שבוע 17 1

שבוע 17 להריון

עד לפני מספר שבועות, בדיקת האולטרסאונד הציגה את התינוק עם ראש גדול יותר ביחס לגופו. עכשיו, לעומת זאת, גופו מתחיל להתמלא, והוא נראה יותר פרופורציונלי.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 4 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 17

  • שבוע 17
  • חודש 4
  • טרימסטר 2

אז בואי נבין מה זה אומר בעצם

העפעפיים שלו עדיין סגורות ולא יפתחו עד השבוע ה-26, וגם רקמות העצם ברגליו מתחילות להתקשות. השליה ממשיכה לגדול כדי לשמור על צרכי התינוק, עד הלידה.

תסמיני ההיריון בשבוע ה-17

בנוסף לרגליים נפוחות, כאבי אגן או כאבי ראש, יש עוד כמה תסמינים שמחכים לך השבוע:

הבטן גדלה קצת יותר

המותניים שלך מתחילות להיעלם כתוצאה מתנועת הרחם כלפי מעלה מהאגן, מה שגורם לבטן לגדול יותר.

אם זה ההיריון השני שלך, הבטן עשויה להתחיל לגדול קצת מוקדם יותר. בתקופה זו, חשוב לנהל יומן הריון ולעקוב אחר התסמינים, כך שניתן יהיה לאתר בזמן כל תסמין או תרחיש חריג.

איך את מרגישה?

רוב הסיכויים הם שהשבוע את מרגישה מאושרת יותר ובטוחה יותר בהריון, את מתחילה לצפות ללידה, כי ההיריון מרגיש פתאום אמיתי יותר, במיוחד כשניתן לראות את התינוק בבירור בסריקת האולטרסאונד. יתכן גם שהתחושות הטובות האלו משפרות את רמות האנרגיה שלך ואת מתחילה ליהנות מההיריון.

מצד שני, ומכיוון שאנחנו יודעים שכל אישה עוברת את ההיריון שלה באופן ייחודי לה, יתכן שאת עדיין מרגישה חרדה או עצבנות קלה. אם זה המצב, אל תהססי להתייעץ עם הרופא ולקבל את הטיפול ההולם.

ברוב המקרים, ההורמונים גורמים לתנודות במצבי רוח, שלא לדבר על התמודדות עם בעיות בריאות, במידה ואלו מופיעות, כמו גם דאגה ללידה ולאחריות המצופה ממך כאם.

הצ'קליסט שלך לשבוע ה-17

השבוע את עוברת סריקת אולטרסאונד נוספת, שמטרתה לבדוק את הצמיחה וההתפתחות של התינוק. ממצאי סריקה זו יכולים גם להראות את מין התינוק, אם את מבקשת לקבל מידע זה.

תזכורת: את עדיין לא אוכלת בשביל שניים

אם את תוהה מה לאכול, או כמה, כדאי שתפסיקי להקשיב ל"נשמות הטובות" מסביבך, שמעודדות אותך לאכול כמה שיותר, כי את "אוכלת בשביל שניים". במציאות המבוססת על נתונים מדעיים, התינוק שלך לוקח את כל צרכי התזונה שלו מגופך, והוא יגדל ויתפתח כראוי גם בלי לקחת תוספות של קלוריות.

כשתגיעי לשישה חודשי הריון, יתכן שתזדקקי לתוספת של 200 קלוריות ביום, שזה בסביבות חצי כריך נוסף, אבל גם אז, את ממש לא צריכה לאכול בשביל שניים.

האם את מקבלת מספיק ויטמין D?

כל הנשים ההרות צריכות לקחת עשרה מיקרוגרם תוסף ויטמין D בכל יום כדי לתת לתינוק מספיק ויטמין D בחודשים הראשונים לחייו.

ללא הכמויות הנאותות של ויטמין זה, קיים סיכון שלתינוק יהיו עצמות רכות, מה שעלול להוביל לרככת, מחלה שמשפיעה על התפתחות העצם אצל ילדים.

פעילות אירובית בהריון

פעילות אירובית נהדרת לבריאות הלב והריאות ומשפרת את כוח השרירים. אם לפני ההיריון ביצעת תרגילים אירוביים, את יכולה להמשיך אותם במהלך ההיריון.

אם פעילות גופנית זו חדשה לך, תגידי למדריך שאת בהריון, והתחילי עם תרגילים מתונים למשך רבע שעה, רק שלוש פעמים בשבוע. הגדילי בהדרגה את הקצב עד למקסימום של חצי שעה, ארבע פעמים בשבוע.

שבוע 17 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים