3 ספרי ילדים שיעזרו לקטנטנים לשמור על פה בריא

dental-care-2516133_640

החינוך לשמירה על בריאות השיניים ולהגיינת הגוף בכלל מתחיל כבר בגיל קטן מאד, דרך תוכניות הטלוויזיה, השירים שאנחנו שרים לילדנו ובעיקר דרך הספרים שנוכל להקריא להם ודרכם ללמד אותם איך לשמור על השיניים.

כל רופא שיניים לילדים בהרצליה,  בניו יורק או בכל מקום אחר על הגלובוס ימליץ לכם לשלב את הביקורות והטיפולים אצלו בקליניקה עם חינוך בבית.

בין אינספור הספרים שתמצאו על מדפי הספרייה או בחנויות הספרים יש כאלו שאולי פחות מוכרים מאחרים אבל מלווים בהצלחה ילדים בדרך לשיניים בריאות יותר ולערכים של שמירה על הגיינת הפה לאורך החיים.

לפניכם 3 ספרים שישכנעו כל ילד לצחצח שיניים!

יפתח המלוכלך – בתרגום אורי סלע

הספר על יפתח המלוכלך שצריך ללמוד איך לשמור על ניקיון גופו ובין היתר על הגיינת הפה יצא לפני שנים רבות כתרגום לספר ישן אפילו עוד יותר, "יהושע הפרוע" שמקורו בגרמניה לפני יותר מ-100 שנים. הספר עבר בין דורות רבים של ילדים והוא מספר על מסעו של יפתח המלוכלך להכרות עם החשיבות של ניקיון הגוף ובין היתר שמירה על הרגלי ניקיון שיובילו לפה בריא.

הספר שמתאים לילדים בגילאי 3-6 נמצא כיום בכל ספרייה ציבורית וספריות בתי הספר ואפשר למצוא אותו בחנויות הספרים.

הרפתקאות שון והשונשונים – יאיר רון

ספר מתוק במיוחד עם איורים מקסימים שיכול לסייע לכל רופא שיניים לילדים בהרצליה ובכל מקום אחר וללוות את ההורים כשהם מנסים ללמד את הילדים על טיפול נכון בשיניים. לאמא של שון קשה ללמד את בנה איך לצחצח שיניים ולכן היא ממליצה סיפור על שני גיבורים, שונשון ושונשנית. יחד הם יוצאים להרפתקה עם מבקשת השיניים, המשחה ועקרונות הצחצוח ומנצים את החיידקים.

אחד היתרונות של הספר הזה, שמתאים לגילאי 4-6, הוא השילוב של הביקור אצל רופא השיניים בסיפור, מה שעוזר לילד לחבר מיד את הרגלי ההיגיינה בבית עם הביקורת אצל הרופא ולהבין שהשניים לגמרי הולכים יחד.

ספר השן – ד"ר סוס

ד"ר סוס בשפתו המיוחדת והמחורזת מביא כאן הרבה מאד מידע נגיש לילדים בכל הקשור לצחצוח שיניים ושמירה על פה בריא. כמה שיניים יש לנו ומה תפקידן? למה לא כדאי לנשוך את רופא השיניים ולמה חיים השבלול עצוב ואיך זה קשור לשיניים שלו?

ספר השן של ד"ר סוס הוא קלאסיקה שעוברת בין הדורות, קצרה ומצחיקה נורא, אבל מלאה בקסם. הציורים הנפלאים שהם תמיד חלק מהספרים של ד"ר סוס הופכים את הספר הזה לעוד יותר מושך לילדים בכל הגילאים שמתחילים ללמוד איך לצחצח שיניים ולמה זה כל כך חשוב.

לצד הספרים האלו ישנם עוד עשרות ספרים שיכולים לעזור לכם ללמד את הילדים על היגיינה ושמירה על שיניים בריאות, איך לצחצח ולמה חשוב להגיע לרופא השיניים.

הרשמו עוד היום לקוראים של קידיפדיה ,קבלו תוכן איכותי 
*אנחנו שונאים ספאם ונשלח לך רק תוכן איכותי ורלוונטי!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on twitter
צייצו בטוויטר
Share on whatsapp
שתפו בווטסאפ

כתבות נוספות מהמגזין של קידיפדיה

צילומי הריון במחירים לפי התקציב שלך..