם מסמל אהבה ושייכות, חיבור לטבע וראשית החיים.

גיא – השם מסמל ואדי, עמק, נחל, ערוץ או בקעה, שעוברים בין הרים. הוא מסמל גם חזות מעניינת ופראית, במקביל לרוגע ויופי. המשמעות היא חיבור למקורות טבע, אהבה וחופש.

גיורא – בתלמוד, שמעון בר גיורא היה לוחם גדול בשלטון הרומאי. הבחירה בשם זה מתאימה להורים שמבקשים להדגיש את גאוותם הלאומית והשאיפה שהבן יחלוק עימם גאווה זו. זהו גם סמל לאומץ, גבורה, וכוח נפשי ופנימי.

גילי – השם מגיע מהמילה גיל, המבטא שמחה ואושר. בחירה בשם זה מבטאת רגשות אושר של הורים על הולדת בנם, כמו גם את תקוותם שהבן יהיה בעל אופי עליז ואופטימי, עם שמחה פנימית.

גל – השם מתאר תנועת מים הנפוצה במיוחד בים, ולכן הוא מסמל מחזוריות טבעית נצחית, שפע אינסופי, קיימות שורשית ותנועה מתמדת.

גלעד – מקור השם בתנ"ך והוא מתייחס גם לדמות תנכית וגם לחבל ארץ. השם מסמל המשכיות, פוריות, חיבור ליסודות יציבים ולנצחיות.

גרשון – בתנ"ך, גרשון היה בנו הבכור של לוי.

שמות לבנים באות ד'

דב – השם מגיע מעולם החי ומוזכר גם בתנ"ך כבעל חיים מאיים. דב הוא יונק טרף חזק וגדול, ובארץ הוא חי בגבול הצפוני.

דוד – אחד השמות הפופולאריים בישראל, במיוחד בשל הקשר לדמות התנ"כית החשובה, דוד המלך. השם מסמל קשר לתרבות, למסורת ולחברה, ומיוחסות לו תכונות מנהיגות, טוב לב, שאפתנות, גדלות נפש, גבורה ואומץ.

דולב – השם מגיע מעולם הצמחים ומוזכר גם בתלמוד כשם לעץ נשיר ממשפחת הדולביים. שם מסמל חיבור לטבע, פריון, עושר ופריחה.

דור – השם הוזכר לראשונה בספר קהלת, ומתאר תקופה המאופיינת באירועים היסטוריים. השם מעיד על ענווה וצנעה אל מול כוחות הבריאה העצומים וכוחות הטבע.

דורון – המקור לשם הוא בתלמוד, ופירושו מתנה לאל.

דילן – המקור לשם הוא בשפה הלועזית והוא מסמל נאמנות. המשמעות הנוספת של השם היא אריה.

דין – לשם יש משמעות בינלאומית, ובעברית הוא מבטא שאיפה לצדק ולדין ומתאים להורים המחזיקים בעקרונות צדק חברתי ושוויון.

דניאל – המקור לשם הוא בתנ"ך, הספר התשיעי בקובץ כתובים, והוא מיוחד לדמות איש חכם מהתקופה הבבלית.

דקל – המקור לשם הוא עץ הדקל, שבמסורת היהודית מסמל את הלולב. הבחירה בשם משקפת את שאיפת ההורים לטבע ולעולם הצומח, ומבטאת את תקוותם שבנם ישאף לצמיחה מתמדת, ושיהיה שאפתן.

דרור – המקור לשם הוא בתנ"ך והוא מהווה מילה נרדפת לחופש. לכן מקובל לייחס לשם תכונות אופטימיות, תקווה, שחרור וחופש. גם בעולם החי הדרור הוא כינוי לציפור שיר קטנה.

שמות לבנים באות ה'

הארי – השם מסמל שאיפה להיטמע במרחב הבינלאומי ורב תרבותיות.

הוד – השם מתאר יופי מדהים, יוקרה, כבוד, פאר ועוצמה. זוהי גם קידומת בפנייה לאדם מכובד, כמו למשל הוד מלכותו או הוד מעלתו. השם מבשר על תכונות מסוג אחריות, חוזק וחיים מלאי תהילה, זוהר והדר.

היאלי – השם מסמל הודיה והוקרה ומעיד על חיבור חזק למשפחה.

היילי – המקור לשם הוא בלועזית ומשמעותו כר, אחו או מרעה.

הילאי – השם מסמל חום, אור וחשיבה אופטימית.

הינדל – המקור לשם הוא גלועזית ומשמעותו סוחר.

הלל – המקור לשם הוא בתנ"ך, אביו של השופט עבדון. הוא נקרא גם הלל הבבלי והלל הזקן, ונודע כאדם אוהב תורה ואדם. הוא ניחן בתכונות נעימות הליכות וסבלנות, והנחיל תכונות אלו לתלמידיו.

הנרי – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים יציבים, מחוברים לאדמה, מציאותיים, מאוזנים, מעשיים, עם משמעת עצמית גבוהה, מתמידים, והגיוניים. הם שמים לב לפרטים הקטנים ויודעים לאלתר בכל מצב.

הרצל – השם ידוע כשם המשפחה של בנימין זאב הרצל, חוזה המדינה. עם השנים הוא הפך לשם פרטי נפוץ בארץ, וגם אתרים ומוסדות רבים נקראים בשם זה.

הראל – המקור לשם הוא בתנ"ך. הראל הוא אחד הכינויים שניתנו לאחד הכלים הגדולים בבית המקדש, או למזבח. הראל הוא גם השם שניתן להר סיני.

שמות לבנים באות ו'

ווביט – השם מסמל חיבור לתרבות האתיופית ולשורשים, כמו גם הוד, יופי והדר.

וולטר – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים בעלי חוש צדק, הוגנים, ישרים, מעשיים, חותרים לשוויון, ונדיבים. הם אוהבי עבודה ובית, ומעט ביישנים.

ויטלי – המקור לשם הוא בלועזית ומשמעותו חיוני, חי ומלא מרץ.

ויל – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים בעלי יוזמה, יצירתיים, שאפתנים, דינמיים, נחושים, מנהיגים, בעלי תפיסה טובה ושאפתנים. הם אנשים רחבי לב וכנים.

ויקטור – השם מגיע ממספר מקורות, ולפעמים יש לאותו שם יותר מפירוש אחד. במקרה זה, המקור לשם הוא מקראי.

ולדימיר – שילוב של המילים שליט, מלך ושלום.

ורדי – שם הונגרי על שם העיר אורדאה במחוז ביהור ברומניה. מוצא השם הוא מאנשים ידועים בעלי שם המשפחה וארודי.

שמות לבנים באות ז'

זאב – זהו שמו של בעל חיים המסמל כוח וחוזק, הנחשב לטורף. בתנ"ך זאב מסמל את הצעיר בשבטי ישראל, בנימין. הבחירה בשם זה מתאימה להורים ששואפים שלבנם תהיה נוכחות מרשימה בחברה, ואישיות חזקה ועוצמתית, כמו של זאב.

זבולון – זבולון היה אחד מ-12 שבטי ישראל, ובנם של יעקב ולאה. במקרא, משמעות השם היא ארמון, והבחירה בשם זה מתאימה להורים שמבקשים לתת לבנם שם שקשור למסורת ולתנ"ך, כמו גם שאיפה שלבנם יהיה כישרון מסחרי משמעותי.

זוהר – המילה זוהר מתארת משהו מרשים ביופיו שמנצנץ מעל כולם, בולט וזוהר במרחב הראייה. הספר המפורסם העיקרי בחכמת הקבלה נקרא ספר הזוהר, ולכן לשם זה יש משמעות מרשימה, קדושה ומהפנטת.

זיו – משמעות השם היא נצנוץ של ברק, והשם מיוחס ליופי, במשמעות מיוחדת כפולה הנוגעת להדר והוד, צמיחה ומחזוריות מתמדת.

זך – מקור השם הוא במקרא. יצחק המקראי, השני באבות ישראל, בנם של אברהם ושרה.

זכריה – זהו שם תנ"כי גברי מובהק. זכריה היה נביא, ודמות נוספת היה זכריה המלך. השם מתאים להורים שמבקשים להביע את תודתם על הולדת הבן, כמו גם את התקווה והשאיפה שהאל יזכור את בנם תמיד לטובה וייתן לו חיים מאושרים וטובים, עם הצלחה בכל דרכיו.

זמיר – שם ציפור שיר עם קול ערב. פירוש נוסף לשם הוא גידול פירות על זמורות גפן. השם מסמל קשר עמוק לנגינה, שירה וצלילים ומתאים במיוחד להורים אוהבי מוזיקה ושירה, שמייחסים חשיבות רבה לתחום. בנוסף, השם מבטא את שאיפת ההורים שבנם יהיה שמח ועליז.

זמר – השם מסמל את עולם המוסיקה והשירה ויש לו משמעות חזקה של אושר, שמחה, שירה, רינה, הודאה ופיוט. השם מתאים להורים שתחום עיסוקם המקצועי או תחביביהם הם שירה או נגינה. השם מתאים גם להורים שמבקשים לבטא את רגשות השמחה שלהם על הולדת בנם.

שמות לבנים באות ח'

חביב – השם מתאר אדם נח לבריאות, נעים, מאיר פנים ונחמד. השם מאפשר להורים להביע את רגשות החיבה והאהבה העמוקים שהם חשים כלפי בנם, כמו גם את רצונם שבנם יגדל להיות חביב, מסביר פנים, נוח, גמיש, אהוב על בני המשפחה והחברה, ועליז, שתורם לאווירה חיובית בסביבתו.

חגי – בתנ"ך, חגי היה נביא בימי שיבת ציון והספר חגי נקרא על שמו. השם מעיד על נאמנות לסביבה, מחויבות לחברה ולבניין האדם. הוא מסמל יראת כבוד, שאפתנות וקדושה.

חובב – זה היה אחד השמות של יתרו, חותן משה. לשם יש משמעות חזקה של חביבות, חיבה, אהדה ונעימות. הבחירה בשם זה מבטאת את הקשר של ההורים לתנ"ך ואת שאיפתם לבנם תהיה יושרה פנימית חזקה. כמו גם שיהיה נעים הליכות, חביב ואהוב על כולם.

חוף – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים יציבים, המחוברים לאדמה, מציאותיים, מאוזנים, מתמידים, מעשיים. אלו הם אנשי עבודה בעלי משמעת עצמית גבוהה והיגיון בריא.

חיים – זהו שם ייחודי המייצג ערכים ראשוניים, קדושים ועוצמתיים, כמו גם שפע, חיוניות, תקווה, פריון ופלאות.

חן – השם נושא תכונות של נועם, חביבות, יופי ועדינות. הוא מעיד על אדם מסביר פנים, נוח לבריות, נאה, אדיב ומנומס, שמושך את הסביבה אליו בשל התכונות החינניות והמראה שלו.

חנוך – זהו שם תנ"כי גברי. חנוך היה בן קין, אביו של מתושלח ובנו של ראובן. השם מסמל יושרה, חינוך, כבוד למסורת והמשך דרך ההורים. הבחירה בשם מתאימה להורים שמקדישים חשיבות לחינוך ילדיהם כמו גם את שאיפתם שבנם יהיה הגון, נעים הליכות ויספק שפע נחת להוריו.

חנן – זהו שם תנ"כי גברי. חנן היה אחד הגיבורים של דוד המלך, ולכן השם מתאים להורים שמעוניינים להעניק לבנם שם המעיד על און, גבורה, כוח ועוצמה. לשם יש גם פירוש של נתינה, חנינה והענקה.

חננאל – המקור לשם הוא בתנ"ך, כשמו של מגדל חננאל שהיה ממוקם צפונית להר הבית. השם מביע את רגשו האושר של ההורים שמרגישים שבנם הוא מתנת האל. השם מאפשר להם גם לקוות ולהתפלל שהאל יעניק לבנם חיי אושר, שפע מתנות, הצלחה ואושר בכל תחומי חייו.

שמות לבנים באות ט'

טאי – השם מסמל שאיפה לרב תרבותיות עם חיבור מיוחד למזרח הרחוק ושאיפה להיטמע במרחב הבינלאומי.

טבע – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים מחוננים, עם כושר ביטוי מילולי גבוה, רחבי לב וכריזמטים. הם דינמיים, יש להם נטייה להתחדש ולחדש, מבינים ותומכים.

טובי – השם מגיע מהשורש ט.ו.ב. והוא מסמל אכפתיות, רוחב לב ונדיבות.

טוביה – השם מבטא הכרה בטוב האינסופי של אלוהים ומתאים במיוחד להורים שמרגישים שבנם הוא מתנה גדולה ומבקשים להביע בחוזקה את תודתם.

טוהר – השם מסמל זכות, קדושה ותמימות. השם מגלם משמעויות של זכות, טהרה ויושר. הבחירה בשם זה משקפת את הקשר של ההורים לעולם הרוחני ואת תקוותם שבנם יהיה בעל חוש צדק מפותח.

טומי – מקור השם הוא בלועזית ומשמעותו תאום.

טימור – טימור הוא אי שצד מערב שלו שייך לאינדונזיה, וצד מזרח שלו הוא מדינה עצמאית. אזרחי המדינה דוברי השפות טטום ופורטוגזית. השם מייצג קשר לאופקים רחבים ולעולם הגדול, והבחירה בו מתאימה להורים שמעוניינים להעניק לבנם קשר עמוק לים, לטבע ולמרחבים, המייצגים נופים קסומים ורחוקים.

טל – המקור לשם הוא בתנ"ך והוא כינוי לטיפות מים שמתרחשות בלילה על הצמחים. השם מייצג עדינות טבעית, פלא, יופי וקסם שמבשר על פוריות וצמיחה.

טלאור – השם מסמל קשר משמעותי לעולם המים והטבע, עם מוטיב של אור. השם מביע התחדשות, תקווה, ואופטימיות. הבחירה בשם זה משקפת את שאיפת ההורים שבנם יהיה יצירתי ויוסיף חיות מרעננת למשפחה.

טמיר – השם הוא מילה נרדפת לפלאי, נשגב ונעלם. המשמעות היא תכונות של מסתורין וסוד, והוא מתאים להורים ששואפים שלבנם תהיה אישיות טמירה, ייחודית ומרוממת, שיקרין מאצילותו על סביבתו ולא יהיה מוחצן, וישרה נחת על הוריו בכל שלב של חייו.

שמות לבנים באות י'

יאיר – השם מנבא פעולת הפצת אור ומשמעותו אנרגיה טהורה וחזקה. המקור לשם הוא בתנ"ך. יאיר בן מנשה היה שופט, ובשילוב עם נבואה לעתיד משופר וחוש צדק, השם מבשר על גישה חיובית לחיים, שחיונית לקיום.

יאן – המקור לשם הוא בשפה הסינית ופירושו צבעים יפים. בעברית השם מסמל את הסנונית, ציפור שיר עם גוונים כחולים.

יגאל – זהו שם תנ"כי גברי. יגאל בן יוסף משבט יששכר היה בקבוצת המרגלים שמשה רבנו שלח לחקור את ארץ ישראל לפני שבני ישראל יכנסו אליה. לכן הבחירה בשם זה מתאימה להורים שמבקשים להביע את שאיפתם לגאולת העם או לגאולה פרטית.

יגל – המקור לשם הוא בתנ"ך ופירושו עליזות ושמחה. בנוסף, יגל הוא גם ישוב באזור השפלה בארץ.

יהורם – שם עברי לבנים שמקורו בתנ"ך ופירושו אלוהים עצום וגבוה.

יהלי – המקור לשם הוא בתנ"ך, ופירושו זריחה או הפצת אור. הוא מנבא אנרגיות ובשורות טובות.

יובב – זהו שם תנ"כי גברי ושני מלכים בתקופת התנ"ך נקראו יובב. הבחירה בשם זה מתאימה במיוחד להורים ששואפים שלבנם תהיה יכולת מנהיגות חזקה ושתהיה לו כריזמה.

יוגב – זהו כינוי לחקלאי או לאיכר והוא מבטא קשר עמוק לשורשים, לקרקע, ולטבע, ולכן הוא מעיד על תכונות של אדם שמשקיע בסביבתו ובמשפחתו, חזק וחרוץ.

יונתן – בתנ"ך, יונתן היה בן שאול. הבחירה בשם זה משקפת את שאיפת ההורים שבנם יהיה ידיד נאמן לחבריו.

יריב – יריב הוא פעולה עתידית של עשיית צדק או תחרות ולכן לשם יש קשר לתכונות של רדיפת אמת, שאפתנות וכריזמה.

שמות לבנים באות כ'

כוכב – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים יצירתיים, רגשיים, בעלי שפע ומזל, עם אישיות רב גונית ונעימה, חברותיים, נדיבים, כריזמתיים, תקשורתיים ומצחיקים.

כליל – המקור לשם הוא בתנ"ך והוא מתאר אובייקט מושלם לחלוטין. זהו שם מיוחד שמיוחסות לו תכונות יופי, אצילות, הדר, הוד, פאר, מנהיגות, חכמה, חיבור לטבע ושאפתנות.

כנען – לשם זה יש מספר משמעויות, ובמיוחד כנען שהיא ארץ הארגמן.

כרם – המקור לשם הוא בתנ"ך, בספר מלכים, כדימוי לעם ישראל. בנוסף, המילה כרם מתארת את הכרמים כענף רווחי בחקלאות בארץ.

כפיר – בתנ"ך, פירוש השם הוא גור אריה, והוא מסמל חלק ממשפחה חזקה והמשך שושלת. למרות שגור אריה הוא צעיר, יש לו נחישות וחוזק, והוא מסמל אומץ, כוח, שאפתנות וגבורה.

כרמי – המקור לשם הוא בתנ"ך, כרמי היה בנו של ראובן בן יעקב. השם מסמל עושר, שפע ושורשיות.

כרמל – השם מוזכר בתנ"ך בהקשר של חבל ארץ או אזור מלא בבוסתנים, שדות פורחים, כרמים ופרדסים. היום כרמל הוא רכס הרים שמתחיל בצפון הרי שומרון ומגיע עד מפרץ חיפה, שם נמצא גם הר הכרמל. השם מבשר קשר למסורת, לאדמה ולתרבות הישראלית ומסמל פריחה, פריון וצמיחה.

כתר – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים מעשיים, עם חוש צדק ויושר, חותרים לשוויון ונדיבים, אוהבי עבודה ובית, ומעט ביישנים.

שמות לבנים באות ל'

לאון – המקור לשם הוא בלועזית ופירושו בגרמנית כוח, אומץ ותעוזה.

להב – להב הוא שם מיוחד ביותר ויש לו משמעויות של ניצוץ, להבה, התלהטות, לשון אש והתלהבות. השם מבשר על תכונות אופי מיוחדות, אנרגיות סוערות, עוצמה מהפנטת ואישיות מפתיעה.

לי – פירוש השם הוא בשבילי, והבחירה בו מבטאת את תחושת השייכות והאהבה שההורים מרגישים כלפי בנם, ואת שאיפתם שהוא תמיד ירווה אותם נחת.

ליאב – בחירה בשם זה משקפת את תחושות האושר העצומות של ההורים, ובמיוחד אל האושר של האב על הולדת הבן, בנוסף לשאיפתם שלבן יהיה קשר עמוק לתא המשפחתי כשיגדל.

ליאור – השם מעיד על שילוב בין אוניברסאלי לאינטימי, מה שמעניק לו נופך חיובי, מיוחד ומרשים.

ליעד – השם מבטא תחושה של קרבה משפחתית, שייכות, אהבה עזה של ההורים לבנם ורצונם לתת לו את כל הטוב בעולם. הבחירה בשם משקפת את שאיפת ההורים שאהבה זו תימשך לנצח.

לירוי – המקור לשם הוא בצרפתית, ופירושו מלך.

לני – המקור לשם הוא בעברית ובלועזית, ובעברית פירושו "אלוהים נתן לי".

לשם – לשם היא אבן החן הראשונה בחושן הכהן הגדול, המיוחסת לשבט דן.

שמות לבנים באות מ'

מאור – זהו שם עוצמתי היות והוא מתאר גוף שמפזר אור, את המאורות בשמים או כינוי למקור אור. השם מעיד על יסודות חזקים, בשורה משמעותית, פלאי טבע ובריאה, וקרקע יציבה.

מורג – זהו כלי דיש קדום מיוצר מעץ שבתחתית שלו יש להבים קצרים מברזל או מאבן צור. בעבר, לוח זה נרתם לבהמה ונגרר במעגלים בגורן כדי להפריד את הדגן מהמוץ.

מידד – המקור לשם הוא בתנ"ך. מידד הוזכר בספר מדבר, והתנבא בין בני ישראל. משמעות נוספת היא אדם שיש לו יחסים טובים עם סביבתו והוא מתיידד בקלות.

מיכה – זהו שם תנ"כי גברי. מיכה היא נביא בתקופת בית המקדש הראשון, וספר מיכה מוקדש לו. השם מתאים להורים שמעוניינים שלבנם תהיה זיקה לקדושה, אישיות מרוממת, שהוא יהיה אמיץ, ישר, ובטוח בדרכו.

מירום – השם מסמל רצון, משמעת, סמכותיות, עקביות, כוח, מעמד וריכוז חזק. לאנשים עם שם זה יש שאפתנות ויכולת לראות את שני הצדדים של המטבע, מה שעוזר להם באופן משמעותי להגיע להחלטות. הסביבה מתייחסת אליהם כאל אנשים אסרטיביים, מעשיים ותחרותיים, שנוטים לתכנן את צעדיהם בדרך להשגת מטרותיהם.

מעוז – המקור לשם הוא בתנ"ך, ככינוי למקום מוגן כגון מקלט, מצודה, מבצר או אזור מחסה. לאנשים שנקראים מעוז יש תכונות של ביטחון, אומץ, כוח, אחריות, גבורה, וחוזק רב.

מעיין – זהו מקור מים טבעיים שנוטים להתעצם ולהתגבר. הבחירה בשם זה משקפת את תחושת ההורים שבנם מוסיף למשפחה רעננות וחיות, והם שואפים שבנם יהיה זך, טהור, יצירתי ואצילי, ושישאף להתקדמות והתחדשות בחייו.

מקסים – משמעות השם היא מדהים, נפלא, ובעל קסם גדול. המקור לשם הוא ברוסית ומתאים להורים שמחפשים שם שמביע את רגשות אהבתם לבנם ואת תחושתם שהבן מקסים, אהוב וחינני.

מתי – זהו כינוי חיבה למתתיהו. השם מתאים להורים ששואפים שבנם יהיה נחוש, אמיץ ובטוח בדרכו, בעל כושר מנהיגות וכריזמטי, נאמן למסורת ולתורה ומסב רק כבוד ונחת להוריו.

מתן – המקור לשם הוא במקרא ופירושו נתינת תשורה, מנחה, שי או דורון ללא ציפייה לתמורה.

שמות לבנים באות נ'

נגב – זהו שם נדיר וייחודי המתאר את המדבר בארץ. הוא מייצג חיבור למסורת, לאדמה ולשורשים, מסמן ברכה, חלוציות, שפע, כמו גם דבקות בעוצמת הבריאה, באמונה ובפלא הטבע.

נהוראי – המקור לשם הוא בתקופת המשנה, על שם חכם בתקופה זו. בתלמוד נהוראי היה כינוי לרבי נהוראי, שהאיר את עיני החכמים בהלכה.

נווה – זהו שם תואר שפירושו נאה או יפה. הוא מתאר גם אזור פורח במדבר ומסמל יופי חיצוני ופנימי, מקור חיים, אצילות וביתיות.

נועם – פירוש השם הוא מזג נעים ונוח, תכונות של עדינות, נדיבות, נימוס וחינניות.

ניב – המקור לשם הוא בתנ"ך ופירושו סגנון דיבור, תיאור דרך, או שפה. פירוש נוסף לשם הוא אחת השיניים בפה, שמאופיינת בצורה ארוכה או חדה. לכן משמעות השם היא אומץ, ראשוניות, חלוציות, ותכונות אופי תקשורתיות כגון אדיבות ונועם הליכות.

ניצן – השם מגיע מעולם הצומח ויש לו משמעות מיוחדת וטהורה. זהו כינוי לקצה הגבעות בצמח, והשם מסמל תחילה של לבלוב. הוא מתאר תכונות של התחלה, סימן להתפתחות וצמיחה, ונצנוץ ראשון. השילוב של פריחה רוחנית ועולם הטבע מעניק לשם משמעות מיוחדת של מעלות רבות שמנבאות אופטימיות, תקווה ופריון.

ניר – השם מגיע מעולם החקלאות ומסמל את החריש הראשון. לכן הבחירה בשם זה מעידה על חיבור לטבע ולאדמה, התחלה חדשה, תמימות, ראשוניות טהורה, פעילות ותקווה לעתיד טוב.

נעמן – זהו שם תנ"כי גברי, שמו של נעמן בן בנימין. השם מסמל נחמדות, נעימות, הארת פנים, חביבות, וטוב לב, והבחירה בו מתאימה להורים ששואפים שבנם יהיה אהוד בסביבתו ויתרום ליצירת הרמוניה משפחתית בכל שלב של חייו.

נריה – המקור לשם הוא בתנ"ך, ברוך בן נריה שהוזכר בספר ירמיהו ובתהילים.

נתיב – משמעות השם היא דרך ושביל. השם מתאים להורים שדוגלים בחשיבה עצמאית כדרך חיים ושואפים שלבנם יהיה ביטחון עצמי ושיהיה שאפתן, יחתור להגשמת מטרותיו, יהיה עצמאי בבחירותיו ובדעותיו, ויחיה את חייו במלוא כוחו.

שמות לבנים באות ס'

סאן – באנגלית פירוש השם הוא שמש וביוונית פירושו אחת מאותיות האלף-בית. השם מבטא מקוריות, ייחודיות ועצמאות.

סביון – פרח הסביון. השם מסמל התחדשות, פריחה וצמיחה במקביל לעממיות. הבחירה בשם זה משקפת את הקשר של ההורים לעולם הצומח והטבע, ומבטאת את שאיפתם שבנם יצמח ויפרח לתפארת.

סהר – פירוש השם הוא הירח ולכן יש לו משמעות מיוחדת שנוגעת לאופטימיות, תקווה, חיבור לטבע, איזון וקשר רוחני לסביבה.

סטיב – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים עם מחוננים באינטואיציה והבנה, יכולת ביטוי מילולית גבוהה, רוחב לב וכריזמה. הם דינמיים עם נטייה להתחדש ולחדש, ונוטים לחשוב על אחרים. הם אדיבים, יש להם כוח, נדיבים, אהודים, מכוונים ותומכים, ומקרינים ביטחון.

סיני – המקור לשם הוא בתנ"ך, ההר שבו משה קיבל את לוחות הברית מאלוהים. היום סיני הוא חצי האי בין ים סוף לתעלת סואץ.

סיפן – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים רגשיים, בעלי שפע ומזל, לבביים, יצירתיים, אופטימיים, עם אישיות רב גונית ונעימה, חברותיים, נדיבים, מצחיקים, כריזמתיים, ותקשורתיים.

ספי – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים שמבטאים אהבה, משפחתיים, בעלי נתינה והרמוניה, דואגים לזולת ואוהבי יופי, יצירתיים וכישרוניים, אצילים, כריזמתיים ונוטים לשלמות.

סלע – השם מתאר מחצב טבעי, אדמה מוצקה או אבן גדולה. הוא מעיד על תכונות כוח וחוזק כגון כריזמה, מנהיגות, ביטחון, יציבות, שאפתנות, מוסר עבודה גבוה, חיבור לאדמה, ואהבה לסביבה ולטבע.

סער – לשם זה יש פירושים שונים, כגון התלהבות, התרגשות ומזג שאינו שקט. השם מתאר תכונות יצירתיות ודינמיות ומעיד על חיבור לעוצמות הטבע ולאדמה.

סתיו – השם מסמל את העונה בשנה ומסמל דינמיות, התחדשות, חיבור לעוצמת הטבע ולפלא הבריאה.

שמות לבנים באות ע'

עברי – משמעות השם היא לאום עברי ובן לאומה היהודית. השם מתאים להורים שמבקשים להעניק לבנם שם שמבטא את הכרתם הלאומית החזקה, כמו גם את שאיפתם שהעם היהודי יזכה לגאולה קרובה.

עודד – המקור לשם הוא בתנ"ך, עודד הנביא. הוא מתאר גם פעולת הענקת עזרה, חיזוק אדם אחר ותמיכה בסביבה. לכן יש לשם משמעות מיוחדת המתארת אינטליגנציה רגשית וחברתית גבוהה, גדולה רבה וחיבור למסורת ולחברה.

עוז – המקור לשם עוז הוא בתנ"ך והוא מתאר תכונות שמייצגות חוזק, גבורה, אומץ, עוצמה וביטחון. המילה עוז פירושה יסודות חזקים ולאנשים עם שם זה מיוחסות תכונות של גבריות, סמכותיות, כושר מנהיגות, כריזמה ויראת כבוד.

עומר – זהו שם תנ"כי שמתאר אלומת שיבולים שנקצרה בשדה, והמילה מתארת גם כלי למדידת כמות או מידת נפח.

עופר – המקור לשם הוא בעולם החי ומתאר את בנו של האייל. השם מיוחס לאנשים חביבים ואהובים, בעלי תכונות יופי, חן, אהבה, נחמדות ותמימות. בנוסף, השם מסמל גם את חשיבות המשך השושלת, החיבור לבית האב ותחושת שייכות לקרקע פורייה ויציבה.

עידו – המקור לשם הוא בתנ"ך, הסבא של זכריה הנביא. עידו היא נביא גדול בתקופת הבית הראשון. השם מבשר על גדולות.

עידן – במקרא השם מוזכר כתיאור תקופת זמן ממושכת שנחתמת בסיפור, דור, או עונה. השם מעיד על נצחיות השושלת, נצחיות הבריאה וההיסטוריה החברתית משפחתית ומייצג אנרגיות חזקות, גדולה רבה עוצמה, רוחניות וקדושה מיוחדת.

עילאי – המקור לשם הוא בתלמוד, רביא עילאי, האבא של רבי היודה בר עילאי, הבולט בתנאי המשנה ומגדולי התנאים בדור הרביעי של התנאים.

עמי – זהו שם כינוי חיבה לשמות עמרם או עמירם. הוא מסמל קשר הדוק למסורת ישראל וללאום היהודי, שאיפה עמוקה שהאל יגאל את עם ישראל מקשיי הגלות ויושיע אותו עם ביאת המשיח, כמו גם גאווה לאומית חזקה.

ערן – המקור לשם הוא בתנ"ח, דמות תנ"כית שנקרא ערן בן שותלח, שהיה חלק משבט אפריים. השם מיוחס גם למילה רעננות או ערנות שמסמלות מצב רוח מאוזן, חיים בריאים, חיוביות, שמחה וחיוניות, כמו גם תכונות שמיוחסות למוסר עבודה, דינמיות, תפוקה, פעלתנות, כישרון, יצרנות ויכולות יצירתיות.

שמות לבנים באות פ'

פאר – משמעות השם היא הוד, יופי והדר. הוא מייצג אצילות, עושר פנימי, מידות נאצלות, חינניות, קסם וברק. הבחירה בשם זה מבטאת את ההתרגשות והגאווה של ההורים שמרגישים שבנם מהדר את התא המשפחתי.

פז – המקור לשם הוא בתנ"ך, ובספר תהילים המילה מתארת זהב משובח ונוצץ. המילה מתארת דבר נעים, יקר ומהנה.

פיטר – המקור לשם הוא בלועזית ופירושו אבן או סלע. השם משקף את רצון ההורים שילדם יהיה איתן וחזק.

פייר – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים יצירתיים, בעלי שפע ומזל, עם אישיות נעימה, רב גונית ולבבית. אלו אנשים רחבי לב, אופטימיים, אוהבי אדם, מצחיקים, כריזמתיים, ותקשורתיים. הם מעריכים חברות אמת ויושר, ונחשבים לחברים טובים.

פלא – השם מבטא כישורים מופלאים, ייחודיות ואמונה.

פלג – המקור לשם הוא בעולם הטבע ופירושו חלק מזרם מים, ערוץ נחל או יובל. השם מעיד גם על גיל מופלג ולכן הוא מנבא שפע, אריכות ימים ופריון.

פלד – מהמונח פלדה. השם מסמל חוזק, עוצמה, יציבות, כוח, חוסן נפשי, אומץ, וכושר התמודדות מדהים עם החיים. הבחירה בשם זה מתאימה להורים שדוגלים בחוזק נפשי כדרך חיים, שמבקשים שלבנם יהיו עוצמות פנימיות ואופי יציב ואיתן, שיהיה חזק גם מבחינה פיזית, ושיהיה שאפתן.

פנחס – המקור לשם הוא בתנ"ך. פנחס היה הבן של אלעזר והנכד של אהרון הכהן. עם פטירת אביו הוא מילא את מקומו ככוהן הגדול.

פריאל – הפרי של אלוהים. השם מבטא את תחושת ההורים שקיבלו את בנם במטנה מהאל, והבחירה בו מבטא את האדרתם את האל.

פרץ – השם נובע ממספר מקורות ונחשב לשם פטרונימי שנגזר מהשם הפרטי של אחד מאבות המשפחה. המקור לשם הוא מקראי והוא נפוץ בקרב יהודי אשכנז וספרד.

שמות לבנים באות צ'

צדוק – המקור לשם הוא בתנ"ך, צדוק היה הכהן הגדול הראשון בתקופת שלמה ודוד, ומשמעות השם היא עושה מעשה צדקה.

צוף – זהו נוזל מתוק שמופרש מפרחים ומסמל מתיקות. השם מסמל יצירתיות, שפע, קשר עמוק לטבע ונדיבות. הבחירה בשם מתאימה להורים שמחפשים שם שמבטא את תחושתם שבנם אהוב ומתוק, כמו גם שיהיה אצילי, חינני, יצירתי ושופע.

צוק – זהו סלע זקוף ותלול שממוקם ברוב המקרים לאורך נהרות, באזורים הרריים או ליד הים.

צחי – זהו כינוי חיבה לשמות יצחק וצח. יש לשם שפע תכונות ייחודיות והוא מסמל זכות, טוהר, יושרה וניקיון. הבחירה בו מתאימה להורים ששואפים שבנם יהיה נקי כפיים.

ציון – ציון הוא כינוי לירושלים ולישראל. השם מסמל את השאיפה לגאולה שלמה והבחירה בו מתאימה מאוד להורים שמעוניינים בשם לבנם שישקף את כיסופיהם העמוקים לבניין בית המקדש.

צליל – פירוש השם הוא תו, קול קצר ונעים, או נעימה במוזיקה. השם מייצג משמעות אוניברסלית וקוסמית ולאנשים שנקראים צליל יש תכונות של טוהר מידות, חופש, יצירתיות, חיבור לפלא הבריאה, אינטליגנציה רגשית וכישרון.

צפניה – זוהי דמות תנ"כית. הנביא צפניה בן כושי שהיה בממלכת יהודה בסוף המאה השביעית לפני הספירה.

צפריר – השם מסמל רוח בוקר מרעננת. המקור לשם הוא במילה הארמית צפרא. הוא מסמל התחדשות, ראשוניות, זיקה לטבע, רעננות, חריצות וזריזות. הבחירה בשם מתאימה להורים שמחפשים שם שיבטא את תחושת הרעננות שמציפה אותם מול הילד. במבט לעתיד, הבחירה בשם משקפת את שאיפתם שהילד יהיה קליל, יזם, בעל מעוף, וחיוני, שיוסיף לכל המשפחה נופך של עליזות וירווה את ההורים בשפע נחת.

שמות לבנים באות ק'

קאי – השם מסמל שאיפה להיטמע במרחב הבינלאומי, ורב תרבותיות.

קדם – פירוש השם הוא איתור העבר, חיבור לשורשים ולמקורות, ושאיפה להיטמע במזרח התיכון.

קובי – זהו שם מיוחד המיוחס לדמות המקראית יעקב אבינו, אחד משלושת האבות. הוא מסמל ערכים של מסורת ושורשיות, גדולה והנהגה חזקה.

קורן – פירוש השם הוא זוהר, הפצת אור ובוהק והוא מסמל שמחה, אורה, נהרה, אושר, אופטימיות וסיפוק חזקים. השם מתאים להורים שמבקשים לתת לבנם שם שיבטא את עומק רגשות האושר שהם חשים על הולדתו ומהווה גם הבעת תודה על בנם. במבט לעתיד, השם מבטא את שאיפת ההורים שבנם יהיה שמח, אופטימי, קורן ועליז ושיקרין מאורו הפנימי על הסביבה המשפחתית והחברתית, וירווה את הוריו בנחת.

קים – שם לועזי שמתאים להורים רחבי אופקים שמבקשים להעניק לבנם שם עם צליל בינלאומי.

קינן – בהגדרה זהו בן אנוש, והשם מסמל אנושיות ומבטא חיבור למקורות, כמו גם תכונות של מנהיגות וסבלנות.

קיסר – מונח ערבי שפירושו ארמון או מבצר, זהו שם ישראלי יהודי עם צליל אמריקאי.

קרניאל – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים יציבים, מחוברים לאדמה, מציאותיים, מאוזנים, מעשיים, עם משמעת עצמית גבוהה, מתמידים, הגיוניים ואנשי עבודה. הם שמים לב לפרטים הקטנים ויודעים לאלתר.

שמות לבנים באות ר'

ראובן – שם תנ"כי גברי, ראובן בן יעקוב, הבכור בשבטי ישראל. השם מסמל קשר חזק להיסטוריה היהודית, קדושה, ראשוניות, וחכמה. הבחירה בשם משקפת את שאיפת ההורים שלבנם יהיה קשר עמוק למסורת ישראל, ושיהיה חכם, שאפתן, יצירתי וינחיל למשפחתו הרבה נחת וכבוד.

ראם – זהו בעל חיים עם קרניים מפוארות. אנשים בעלי שם זה נחשבים לבעלי יכולת התמודדות גבוהה גם בתנאים קשים. הוא מתאים להורים שמבקשים להעניק לבנם שם עם קשר לעולם הטבע והחי, שמייצג עוצמה, הדר, כושר התמודדות מעולה עם החיים, ואצילות.

רגב – השם מתאר אדמה. זהו שם מיוחד מאוד המתאר באופן עמוק בסיס יציב וחיבור לאדמה. לאנשים עם שם זה יש תכונות של כישרון, הם רחבי אופקים, בעלי מוסר עבודה גבוה, יצירתיים וחכמים. בנוסף הם נוקטים ביוזמה, פעילים, רוחניים, מבצעים מהלכים, ומקשיבים לסביבתם ולטבע.

רואי – המקור לשם הוא בתנ"ך, כינוי למלאך שהגר ראתה. פירוש השם הוא שהאל רואה אותי. זהו ביטוי להתבוננות.

רום – משמעות השם היא גובה והבחירה בשם זה משקפת את שאיפת ההורים שבנם יציב לעצמו יעדים, ישאף לגדולות ויחתור להגשמת מטרותינו במלוא המרץ.

רונן – תיאור של פעולת זמרה, שירה, חגיגה ושמחה. לשם יש משמעות מיוחדת כי הוא מבטא ערכים אופטימיים וחיוביים, כמו גם על אדם בעל אהבה לחופש, עם כריזמה ואהבת הבריות, שיש לו יכולות יצירתיות וכישרון אמנותי.

רז – המקור לשם הוא בתנ"ך ופירושו תעלומה או סוד. הוא מעיד גם על חיבור למשפחה, אינטימיות וחברים ומעיד על יכולת בין אישית גבוהה ושאיפה לקרקע יציבה.

ריאן – שאיפה לרב תרבותיות ורצון לקשר עם המרחב הבינלאומי.

רענן – השם מתאר אדם נמרץ, מחודש ומלא חיים. בחירה בשם זה מבטאת יחס של תקווה, שמחה, ציפייה לבאות, חיים טובים, בשורות טובות, חיבור לאדמה, קרקע פורייה ובריאות.

רפאל – אחד מארבעת המלאכים שנכללים בקריאת שמע. הבחירה בשם מתאימה להורים שמבקשים להעניק לבנם שם שנושא בשורת רפואה, והבעת תודה עמוקה.

שמות לבנים באות ש'

שאול – שם תנ"כי גברי, שאול היה מלך ישראל הראשון, שיצא לחפש אתונות ומצא מלוכה. השם מסמל כושר מנהיגות בולט, כריזמה, נאמנות לתורה, צדק, שררה וכבוד. הבחירה בשם מתאימה להורים שמבקשים להעניק לבנם שם שמייצג דמות מרשימה ודומיננטית, שיהיה מרשים ואצילי ושיסחף באופיו.

שגיא – מקור השם הוא בתנ"ך והוא מתאר אדם בעל מעלות גבוהות במיוחד שמשמש דוגמא ומופת לסביבה. השם נושא תכונות נשגבות חיוביות, ואנשים בעלי שם זה הם בעלי מידת חסד גבוהה, נעלות, נדיבות, טוב לב וצדק, חמלה, מנהיגות, אחריות, מקצועיות, תרבותיות ופעילות חברתית.

שגיב – משמעות השם היא גדול, אדיר וכביר. השם מסמל גדולה, עוצמה, רוממות וגובה, ומתאים להורים שמבקשים להעניק לבנם שם שיבטא את רגשותיהם ההומים לבנם ואת תקוותם שהבן יהיה מדהים ובעל יכולות פנימיות אדירות שיגיע לגדולות בחייו.

שון – המקור לשם הוא בלועזית, והוא נגזר מהשם יוחנן, שהיה שליח ישו בברית החדשה. פירוש השם הוא תנומה ושינה.

שחם – השם מייצג אהבה, משפחתיות, נתינה, הרמוניה, דאגה לזולת ויופי. המשפחה היא בראש סדר העדיפויות, ואנשים עם שם זה הם בעלי כוח משיכה, יצירתיים, כישרוניים, אצילים ובעלי נטייה לשלמות.

שחף – זהו שם מיוחד, שחף היא ציפור מים לבנה עם מקור עבה צהוב וכנפיים מרשימות. השחף קשור לערכי חופש וידוע ביופיו המרהיב. השם מסמל חירות, עצמאות, תנועה, חיבור לטבע ולסביבה, שאיפה למצוינות וארכי אסתטיקה.

שחר – מקור השם הוא בתנ"ך ומסמל את הזמן הסמוך לזריחת השמש. לכן משמעות השם היא שחר של יום חדש, התחלה חדשה, ערכים של התחדשות, פתיחת תקופה מבורכת, ותקווה.

שיא – השם מסמל את המקום הגבוה ביותר, ההצלה הטובה ביותר, ופסגה.

שקד – השם מגיע מעולם החי ומייצג את ע השקד, שידוע בקומתו הנמוכה מול תפארת פריחה מרשימה ומיוחדת. הוא מסמל חיבור לאדמה, פריון, והתחדשות מבורכת.

שרון – מקור השם הוא בתנ"ך וזהו שם מיוחד המתאר חבל ארץ בישראל עשיר ביערות ושדות, וממוקם ליד החוף.

שמות לבנים באות ת'

תאיי – השם מסמל שאיפה להיטמע במרחב הבינלאומי ורב תרבותיות, במקביל לשמירה על אינדיבידיאליות, וייחודיות.

תדהר – השם מסמל יוקרה, חיבור לטבע, התקדמות וקודש.

תו – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים יוזמים, יצירתיים, שאפתנים, דינמיים, נחושים, מנהיגים, בעלי תפיסה טובה ושאפתנים, נדיבים וכנים.

ניתוח נומרולוגימייצג אנשים יצירתיים, יוזמים, דינמיים, אמביציוזיים, מנהיגים, בעלי נחישות, מוטיבציה ותפיסה טובה. אנשים כנים ורחבי לב אשר לא חושפים את רגשותיהם. שמים לב לפרטים. לא אוהבים לקבל הוראות, אינדיבידואליסטים, חזקים ומקרינים ביטחון. בעלי נטייה לשתלטנות.

תובל – שם ייחודי ביותר המסמל אחריות, מוסר עבודה גבוה, נחישות, רצינות וכוח.

תום – שם מיוחד שמתאר אדם טהור, תמים וישר, שמסמל משהו מושלם ולכן לשם מיוחסות תכונות של אצילות.

תומאס – השם מסמל שאיפה להיטמע במרחב הבינלאומי ורב תרבותיות.

תומר – מקור השם הוא בתנ"ך והוא מתאר את עץ פרי התמר.

תימור – השם מתאר עיטור שגולף באבן בבית המקדש ונקרא על שם הצורה שמזכירה כפות תמרים. לכן השם מסמל יופי, קישוט וחן, והבחירה בו מתאימה להורים שבקשים לקרוא לבנם בשם שיביע את תחושתם שבנם הוא אצילי ומרשים.

תלם – בנומרולוגיה, השם מייצג אנשים רגישים, אוהבי שלום, נוטים לתווך במצבים מורכבים, טובים בשותפויות, עם אינטואיציה גבוהה, דיפלומטים ובעלי דמיון.

תמיר – השם מתאר אדם נישא ונשגב ומיוחסות לו שפע תכונות של ייחודיות, אצילות, אחריות, חמלה, גאווה, אהבה וחוכמה. אנשים בעלי שם זה משמשים מופת ודוגמא בסביבתם. הם שואפים למצוינות, מנהיגים, מקצועיים, בעלי מוסר גובה, ואחראים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
שמות לבנים
שיתוף בפייסבוק
צייצו בטוויטר
שתפו בווטסאפ