שבוע 11 1

שבוע 11 להריון

את רשמית בשבוע ה-11 להריונך, וואו! כל כך קשה להאמין. אין הרבה חדש השבוע, אבל את יכולה להתחיל להרגיש את התינוק זז.

חודש 3

סטטוס שבוע 11

  • שבוע 11
  • חודש 3
  • טרימסטר 1

אז בואי נבין מה זה אומר בעצם

זה הזמן לבדיקת האולטרסאונד השנייה שתראה לך איך התינוק גדל, והזדמנות לקבל כמה חדשות טובות. השבוע מומלץ שתתחילי לשנות את תכנית האימונים שלך ותעברי לקבוצת אימון לנשים בהריון.

איך נראית התזונה השבוע?

בריאה ומתונה. את יכולה לאכול ממתק או שניים ביום, כולל שוקולד, אבל עדיין חשוב שתקפידי על אכילת סיבים, דגנים מלאים, פירות וירקות, וחלבונים, גם אם יש לך תשוקות למזונות מיוחדים או סתם לפחמימות.

אם כל דבר גורם לך לתחושת בחילה, חשוב שתביני מה הם המזונות שגופך אינו מסוגל להחזיק, והימנעי מהם.

בדיקת מגדר

רק בשבוע הבא תוכלי לבצע בדיקה לגילוי מין העובר, כלומר, בהנחה שאת רוצה לדעת. את יכולה גם לחכות עד השבוע ה-16 ולבצע בדיקת אולטרסאונד מוקדמת של מין העובר, שתהיה בטוחה יותר, גם אם אין לך סבלנות לחכות.

תסמינים ותחושות

השבוע את מתחילה להרגיש שהתינוק זז ובועט קצת, למרות שבהתחלה תתקשי לקבוע אם זה התינוק או תסמינים אחרים.

התנודות הרגשיות מתחילות להתייצב יותר השבוע, מצב הרוח מתחיל להשתפר, ואת מתחילה להרגיש יותר כמוך.

אפשר להתחיל לספר לאנשים את החדשות

ההחלטה מתי לספר לאנשים על ההיריון יכולה להיות מורכבת, כי מצד אחד את רוצה לספר לכל העולם כמה שיותר מהר, במיוחד אם את יודעת שכולם יהיו כל כך נרגשים, אבל עדיף לחכות עד בדיקת האולטרסאונד השנייה כדי לראות שהכול באמת בסדר. ורק כדי להבהיר: אימא ואבא הם לא "אנשים אחרים" ולהם אפשר לספר כמעט מיד.

בסביבה הקרובה שלך, אנשים כבר ירגישו שמשהו השתנה אצלך, במיוחד אם את מתקשה לצאת למפגשים חברתיים בגלל הבחילות המתמשכות והתשישות, והמפגשים רוויי המזונות שחלקם גורמים לך לרוץ לשירותים הקרובים.

אז אנשים ישימו לב שמשהו השתנה אצלך, לפחות במובן מסוים, אבל עד שלא תרגישי בטוחה לספר, המשיכי למצוא תירוצים למה את לא אוכלת את זה או יוצאת לשם.

ומה השורה התחתונה של השבוע הזה?

זה עדיין לא הזמן לקנות בגדי הריון, אבל כן כדאי למצוא בגדים רחבים ונוחים יותר ללילה, כי השבוע השינה שלך מתחילה קצת להתייצב.

עדיין אין לך סימני מתיחה חדשים, אבל זה לא אומר שאפשר להפסיק עם האימונים, חמישה ימים בשבוע, ובטח שזה לא אומר שאת יכולה להפסיק להקפיד על תזונה בריאה.

שבוע 11 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים