שבוע 26 להריון

לא בדיוק קשת בענן, פרחים וציפורים, אבל גם השבוע יש לך למה לצפות. התינוק מתחיל להקשיב יותר לשיחות שלך אבל מה שבאמת מעניין אותו זה קצב ההתפתחות הבריא שלו. תזכורת: את עדיין מתבקשת להשגיח על עצמך ועל בריאותך.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 6 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 26

בואי ללמוד קצת יותר על השבוע ה-26 

רשת העצבים באוזני התינוק מפותחת טוב יותר ורגישה יותר מהשבועות הקודמים. עכשיו הוא יכול לשמוע את הקול שלך ושל הסובבים אותך. הוא שואף ונושף כמויות קטנות של נוזל מי שפיר, שחיוני להתפתחות ריאותיו.

תנועות נשימה כביכול אלה הן גם תרגול טוב לרגעים הראשונים שלו בעולם, כשהוא ינשום את נשימתו הראשונה. התינוק ממשיך גם השבוע לצבור שומן תינוקות, והוא קצת גדול יותר. אם יש לך בן, האשכים שלו יתחילו לרדת בקרוב לשק האשכים, ואבן התפתחותית זו תימשך בין חודשיים לשלושה חודשים.

יש לך לוח זמנים עמוס אבל זאת לא סיבה לא לנוח

לוח הזמנים שלך עמוס עם שיעורי הכנה ללידה, תכנון החדר של התינוק, וטיפול באלף המשימות היומיות האחרות שלך. אבל עדיין חשוב שתקפידי להמשיך לאכול טוב ולנוח הרבה, לא משנה מה מכתיב היומן שלך.

כי השבוע לחץ הדם שלך עשוי לעלות מעט, למרות שהוא עדיין נמוך יותר בהשוואה לתקופה שלפני ההיריון. בדרך כלל, לחץ דם יורד לקראת סוף השליש הראשון, ונוטה להגיע לשפל בין השבועות ה-22-24 להיריון.

עוד סיבה לנוח ולהשגיח על עצמך: רעלת הריון

זהו מצב קשה שמאופיין בלחץ דם גבוה וברוב המקרים מופיע לאחר השבוע ה-37, אבל יכול גם להתרחש מוקדם יותר, ולכן חשוב להיות מודעים לסימני האזהרה. התייעצי עם הרופא אם יש לך:

  • נפיחות בפנים או סביב העיניים.
  • יותר נפיחות קלה על הידיים.
  • נפיחות מוגזמת או פתאומית על הרגליים או הקרסוליים.
  • עלייה מהירה במשקל, ברמה של יותר מארבעה עד חמישה קילוגרמים לשבוע.

ברעלת הריון חמורה, את עלולה לחוות תסמינים אחרים, וחשוב ליידע את הרופא מיד אם יש לך:

  • כאב ראש חמור או מתמשך.
  • שינויים בראייה, כולל ראייה כפולה או מטושטשת, ראיית כתמים או אורות מהבהבים, רגישות לאור, או אובדן ראייה זמני.
  • כאב עז או רוך בבטן העליונה.
  • הקאות.

אם יש לך עדיין כאבי גב, את יכולה להודות לרחם המתפתחת שלך

הרחם משמרת את מרכז הכובד שלך, משתרעת ומחלישה את שרירי הבטן, ועשויה ללחוץ על העצבים, המפרקים והרצועות. ולא רק זה. המשקל הנוסף שאת נושאת פירושו יותר עבודה לשרירים ולחץ גובר על המפרקים, ולכן את עלולה להרגיש רע בסוף היום. הליכה, עמידה או ישיבה ממושכת, כמו גם תנועות כיפוף או הרמת משקל, יכולים להוסיף לחץ על הגב.

אמבטיה חמה או הנחת רטיות חמות על האזורים הכואבים, הן שיטות שעשויות להקל על הכאבים. מומלץ להקפיד על יציבה טובה במהלך היום, להימנע מפעילויות שדורשות כיפוף ופיתולים, לנוח יותר, לישון בצד אחד או בתנוחה של ברך אחת או שתי ברכיים כפופות, עם כרית בין הרגליים, ועוד כרית אחת לתמיכה בבטן.

השבוע זה גם הזמן לתכנן את הלידה

תכנון הלידה מאפשר לך את ההזדמנות לחשוב על האופן שבו את מעדיפה לקבל טיפול, ולהתייעץ עם הרופא לגבי האפשרויות. תהליך תכנון הלידה יכול להיות שיטה נהדרת ללמוד יותר על הלידה ועל ההעדפות שלך.

אבל חשוב לזכור שלידה היא תהליך בלתי צפוי מטבעו, ולכן כדאי שתהיי מוכנה להתגמש במקרה של תרחישים שידרשו ממך ומצוות הלידה שלך לשנות את התוכנית.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים