5 סדנאות לילדים ששווה לנסות

סדנאות העשרה לילדים

אלו ילדים אנו רוצים לגדל? האם נרצה ילדים "מתוכנתים" אשר אינם מגלים חשיבה עצמאית? בוודאי שלא. כולנו רוצים לראות את הילדים מתעלים מעל כולם, מגלים חשיבה יצירתית ומבינים את הכוח האישי שלהם.

תמיד חשוב לנו להשקיע בילדים ואחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות סדנאות העשרה המעניקות לילדים ידע וכלים חשובים לחיים ולהמשך הלימודים. סדנאות העשרה לילדים אינן עוסקות בחומר הלימודים באופן ישיר; סדנאות אלו מעניקות את הערך המוסף שכולם מדברים עליו – ארגז כלים לחיים, כלים באמצעותם יתמודדו עם אתגרי ההווה והעתיד.

בעזרת הסדנאות הנכונות בהחלט ניתן לחולל שינוי ולתת לילדים משהו הרבה מעבר לחינוך הרגיל. הרשו לנו להציג בפניכם 5 סדנאות לילדים שווה לנסות.

סדנאות לילדים ששווה לנסות

סדנת פיתוח חשיבה יצירתית – הסביבה שלנו הולכת ומשתנה ללא הרף, כל שינוי דורש שינוי של צורת החשיבה והתמודדות עם אתגרים חדשים. בסדנה זו הילדים לומדים את משמעות המושג חשיבה יצירתית ואת חשיבותה. הסדנה מלמדת את הילדים לשלב את החשיבה היצירתית בתחומים שונים וכך היא מטמיעה בתוכם את היכולת לחשוב מחוץ לקופסה ולקרוא תיגר על דפוסי המחשבה המקובלים, דבר הכרחי עבור החברה שלנו.

סדנת עמידה מול קהל – ילדים רבים חווים פחד קהל ואינם מתמודדים עם זה, אלא מתחמקים מכל סיטואציה בה נדרש דיבור מול קהל. הביטויים של פחד מפני קהל עשויים לבוא לידי ביטוי בכל סיטואציה בה הילד נמצא במרכז תשומת הלב, אפילו בשיחה עם חברם. היכולת לעמוד מול קהל ולהתבטא נכונה היא יכולת הכרחית לחיים. סדנת עמידה מול קהל מסייעת לבניית הביטחון העצמי ומעניקה לילדים את הכלים שיאפשרו להם להתבטא ולהעביר מסרים.

סדנת שיתוף פעולה ועבודת צוות – עבודת צוות היא דבר חשוב מאוד בתחום. כאשר קבוצה מסוגלת להתמקד במטרה ולתת לכל אחד מחברי הקבוצה לתרום את יכולותיו, היא מסוגלת להגיע רחוק מאוד. סדנת שיתוף פעולה ועבודת צוות חושפת את הילדים לחשיבותה של עבודת הצוות, תוך כדי דוגמאות מהחיים ותרגולים מעשיים.

סדנת דיבייט – סדנה זו מעניקה לילדים כלים חשובים מאוד באמצעות חשיפתם לתרבות הדיבייט. במהלך הסדנה הילדים לומדים להשתתף בתרבות ויכוח ענייני ומכובד, וכך נחשפים למגוון של תכונות חשובות לחיים; עבודת צוות, הקשבה לזולת ותרבות דיון, יכולת להביא טיעונים לוגיים, עמידה מול קהל וכושר ביטוי. סדנה זו מתקיימת גם בעברית וגם באנגלית.

סדנת מנהיגות "מכונת רוב גולדברג" – סדנה זו באה ללמד את הילדים שכל אחד יכול להצליח ומאמנת אותם בפיתוח חשיבה יצירתית, עבודת צוות, ופיתח חשיבה אסטרטגית. במהלך הסדנה התלמידים מתנסים בבניית מכונת רוב גולדברג, כינוי הניתן למכונה מורכבת המבצעת תהליך ארוך ורב שלבי על מנת להשיג פעולה פשוטה.

הרשמו עוד היום לקוראים של קידיפדיה ,קבלו תוכן איכותי 
*אנחנו שונאים ספאם ונשלח לך רק תוכן איכותי ורלוונטי!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on twitter
צייצו בטוויטר
Share on whatsapp
שתפו בווטסאפ

כתבות נוספות מהמגזין של קידיפדיה

צילומי הריון במחירים לפי התקציב שלך..