השבוע השביעי להריון 

העייפות עדיין שולטת במלוא העוצמה על רוב התסמינים האחרים, כולל בחילות הבוקר, וכמעט כל מה שאת רוצה לעשות זה להיות במיטה ולנוח. האמת? זה לא רעיון כל כך רע.

חודש 2

סטטוס שבוע 7

מה צריך לדעת בשבוע 7 להריון שלך

בשבוע השביעי להריון יתכנו תנודות קלות במצב הרוח, אבל לא ברמות קיצוניות. את יכולה לצפות להיות מאושרת ורגועה, אלא אם כן משהו קורה או נאמר שיכול "להדליק" אצל תגובות שאינן אופייניות לך. אין תסמינים גופניים מיוחדים השבוע, וגם אם יש, הם אינם נמשכים זמן רב.

העייפות עדיין שולטת במלוא העוצמה על רוב התסמינים האחרים, כולל בחילות הבוקר, וכמעט כל מה שאת רוצה לעשות זה להיות במיטה ולנוח. האמת? זה לא רעיון כל כך רע.

רגישויות לריחות ותסמינים אחרים

יתכן שבשבוע זה את ברת מזל מספיק ובחילות הבוקר הפסיקו, אבל את עדיין עשויה להיות רגישה לריחות מסוימים. ההורמון אסטרוגן מגביר את רגישות החושים, ובמיוחד את חוש הריח עד למצב שבו לפעמים אפילו הריחות האהובים עלייך יכולים להיות לא נעימים.

לכן מומלץ למצוא כמה ניחוחות מרגיעים, לשנות את השמפו, קרם הגוף והבושם למוצרים עם ריחות ניטראליים על מנת לנסות להקל על הבחילות. אם את מוטרדת מהיציאה החוצה או לא מסוגלת לישון רצוף וליהנות משינה איכותית בשל הצורך התכוף להשתין, כדאי שתימנעי ממשקאות שמכילים קפאין.

בעוד שאין קביעה מוחלטת לגבי הקפאין והתכונות המשתנות שלו, זהו משקה מעורר שיפריע לך להירגע.

מתי שינויי משקל נחשבים לחריגים?

זהו עוד משהו שחשוב לתת עליו את הדעת בשבוע השביעי להריון. למרות שאת עדיין לא נראית בהריון, המשקל שלך עשוי להשתנות ובעוד שעליה או ירידה קטנה במשקל היא תופעה נורמלית, אם את חווה שינויי משקל משמעותיים פתאומיים, את צריכה להתייעץ עם הרופא.

מה קורה לתינוק?

בשבוע השביעי להריון התינוק באמת מתחיל להתפתח. הוא נראה כמו גוש קטן אבל אפשר להבחין בתכונות פנים כגון הלסת, הפה ואפילו העפעפיים.

האיברים הפנימיים ממשיכים להתפתח, כגון הכבד, ייצור כדוריות דם אדומות והלבלב. בעוד שעדיין מוקדם מדי לדעת אם יש לך תינוק או תינוקת, גם בלוטות המין מתחילות להיווצר השבוע.

זה הזמן האידיאלי להגיע לסריקת אולטרסאונד ראשונה

ככל הנראה זאת תהיה בדיקת אולטרסאונד וגינלית, במהלכה הטכנאי ימקם מכשיר אולטרסאונד זעיר לנרתיק, על מנת ליצור תמונה של העובר, להשמיע את פעימות הלב שלו, לקבוע את בריאותו, ואת מיקום השליה.

ההתרגשות עדיין כאן

גם בשבוע השביעי להריון את עדיין מתרגשת, לא משנה בת כמה את וכמה הריונות כבר עברת. ברגע שההקאות יחלפו כמעט לחלוטין, ואם תקפידי על תזונה בריאה ומנוחה נכונה, גם התסמינים הרגשיים יהיו יציבים יותר, את תהיי פחות מודאגת, ותוכלי להתחיל לשתף את הסביבה בסוד הקטן והמשמח שלך.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים