הפעילות החדשה של ישראל – קירות טיפוס – גם לילדים

kids-climbing-activity

מכירים את זה שהילדים שלכם אומרים לכם "אבא משעמם לי, אני מטפס על הקירות!", אז הנה הגיעה פעילות שבאמת תוציא מהם את הטיפוס האמיתי שלהם, לא סתם זריקות מילים באוויר. 

ילדים רבים כובשים היום שיאים וגבהים חדשים באמצעות טיפוס על קירות במסגרות בית הספר, חוגים או יציאה עם ההורים או חברים לטיפוס קירות בפארקים או בחיק הטבע. זוהי פעילות מהנה ומאתגרת לילדים, שמציעה להם לא רק את היתרונות הפיזיים אלא שיפורים משמעותיים של התרוממות הנפש.

אלא שלפני שאתם יוצאים עם הילדים למסע הגבהים החדש, חשוב ללמוד קצת את הנושא (כלומר, קצת מעבר לצפייה בתכנית הפופולארית 'נינג'ה ישראל'), על מנת להפוך את החוויה לבטוחה ומהנה.

מתחילים עם קיר טיפוס לא מסובך

קירות טיפוס נחלקים לסוגים וגבהים שונים, כמו גם רמות קושי משתנות. אפשר להתחיל עם קיר טיפוס סטנדרטי במכון כושר, וללמד את הילדים איך להציב את ידיהם ורגליהם על המכשולים. חלק מקירות הטיפוס הם שטוחים עם מהמורות בטוחות, בגבהים ובמרחקים שאינם מסובכים.

חשוב שהילד יתחיל עם קיר כזה כדי שייבנה בהדרגה את הביטחון העצמי שלו ויעבור לקיר בדרגת קושי חדשה. לקירות מאתגרים יותר יש עיצובים ומכשולים שמדמים משטחי הרים, והילדים לומדים לשפר את כישורי הטיפוס שלהם אחרי שלמדו את היסודות.

ציוד הטיפוס

ילדים מתבקשים להרכיב על גופם את הציוד המתאים כשהם מתחילים קיר טיפוס, ובמיוחד כשהם משכללים את צעדיהם ועוברים לטיפוס על קירות רציניים יותר. הציוד כולל קסדה, נעלי טיפוס מתאימות וחגורת בטיחות.

החגורה מחוברת לקיר ומגנה על הילדים מפני נפילות. יש להקפיד לחגור היטב את החגורה ולחזק את מכשיר גלגול החבל שמחובר גם הוא לחגורה.

טיפוס על קירות בחלל סגור לעומת הטיפוס בחיק הטבע

אם אתם מבולבלים לגבי ההבדלים בין הטיפוס על קירות בחוץ או במקום סגור, בואו נפתור כאן את הסוגיה:

  • טיפוס בחלל מקורה מאפשר שליטה על הטיפוס והוא נחשב לבטוח יותר מאשר טיפוס על קירות אמיתיים בחיק הטבע. שיטה זו מתאימה לתרגול היסודות של הטיפוס לפני שעוברים לקיר מורכב יותר.
  • בטיפוס מקורה, המשטחים גלויים וניתן להבחין בהם בבירור על הקיר, ואילו בקירות הטבעיים הם אינם נראים היטב.
  • ההתמקדות הרבה יותר קלה בטיפוס מקורה מאשר בטיפוס חוצות, ואין מכשולים הקשורים למזג האוויר או תנאי טבע מורכבים.
  • טיפוס בחלל פנימי כרוך בהשגת רמות שונות כדי לנסות להצטיין, וניתן לבחור את המסלול שמתאים לילד. מסלולי טיפוס על קירות בחוץ הם מגוונים מאוד ולא תמיד ניתן להתאים את הקיר לרמת הטיפוס של הילד.
  • ילדים שמטפסים על קירות בחוץ נהנים מהאוויר הצח, מהשמש הנעימה והנוף היפה.

יתרונות טיפוס על קירות לילדים

טיפוס על קירות נחשב כאימון גוף מלא לילדים. הוא משפר את הסיבולת השרירית, את הגמישות, את תיאום טווח התנועה והאיזון הגופני. פעולת הטיפוס בונה גם ביטחון עצמי כשהילדים מגדירים לעצמם מטרות חדשות בכל פעם שהם כובשים גובה חדש.

הביטחון העצמי של הילד מקבל דחיפה בכל פעם שהוא משיג את אחת המטרות שלו, ואם יוצאים לטבע ליהנות מהטיפוס, מקבלים גם את היתרונות של שיפור המצב רוח והרווחה הנפשית.

מוזמנים לקרוא עוד אודות קירות טיפוס לילדים באתר: https://www.climbing-walls.co.il

הרשמו עוד היום לקוראים של קידיפדיה ,קבלו תוכן איכותי 
*אנחנו שונאים ספאם ונשלח לך רק תוכן איכותי ורלוונטי!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on twitter
צייצו בטוויטר
Share on whatsapp
שתפו בווטסאפ

כתבות נוספות מהמגזין של קידיפדיה

צילומי הריון במחירים לפי התקציב שלך..