5 טעויות שאפשר לעשות בקלות עם בחירת שמות לבנים

nameforkids

ישנם רגעים בחיים שלא משנה כמה מספרים לכם עליהם, לא ניתן באמת להכין אתכם אליהם. רגע שכזה הוא הרגע שבו אתם יושבים בסלון הביתי, מביטים מאוהבים זה בזו ומתחילים לבחון שמות לבנים לקראת הלידה הצפויה. המון זוגות תוהים לעצמם איך לבחור שם לתינוק. לשמחתכם, ישנם שלל מדריכים הפזורים ברחבי הרשת שיענו לכם על השאלה הזו.

עם זאת, מה שאולי קצת תתקשו למצוא הוא מידע על הטעויות הנפוצות שעושים הוריים טריים עם בחירת השם. רגע לפני שגם אתם מכריזים בשמחה גדולה "בחרנו שם לתינוק!", הכירו גם אתם את הפחים שאפשר ליפול בהם בקלות במסע המרגש של בחירת השם.

כמה דברים שחשוב לדעת על בחירת שמות לבנים:

  • אל תחכו לרגע האחרון עם בחירת השם 
  • ישנם רק שני אנשים שצריכים לאהוב את השם – אתם
  • המלצה חמה: הסתייעו בספר שמות לבנים

1.כשאת אוהבת את השם. רק את.

ישנם המון שמות לבנים. כמה המון? מאות, אלפים, עשרות אלפים, אינסוף! חייב להיות לפחות שם אחד ששניכם אוהבים. לאהוב שם זה להרגיש אותו בכל איבר בגוף, להתרגש לכתוב אותו ולהתמלא מאושר רק מלדמיין את עצמכם קוראים לילדכם בשמו לגשת לשולחן האוכל. 

חשוב מאד ששניכם תאהבו את השם, ושאף אחד מכם לא ירגיש שהוא מתפשר על השם. גם אם אתם צריכים יום התלבטויות נוסף, שבוע או חודש – הקדישו את הזמן לעצמכם. אף אחד מכם לא רוצה לסחוב תחושה של פספוס או רגשות שליליים כלפי השם, ולכן: היו פתוחים אחד עם השנייה לאורך תהליך בחירת השם, והבטיחו לעצמכם לבחור שם ששניכם אוהבים.

2.כשבוחרים בשבילכם את השם

הדינמיקה בכל משפחה היא אחרת, זה ברור לכולם. עם זאת, חשוב שגם אתם תגדירו בפני בני המשפחה היקרים והאהובים כי בחירת השם לבן תתבסס על החלטתכם בלבד. סביר כי ההורים מהצד שלך ימליצו על שמות לבנים, בעוד האחים מהצד שלך ישלחו לכם שמות גם מבלי שביקשתם בעצתם. נסו לנקות כמה שרק ניתן "רעשי רקע", ובססו את ההחלטה אך ורק על פי השיקולים האישיים שלכם. 

3."אני רוצה שם טרנדי, לא חשוב איזה"

לעתים, ישנו רצון לקרוא לילד בשם "טרנדי" ואין עם הרצון הזה כל בעיה. מתי מתחילה הבעיה? כשאין לכם שום רגש או חיבור אמיתי לשם. לרוב, השמות הטרנדיים הם שמות שמובילי דעת קהל קראו בהם לילדיהם. השמות האלו ישמעו לכם אקזוטיים, מיוחדים ומקוריים ויגרמו גם לכם לשקול אותם לחיוב. גם אם אתם מחליטים לבחור שם שכזה, חשוב שתרגישו חיבור חזק למשמעות ולמהות שלו. 

4."ככה קוראים לתינוקות היום, אין מה לעשות"

לא משנה איך הורים אחרים קוראים לילדיהם, וגם לא משנה מהם השמות הנפוצים ביותר בישראל בשנה החולפת: השיקול היחיד שצריך להנחות אתכם בבחירת השם הוא מידת החיבור שלכם אליו! ישנם זוגות שמרגישים צורך להיצמד למגמה עכשווית או  נורמות מקובלות, ולקרוא לתינוק בשם מקובל / נפוץ / שגרתי. לא משנה איך "קוראים לתינוקות היום" ומהי הציפייה של החברה, אלא שמשנה איך אתם רוצים לקרוא לתינוק שלכם.

5.כשלא מתחשבים כלל בשם המשפחה

השם שתעניקו לילדיכם מתוך ספר שמות לבנים, יהיה השם שילווה אותו כל חייו: בגן הילדים, בבית הספר, בצבא, בלימודים ובחיים הבוגרים. מה אסור לכם לשכוח? שהשם המלא חשוב כמעט כמו השם הפרטי. יש לכם רשימה סופית של חמישה שמות אופציונליים? אולי לא מדובר על הדבר הראשון עליו תחשבו, אך מומלץ לכם לכתוב כל שם בצירוף לשם המשפחה. המטרה:  לנסות "להרגיש" את השם הנכון ביותר  – שזורם, מתגלגל על הלשון ונעים להגהות. לדוגמא:

  • איתי ברקוביץ'
  • אייל ברקוביץ'
  • לירון ברקוביץ'
  • בן ברקוביץ'
  • בר ברקוביץ'

הרשמו עוד היום לקוראים של קידיפדיה ,קבלו תוכן איכותי 
*אנחנו שונאים ספאם ונשלח לך רק תוכן איכותי ורלוונטי!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on twitter
צייצו בטוויטר
Share on whatsapp
שתפו בווטסאפ

כתבות נוספות מהמגזין של קידיפדיה

צילומי הריון במחירים לפי התקציב שלך..