שבוע 38 להריון

השבוע התינוק שלך שוקל כבר קצת יותר משלושה קילוגרמים ואורכו יותר מ-19.5 סנטימטרים. איבריו התבגרו, והוא מוכן לחיים מחוץ לרחם, למרות שנראה שהזמן לא זז, בקרוב מאוד הוא יכרוך את אגרופו הזעיר סביב ידך.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 9 / טרימסטר 3

סטטוס שבוע 38

בואי ללמוד על השבוע ה-38, זה ממש מתקרב 🙂

אם את תוהה איזה צבע עיניים יהיה לתינוק, כדאי שתדעי שלא משנה עם איזה צבע עיניים הוא נולד, הצבע הזה עתיד עוד להשתנות. אם הוא נולד עם עיניים חומות, סביר להניח שהגוון הזה יישאר. אם הוא נולד עם עיניים כחולות, אפורות או כהות, הן עשויות להישאר אפורות או כחולות, או להפוך לירוקות או לצבע אגוז או חום עד לגיל תשעה חודשים.

הסיבה לכך היא שאישוני העיניים של התינוק עשויים לשנות את הפיגמנט בחודשים שלאחר הלידה, אבל ברוב המקרים הגוון לא יהפוך להיות בהיר יותר.

משחק ההמתנה

השבוע ה-38 להריון הוא הזמן שלך ללמוד עוד קצת על המצפה לך, או לבצע את המשימות הנחוצות לקראת הלידה, כי יתכן שלא תוכלי להסתובב בחוץ כפי שאת רגילה למשך כמה זמן לאחר הלידה. אז קחי את הזמן לישון צהריים, לקרוא קצת, ולבלות בשקט עם בן זוגך, כל עוד אתם יכולים.

אין תסמינים חדשים אבל כדאי שתהיי ערנית לכל שינוי

קצת נפיחות בכפות הרגליים והקרסוליים היא תופעה נורמלית בשבועות האחרונים להריון, אך כדאי שתדווחי ללא דיחוי לרופא אם את מבחינה בנפיחות מוגזמת או פתאומית של הרגליים או הקרסוליים, או אם את חווה עלייה פתאומית במשקל. חשוב שהרופא ידע גם אם יש לך:

  • כאבי ראש חמורים או מתמשכים.
  • שינויים זמניים בראייה.
  • כאבי בטן עזים או רגישות גבוהה בבטן.
  • בחילות והקאות.

אלו הם תסמינים שעלולים להעיד על מצב רציני שנקרא רעלת הריון, וחשוב שתקבלי את הטיפול המתאים.

עכשיו בואי נדבר קצת על הנקה ולמה היא נחשבת לשיטה הטובה ביותר להאכלת תינוק

חלב אם הוא רכיב התזונה הכי טבעי לתינוקות. הוא מכיל מגוון עשיר של חלבונים, פחמימות ושומנים, בשילוב עם כמעט כל המינרלים והוויטמינים שהתינוק צריך במחצית השנה הראשונה לחייו. עשרות מחקרים אישרו את יתרונות ההנקה, והנה כמה דגשים שיעזרו לך להחליט אם להיניק או לא:

  • הנקה עוזרת להגן על התינוק מפני בעיות בדרכי הנשימה וזיהומים באוזניים.
  • הפחתת הסיכון של התינוק לאלרגיות או מחלות חמורות.
  • הפחתת רמת הלחץ שלך והפחתת הסיכון לסרטן השד והשחלות.

אז מה השורה התחתונה פה?

ככל שמועד הלידה מתקרב, את מוצאת את עצמך עסוקה יותר במה שעתיד לקרות במקום במה שעובר עלייך עכשיו. כבר הפנמת את כל התסמינים והסימנים, עברת את כל הבדיקות, קיבלת את כל הטיפולים, וכל מה שנשאר עכשיו זה להמתין בסבלנות. שבוע-שבועיים והוא או היא כאן.

בינתיים תשתדלי ליהנות מכל רגע, כי למרות שזה לא נראה ככה עכשיו, את עוד תתגעגעי לתשעת החודשים האחרונים.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים