שבוע 40 להריון

לא משנה מה יקרה השבוע, זה נגמר. אם לא השבוע, בשבוע הבא, ואם לא, בשבוע שלאחריו. תיכף נדבר על משמעות השבוע ה-40 להריון, ונסביר מה עושים מתי ולמה גם השבוע אין צורך להיכנס לפאניקה. את תצטרכי את הכוחות שלך, וחבל לבזבז אותם.

חודש 9 / טרימסטר 3

סטטוס שבוע 40

בואי ללמוד על השבוע ה-40, את בסוף! 🙂

קשה לקבוע בוודאות כמה גדול התינוק שלך השבוע, אבל הגודל הממוצע שלו צריך להיות קצת יותר משלושה קילוגרמים, והוא באורך של עשרים סנטימטרים. עצמות הגולגולת שלו עדיין אינן מתמזגות, מה שמאפשר לו לעבור דרך תעלת הלידה במהלך הלידה, כך שאם ראש התינוק נראה לך קצת מוזר כשאתם נפגשים לראשונה, היי סמוכה ובטוחה שזה נורמלי וזמני.

אז אחרי חודשים של ציפייה, התאריך סוף סוף מתקרב, אבל… את עדיין בהריון. זה מצב שיכול לתסכל, אבל הוא נפוץ, ויתכן גם שאת לא באיחור כל כך משמעותי כמו שאת חושבת, במיוחד אם את מסתמכת אך ורק על תאריך יעד מחושב מהיום האחרון של המחזור החודשי שלך, כי לפעמים נשים מבייצות מאוחר מהצפוי.

הנקודה היא שלא משנה כמה מדויקים החישובים שלך, כדאי שתביני שיש נשים שעוברות הריונות מתמשכים ללא שום סיבה שאפשר להבין אותה.

יש לך כמה בדיקות חשובות השבוע

ההיריון יכול להימשך גם בשבועיים הקרובים. אבל כדי לוודא שהתינוק עדיין בריא, הרופא יזמין אותך לבדיקה. יתכן שיהיה צורך בבדיקת פרופיל ביופיזיקלי שמורכבת מאולטרסאונד על מנת לבחון את:

  • התנועות הכוללות של התינוק.
  • תנועות הנשימה שלו, כולל תנועות שרירי החזה.
  • בדיקת טווח השרירים שלו, כלומר, אם הוא פותח וסוגר את ידיו, או מכופף את איבריו.
  • בדיקת כמות הנוזלים המקיפים אותו, כדי לשקף את אופן התמיכה של השליה בתינוק.
  • בדרך כלל מבוצעת גם בדיקת ניטור קצב הלב של התינוק, שנקראת מבחן nonstress.

אם תוצאות הבדיקות אינן מרגיעות, כמו למשל אם רמת נוזל השפיר נמוכה מדי, יתכן שיסתמן מצב רציני ודחוף שיצריך לידה מידית.

הרופא יבדוק גם את צוואר הרחם כדי לקבוע אם הרחם "בשלה". הוא יבדוק את מיקום התינוק, את רוחב הפתיחה וכל מה שיכול להשפיע על הלידה. אם הלידה לא מתרחשת באופן טבעי, יתכן שמתישהו בין השבועות ה-42 ל-42 תקבלי זירוז לידה.

מה זה אומר בדיוק?

אם הלידה אינה מתרחשת באופן טבעי, הרופא יכול להשתמש בתרופות ובשיטות מסוימות כדי לסייע בזירוז הצירים. הוא יעשה זאת כאשר הסיכונים להארכת ההיריון גבוהים יותר מהסיכונים של לידה מזורזת. ברוב המקרים, תהליך זה יתבצע אם את עדיין בהריון בין שבוע לשבועיים לאחר תאריך היעד שלך.

הסיבה לכך היא שהשליה עשויה להיות פחות יעילה באספקת חומרים מזינים בסביבות השבוע ה-42, וסיבוכים רציניים אחרים הופכים להיות סבירים יותר כשאת עוברת את תאריך היעד.

אבל בינתיים יתכן שהתינוק פשוט לא ממהר לשום מקום ולא בטוח בכלל שאת בסיכון. בואי נחכה עוד קצת ונראה מה קורה אם לא ילדת עדיין בשבועיים הקרובים.

 

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים