שבוע 1

הפתעה! השבוע הראשון להיריון הוא עדיין לא הריון.

רוב הנשים מתחילות לספור את שבועות ההיריון החל מהיום הראשון של סוף המחזור החודשי האחרון שלהן. הסיבה לכך היא כי קשה להצביע על המועד המדויק של הביוץ וקליטת ההיריון, אבל קל הרבה יותר לזהות את הסימנים הפיזיים של הווסת.

חודש 1

סטטוס שבוע 1

בואי נבין מה זה אומר בדיוק

מבחינת הרופאים, השבוע הראשון להיריון פירושו סימנים של המחזור החודשי האחרון, ואת עדיין לא בהריון. כלומר, הרופא לא קובע את ההיריון עד שאת מגיעה לשבוע השני או השלישי, בהתאם לאורך המחזור שלך.

אם גילית שאת בהריון, את עשויה לחשוב שזה השבוע הראשון להיריון, אבל כנראה שאת בהיריון כבר בסביבות ארבעה שבועות. כן. חודש! הרופא שלך ייתן לך הערכה מדויקת יותר כשתגיעי לבדיקה הראשונה.

התסמינים בשבוע הראשון להריון

בשבוע הראשון להריון, וכל עוד את זוכרת שזה עדיין שלב מוקדם, התסמינים שאת חווה זהים קצת לתסמיני המחזור החודשי, והם עשויים להימשך בין שלושה ימים לשבוע, וברוב המקרים כוללים:

דימום בנרתיק. הגוף משליך את רירית הרחם, המחזיקה ביצית לא מופרית של החודש שעבר.

כאבים בגב התחתון ועוויתות בטן. כדי לשחרר רירית, הרחם מתחילה לכאוב ולהתעוות, מה שמשפיע גם על כאבי גב תחתון.

מצבי רוח. השתוללות ההורמונים עשויה לגרום לעצבנות ותנודות רגשיות.

כאבי ראש. נשים רבות מתלוננות על מיגרנות, שגם הן קשורות לתנודות ההורמונים. חבילות קרח ותרגילי הרפיה עשויים לעזור בהקלת הכאב.

בטן בהמתנה בשבוע הראשון

בשבוע הראשון להריון הגוף מתחיל ליצור רירית רחם חדשה שתחזיק את הביצית בחודש הבא, בתקווה שהביצית תופרה, תגדל ותתפתח לעובר. הסימנים הראשונים להריון לא יתרחשו מיד, ונשים רבות מחמיצות את המחזור החודשי בשבוע הרביעי, לפני שהן אפילו מתחילות להרגיש "שונה".

אבל כמה סימנים מוקדמים של הריון בשבועות הראשונים לאחר ההפריה כוללים כאבים בחזה או תחושות רוך, בחילות, עייפות, ודחפים תכופים להשתין. בשבוע הראשון להריון מומלץ להתחיל הרגלי בריאות חדשים כגון הימנעות מעישון ושתיית אלכוהול, הפחתת צריכת הקפאין לכוס קפה אחת או שתי כוסות ביום.

אולטרסאונד בשבוע הראשון

ברוב המקרים לא מתבצעת בדיקת אולטרסאונד בשבוע הראשון להריון. אבל אם את מנסה כבר כמה זמן להיכנס להריון, ומטופלת אצל מומחה פוריות, יתכן שתיקבע לך בדיקת אולטרסאונד על מנת לבדוק אם התרחשו שינויים ברחם, ולראות כמה זקיקים, אשר גדלים לתוך ביציות, נמצאים בשחלות שלך, או למדוד את עובי רירית הרחם.

תזכורות לעצמך לשבוע הראשון של ההיריון

  • הפסקת הרגלים לא בריאים כגון עישון, שתיית אלכוהול וצריכה מוגזמת של קפאין.
  • קחי 400 מיקרוגרם חומצה פולית מדי יום.
  • התייעצי עם הרופא שלך כדי לאשר את ההיריון ולקבל הנחיות טיפול להמשך.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים