שבוע 12 1

שבוע 12 להריון: התפתחות עוברית בגיל 12 שבועות

זה השבוע האחרון של השליש הראשון שלך. רוב האיברים של התינוק נוצרים עכשיו במלואם ומתחילים לתפקד, ואברי המין החיצוניים שלו מתחילים להראות מאפיינים שונים של מגדר.

חודש 3

סטטוס שבוע 12

  • שבוע 12
  • חודש 3
  • טרימסטר 1

אז בואי נבין מה זה אומר בעצם

כל העבודה הקשה שגופך עשה בשלושת החודשים האחרונים, השתלמה. בשבוע ה-12 להריון, לתינוק כבר יש את כל האיברים, כולל השרירים, הגפיים העצמות ואברי המין.

עכשיו הוא פשוט צריך לגדול ולהתחזק יותר, ומוחו ממשיך להתפתח. למרות שהוא הכפיל את משקלו מהשבוע שעבר, הוא עדיין באורך של חמישה סנטימטרים בלבד ושוקל בערך 14 גרם. הוא נראה יותר כמו אדם, ואפשר להבחין בעיניו ובפניו. השלד שלו מתחיל להתקשות לעצמות, הוא מבצע תנועות מציצה, ופותח וסוגר את ידיו הקטנות.

תסמינים בשבוע ה-12 להריון

בעוד שהתינוק שלך בגודל כמה סנטימטרים בלבד, בשבוע ה-12 להריון, הרחם שלך גדלה יותר בשל המיקום של התינוק, והודות לכל הפרוגסטרון והאסטרוגן בגופך, החזה שלך נראה כבר מלא יותר בשבועות האחרונים.

מה עובר לך בראש השבוע?

קודם כל, את רצה לספר לכולם

בקרוב, הסיכון להפלה ירד באופן משמעותי, והנתונים מצביעים על מצב לפיו רק שניים עד שלושה אחוזים מההריונות מסתיימים בהפלה בסוף השליש השני. לכן הרבה נשים בוחרות לספר על הריונן סביב השבוע ה-13.

בעבודה, הקפידי לספר לבוס על ההיריון בשיחה פרטית לפני שתיידעי את שאר חברייך לעבודה, ואז מגיע החלק הכיפי: לספר למשפחה המורחבת ולחברים.

שומעים פעימות לב

אחד הרגעים הרגשיים ביותר בהריון הוא שמיעת פעימות הלב של התינוק בפעם הראשונה. אם זה לא קורה בשבוע ה-12, זה יקרה בקרוב מאוד. הרופא ימצא את פעימות הלב של התינוק בבדיקת אולטרסאונד, וישמיע את פעימות הלב המהירות של התינוק.

אם את עדיין לא יכולה לשמוע, אל תיכנסי לפאניקה. יתכן שהתינוק ממוקם בתנוחה לא נכונה ובקרוב ניתן יהיה לשמוע את הפעימות. האם החלטתם אם אתם רוצים לדעת את מין התינוק או לא? לאחר שתודיעו לאנשים, כולם ירצו לדעת אם יש לכם בן או בת, ואם תחליטו שאינכם מעוניינים לדעת, כדאי שתהיו מוכנים לדיונים שלא הזמנתם, בעד ונגד הגישה.

גם הבעיטות מגיעות

וכדאי שתכיני את עצמך. את עומדת לקבל "בעיטות" בבטן והתינוק ימשיך לבעוט לאורך כל הלידה. זה כיף, זה מרגש, וזה בעיקר מעיד על התפתחות תקינה של התינוק.

בחירת השם

סקרים מראים שאחת מכל חמש אימהות חדשות מודה שהיא מצטערת על בחירת שם התינוק שלה. אם את מתלבטת לגבי בחירת השם ורוצה למצוא שם יפה, מקורי ומתאים, כדאי שתבדקי את רשימת השמות לבנים או לבנות שהרכבנו.

רשימת מטלות לשבוע ה-12 להריון

ככל שהתינוק גדל יותר, זה יכול להיות הזמן המתאים למצוא בגדי הריון חדשים. אם החזה שלך גדל, כדאי שתקני כמה חזיות הריון חדשות, ואם כבר, אולי כדאי שתקני גם חזיות הנקה שתוכלי להשתמש בהן לאחר הלידה. חולצות או שמלות גדולות יתאימו כי אפשר ללבוש אותן למשך זמן רב. מכנסיים עם רצועת בטן נמתחת יאפשרו לך ללבוש ולפשוט את המכנסיים בקלות, וכדאי שתקני עוד כמה פריטי לבוש שמתאימים לאירועים שונים, אך בעיקר בסגנונות שנוחים לך.

שבוע 12 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים