שבוע 37 להריון

תאריך הלידה קרוב מאוד עכשיו, אבל הרופא עדיין מקווה שתגיעי לתאריך המלא, שמתחיל בשבוע ה-39 להריון. התינוק זקוק לשבועיים נוספים של שהות ברחם על מנת שהמוח והריאות שלו יתפתחו במלואם. בינתיים הוא שוקל כ-2.700 קילוגרם והוא באורך של קצת יותר מ-19 סנטימטרים, והכול נראה תקין.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 9 / טרימסטר 3

סטטוס שבוע 37

בואי ללמוד על השבוע ה-37, זה מתקרב 🙂

אז אלא אם כן יש סיבה מיוחדת או שחלילה מתעורר סיבוך שדורש התערבות רפואית מוקדמת, יש לך עוד שבועיים להמתין בסבלנות למפגש הכי מרגש בחייך.

תסמינים אחרונים

צירי ברקסטון היקס עשויים להתרחש בתדירות גבוה יותר, אבל הם מגיעים במרווחים ארוכים יותר ופחות כואבים. יתכן שתבחיני גם בהפרשות מהנרתיק, אבל אם את רואה כתמי דם, זה אומר שכמה ימים מפרידים בינך לבין הלידה, אלא אם כן הדימום כבד, ואז את צריכה להגיע מיד לבית החולים.

בשבוע ה-37 להריון יתכן שכבר יותר ויותר קשה לך לישון טוב ובנוחות בלילה, אז אם את יכולה, האטי את קצב הפעילות שלך במהלך היום, כי זאת עשויה להיות ההזדמנות האחרונה שלך לנוח באמת. המשיכי לעקוב אחר תנועות התינוק והודיעי מיד לרופא אם את מבחינה בהאטה בתנועות, כי למרות שלתינוק נעים ונוח בבטן, הוא צריך להמשיך להיות פעיל כרגיל.

חשוב גם שתשאלי את הרופא לגבי תוצאות בדיקת החיידקים מקבוצת B סטרפטוקוקוס שעברת בשבוע ה-35, כך שאם התוצאה חיובית, כדאי שתתחילי כבר עכשיו לקחת אנטיביוטיקה, במקום לחכות ללידה.

סימנים ותסמינים שיכולים להעיד על התחלת לידה

אין שום דרך לחזות מתי הלידה תתחיל בדיוק. גופך מתחיל "להתכונן" ללידה בחודש האחרון להריון, שזה עכשיו, וחשוב שתהיי מודעת למה שקורה ולהבין איך להתחיל להבחין בתסמינים חדשים שמעידים על התקרבות הלידה.

התינוק יורד נמוך יותר אל האגן

אם זה ההיריון הראשון שלך, וככל שתאריך הלידה מתקרב, את עשויה להרגיש שהתינוק יורד אל האגן, ולזהות את המצב באמצעות תחושת כבדות באגן, במקביל להפחתת הלחץ מתחת לכלוב הצלעות.

במילים אחרות, אם יותר קל לך לנשום פתאום, זה אומר שהתינוק שינה את המיקום שלו וירד קצת יותר למטה.

התקע הרירי משתחרר

התקע הרירי הוא כמות קטנה של ריר מעובה שחוסם את תעלת צוואר הרחם. התקע יכול להשתחרר בבת אחת בגוש, או כהפרשה מוגברת מהנרתיק, במשך כמה ימים. לעתים מתלווה דימום לשחרור הריר. אבל עם או ללא סימני דם, אם זה קורה, את צריכה להגיע מיד לבית החולים.

ירידת המים

רוב הנשים מתחילות לחוות צירים באופן קבוע מתישהו לפני ירידת המים, אבל בחלק מהמקרים המים יורדים קודם. כאשר מצב זה מתרחש, זה אומר שהלידה קרובה. אם נוזל מי השפיר יוצא בגוש גדול או בזרזיף קטן, זה הסימן שלך להגיע לבית החולים.

איך אפשר לדעת אם הלידה באמת מתחילה או שהסימנים כוזבים?

לפעמים קשה מאוד לדעת מה הם סימנים כוזבים ומתי מתחילים השלבים הראשונים של הלידה האמיתית. הנה כמה נקודות שיעזרו לך להבין טוב יותר את מצבך:

צירים כוזבים הם בלתי צפויים

הם מגיעים במרווחים שאינם סדירים ומשתנים באורך ובעוצמה שלהם. למרות שהצירים האמיתיים של הלידה עשויים להיות בלתי סדירים בהתחלה, עם הזמן הם מתחילים להגיע במרווחים קבועים וקצרים יותר, הופכים להיות יותר ויותר אינטנסיביים, ונמשכים זמן רב יותר.

כשהסימנים כוזבים, הכאבים מתרכזים בבטן התחתונה, אך בלידה אמיתית הכאב מתחיל בגב התחתון, ובהדרגה מתחיל לעטוף את הבטן. צירים כוזבים עשויים להתפוגג מעצמם, או כשאת מתחילה או מפסיקה פעילות, או משנה תנוחה. צירים אמיתיים ימשיכו להתקדם ללא קשר למה שאת עושה.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים