שבוע 42 1

שבוע 42 להריון

אם הגעת לשבוע ה-42 להריון, את בחודש התשיעי של ההיריון, והלידה יכולה להתרחש בכל רגע, אז בלי תכנונים מיוחדים השבוע. עדיין יש לך שאלות? הנה כמה פרטים נוספים על מה שמחכה לך השבוע, ולמה ירידת מים לא דומה בכלל לשום דבר שראית בסרטים.

חודש 9 / טרימסטר 3

סטטוס שבוע 42

  • שבוע 42
  • חודש 9
  • טרימסטר 3

בואי ללמוד על השבוע ה-42, אוטוטו ממש, כן 🙂

למרות שזה נורמלי לחלוטין שהתינוק ייוולד לאחר תאריך היעד, גם את וגם הוא תקבלו השבוע קצת תשומת לב מיוחדת, כלומר, תשומת לב רפואית שתשמור עלייך ועליו, רק כדי לוודא שהכול בסדר, ולנסות להבין מה מעכב אותו.

כשהתינוק סוף סוף מבצע את הופעת הבכורה שלו, רוק הסיכויים הם שעורו יהיה יבש, סדוק, מתקלף או מקומט, אבל כל התופעות האלו זמניות לחלוטין. הסיבה לכך היא שהשכבה המגנה על עורו נשרה לפני כמה שבועות, לקראת תאריך הלידה שהגיע וחלף. לתינוק המאחר יהיה גם שיער מעט ארוך יותר מהרגיל, והוא גם יהיה ערני יותר. היי אימא!

לידה מאוחרת. למה?

כן. תאריך הלידה הגיע וחלף… לפני שבועיים. את עדיין בהריון (יותר מתמיד) והתינוק שלך עדיין נח בכיף ברחם. בשבוע ה-42 להריון, לא רק את מתוסכלת, גם הוא לא יכול לחכות כבר ליציאתו לעולם. לרוב התינוקות יש לוחות זמנים משלהם כשזה מגיע ללידה, ופחות מחמישה אחוזים מהם נולדים בתאריך היעד שלהם.

רוב התינוקות ממשיכים להתפתח היטב גם במועד מאוחר, למרות שאת מרגישה "על הקצה". אבל רק על מנת להבטיח שהכול באמת בסדר, הרופא יפקח על התינוק באמצעות בדיקות nonstress ופרופילים ביופיסיקליים.

אבל לא משנה איך מסתכלים על זה, השבוע זה נגמר!

בעוד שאת עשויה להרגיש כאילו ההיריון הזה ימשך לנצח, מחקרים מראים ששבעים אחוזים מההריונות המאוחרים אינם בסיכון כלל. האיחור יכול לנבוע מחישוב שגוי של זמן ההתעברות, בדרך כלל בשל ביוץ שאינו סדיר או חוסר ודאות לגבי התאריך המדויק של המחזור החודשי האחרון.

גם אם בסופו של דבר את נמנית על שני האחוזים של הנשים שבאמת ילדו מאוחר, השבוע זה נגמר, והתינוק ייוולד באופן טבעי או שהרופא יזרז אותו קצת. בינתיים הנה משהו להתמקד בו כשאת מחכה: בשבוע הבא כבר תהיי מחובקת עם התינוק שלך!

כמה סימנים שיכולים לסמן את תחילת הלידה

אז חכי והמשיכי לחפש את הסימנים של התקרבות הלידה, או שתתחילי להתכונן לזירוז לידה, אם הרופא יבחר ללכת בשיטה זו. סימן אחד שאת צריכה לחפש הוא תנועת מעיים רפויה. חלק מהנשים חוות שלשולים מתונים זמן קצר לפני הלידה, ואת יכולה לחשוב על זה כמו על חוקן טבעי, דרך לרוקן את המעיים על מנת לפנות מקום למעבר התינוק דרך תעלת הלידה.

נכון. זאת לא מחשבה כל כך נעימה, אבל היא בהחלט טובה יותר מהמחשבה על סיבוכים במהלך הלידה. למרות שאנחנו חוזרים ומדגישים: את בידיים הכי טובות שיש ואין לך מה לדאוג.

בינתיים, מצוות קידיפדיה: בהצלחה והמון המון מזל טוב!

שבוע 42 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים