שבוע 35 להריון

את מאמינה ש-34 שבועות כבר מאחורייך? תודי שיש משהו מנחם במחשבה הזאת. כל הכבוד על ההתקדמות שלך עד עכשיו, עוד קצת, והקסם הגדול יתרחש.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 8 / טרימסטר 3

סטטוס שבוע 35

בואי ללמוד את השבוע ה-35 אצלך, זה מתקרב 🙂

לתינוק שלך אין יותר מדי מקום להסתובב ברחם השבוע, כי הוא כבר בגודל של יותר מ-18 סנטימטרים ושוקל קצת יותר משני קילוגרמים.

חם ונעים לו ברחם, ואין סיכוי שהוא יחזור על הסלטות המרשימות שביצע בשבועות הקודמים, אבל מספר הבעיטות שלו צריך להישאר בערך אותו דבר. הכליות שלו מפותחות עכשיו, והכבד שלו יכול לעבד קצת מוצרי פסולת. רוב ההתפתחות הבסיסית שלו הושלמה, והוא ישקיע את השבועות הבאים בהתפתחות המשקל שלו.

בעוד שהעצמות והשרירים שלו מתחזקים, הגולגולת שלו נשארת רכה וגמישה, מה שמקל על היכולת שלו להידחק דרך תעלת הלידה.

אין תסמינים מיוחדים השבוע, ועם קצת מזל, התסמינים הרגילים לא יחמירו

הרחם שלך מגיעה בשבוע ה-35 להריון עד מתחת לכלוב הצלעות, מה שגורם לך להשתין בתדירות גבוהה יותר, ואת עשויה להתמודד עם צרבת ותסמינים אחרים של מערכת העיכול. אם את לא חווה תסמינים כאלה, את אחת מהנשים ההרות שיש להן מזל.

מהשבוע את מתחילה להיפגש עם הרופא בכל שבוע

מתישהו לאחר השבוע ה-37, הרופא ייקח תרבית נרתיקית ורקטלית כדי לבדוק חיידק ששייך לקבוצת B סטרפטוקוקוס. אל תדאגי. הבדיקה מבוצעת עם ספוגית קטנה, ואינה מזיקה. ברוב המקרים, חיידק זה אינו מזיק למבוגרים, אבל אם יש לך אותו, הוא יכול לעבור אל התינוק במהלך הלידה, ולגרום לסיבוכים כגון דלקת ריאות, דלקת קרום המוח או זיהום בדם.

היות ולעשרה עד שלושים אחוזים מהנשים ההרות יש את החיידקים האלה מבלי שהן מודעות אליהן, חשוב לעבור את הבדיקה הזאת. אם ממצאי הבדיקה חיוביים, תקבלי אנטיביוטיקה בעירוי במהלך הלידה, מה שיפחית באופן ניכר את הסיכון של התינוק ללקות בזיהום.

התפקיד שלך השבוע הוא לדאוג לעצמך

אם את עדיין מודאגת מהלידה, ולא יכולה לישון טוב בגלל הדאגות, התייעצי עם הרופא לגבי שיטות לשינה איכותית. ודאי שאת מרוקנת את השלפוחית לפני שאת הולכת לישון, ונסי לישון בצד שמאל, כי תנוח זאת תקל את הלחץ על כלי הדם ותשמור על בריאות הדם.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים