שבוע 8

שבוע 8 1

שבוע 8 – תסמינים, טיפים וסטטוס

מזל טוב! את בשבוע השמיני להריונך. גיל העובר הוא שישה שבועות, והוא מתפתח עכשיו מעובר לתינוק. הרבה יותר מזה קורה לשניכם, אז בואי נראה מה מחכה לך השבוע, איזה תסמינים נחשבים לנורמליים, ומתי כדאי להתייעץ עם הרופא.

חודש 2

סטטוס שבוע 8

מהם הדברים החשובים לדעת בשבוע השמיני להריון?

שינויים בגוף

את יכולה להתחיל לשים לב שהבגדים שלך כבר יותר צמודים, כי את מתקדמת לקראת סוף השליש הראשון שלך. בשלב זה העלייה במשקל היא עדיין קטנה, אם היא בכלל מתרחשת, אבל הרחם מתרחבת לאט על מנת להתאים להתפתחות המהירה של התינוק. גם החזה עשוי להתמלא קצת ולהיות רך יותר.

אפילו בשלב מוקדם זה של ההיריון, כל מערכות הגוף עוברות שינוי ועדיין תיתכן חוסר נוחות כתוצאה מניסיונות הגוף להסתגל לדרישות החדשות שלו.

התינוק שלך

עכשיו התינוק שלך נראה יותר ויותר דומה לתינוק ופחות לבוטן. יש לו זרועות ורגליים זעירות, אצבעות, בהונות, עצמות ושרירים.

תכונות הפנים הייחודיות שלו ממשיכות להתפתח יחד עם כל האיברים הפנימיים שלו. למרות שאת עדיין לא יכולה להרגיש את זה, הוא גם זז כל הזמן.

תסמינים בשבוע השמיני להריון

בשבוע השמיני להריון, את עשויה לחוות את התסמינים הבאים:

  • כאבים או רכות בחזה.
  • עייפות.
  • בחילות בוקר.
  • עלייה מינימאלית במשקל.
  • בחילות במשך כל היום.
  • צרבת.
  • השתנה תכופה.
  • קשיי שינה.

העייפות צפויה להמשיך השבוע, ואם זה לא התחיל כבר, גם רמות ההורמונים שלך עולות, מה שעשוי לגרום למעט בחילות בבוקר, למרות שהן עשויות להימשך כל היום. לכן מומלץ לאכול קרקרים לאט על מנת להרגיע את הבחילה, ותסמין זה ייעלם מעצמו בתוך שלושה שבועות עד חודש. כל התסמינים האלה נחשבים לנורמליים.

אכילת ארוחות קטנות ותכופות תעזור לווסת את רמת הסוכר בדם ותקל על הבחילות. כל אישה חווה את התסמינים באופן שונה, אבל אם משהו מרגיש קיצוני או לא נוח ברמה חריגה, התייעצי עם הרופא.

צ'קליסט השבוע להריון בריא

אם עוד לא נבדקת, זה הזמן להגיע לבדיקת טרום הלידה הראשונה שלך. במהלך הפגישה, סביר להניח שהרופא יעבור על ההיסטוריה הרפואית שלך, יזמין בדיקת דם על מנת לבדוק את רמות ההורמונים, וידון איתך על כל נושא שמעסיק או מדאיג אותך.

יתכן אפילו שתעברי בדיקת אולטרסאונד מוקדמת למדידת צמיחת התינוק וקצב ליבו, ולקבוע את התאריך המשוער של הלידה.

שבוע 8 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים