שבוע 15 להריון

השמיעה של התינוק מתפתחת, ועכשיו הוא כבר יכול לשמוע את הקול שלך, זה הזמן לספר לו סיפורים לפני השינה 😉 

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 3 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 15

אז בואי נבין מה זה אומר בעצם

בשבוע ה-15 להריון, השמיעה של התינוק מתפתחת, ועכשיו הוא כבר יכול לשמוע את הקול שלך, את הצליל המנחם של פעימות לבך, ואת הצלילים העמומים מהעולם החיצון. הוא מכוסה פלומת שיער עדינה שברוב המקרים נעלמת קצת לפני הלידה, אלא אם כן הוא נולד מוקדם.

השבוע התינוק עשוי להתחיל לחוות שיהוקים מדי פעם, ואת תוכלי להרגיש את התנועות הקטנות שהוא מבצע כשהוא משהק.

תסמינים בשבוע ה-15 להריון

כל בחילות הבוקר והעייפות עשויים לחלוף עד עכשיו, אז זה הזמן להיות פעילה יותר. שחיה, יוגה הריון, הליכה מתונה או סתם ישיבה עם רגליים מוגבהות, הם פעילויות שמומלץ לשלב ככל האפשר במסגרת הפעילות היומיומית הרגילה שלך, על מנת לבנות את הכוח הדרוש לך ללידה.

גירודי עור?

אם את חווה גירודים על העור ובמיוחד בבטן, הם כנראה נגרמים כתוצאה ממתיחת העור, ואין לך מה לדאוג. את יכולה למרוח על העור מעט קרם לחות מרכיבים טבעיים, על מנת לשכך את תסמיני הגירוד.

אם הגירוד חמור ומופיע במיוחד על הידיים או הרגליים, זה יכול להיות סימן של סיבוך הריון רציני שנקרא קולסטאסיס, ומצריך טיפול רפואי.

מתי צריך להיזהר מפריחה?

פריחה על העור בהריון עשויה להעיד על נוכחות זיהום פטרייתי, ואם את מבחינה באחד או יותר מהתסמינים האופייניים לפטרת, יש להתייעץ עם הרופא לגבי הטיפול המתאים.

דימום מהאף

יתכן שתחווי תסמינים של אף מחניק או דימום מהאף, שקשורים לשינויים ההורמונליים וההגברה באספקת הדם בגוף, שמציבים יותר לחץ על כלי הדם באף וגורמים להם לדלוף.

צ'קליסט לשבוע ה-15

גם השבוע יש כמה נקודות שחשוב להקפיד עליהן:

המשיכי לנוע

פעילות במהלך ההיריון משפרת את הבריאות שלך, וזה טוב גם לתינוק. עכשיו, כשהבטן גדולה יותר ואת מרגישה צורך להגן עליה יותר, חשוב להמשיך להקפיד על פעילות גופנית מתונה עד הלידה, כל עוד את מרגישה בסדר.

יש כמה סוגים של פעילות גופנית שמומלץ להימנע מהם כגון צלילה וספורט מגע, אבל את יכולה להמשיך עם רוב האימונים המתונים שעשית לפני ההיריון.

אם לא היית פעילה מאוד לפני ההיריון, זה לא מאוחר מדי להתחיל. את יכולה לצאת להליכה מתונה, או להשתתף בשיעורי שחייה, יוגה הריון או פילאטיס. התחילי עם תרגילים של עשר דקות והמשיכי בהדרגה עד לחצי שעה ביום, אם את יכולה.

חופשת מחלה במהלך ההיריון

אם את צריכה לקחת זמן לעצמך כדי לטפל בתסמינים או במצבים בריאותיים שקשורים להריון, ימי מחלה אלו לא ירדו מסך ימי המחלה שמגיעים לך.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים