שבוע 31 להריון

זוכרת איך פעם היית בשבוע הראשון להריון שלך? אז השבוע את ממש יכולה להתחיל את הספירה לאחור. זה נראה כאילו התינוק שלך מתאמן לקראת אולימפיאדת הבעיטות והסלטות, על חשבון שעות השינה שלך, אבל רגע לפני שאת מרגישה שאת מאבדת את השפיות, יד על הלב: נכון שפרץ התנועות הזה הרבה, הרבה יותר עדיף משום תנועה של התינוק?

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 7 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 31

בואי ללמוד קצת יותר על השבוע ה-31 

השבוע התינוק שלך שוקל קצת יותר מקילוגרם וחצי, השומן מצטבר בהדרגה בגופו ויש לו פרץ תנועות מרשים. הוא מפנה את ראשו מצד לצד, וזרועותיו, רגליו וגופו מתחילים להתגלגל לפי הצורך.

את מרגישה שהוא זז הרבה, או אפילו הרבה מדי, ומתקשה לישון כי פסטיבל הבעיטות והסלטות לא משאיר לך הרבה סיכויים לישון, אבל חשוב שתחבקי את המצב הזה: זה אומר שהתינוק שלך פעיל ובריא.

האם כבר שמת לב לתסמינים דמויי צירים?

נשים רבות חשות את הצירים האקראיים האלו, שנקראים צירי ברקסטון היקס, ומתרחשים במחצית השנייה של ההיריון. ברוב המקרים הם מופיעים בכל פעם לחצי דקה, בתדירות שאינה סדירה, ובנקודה זו של ההיריון, הם אמורים להיות נדירים ונטולי כאב.

אבל התכווצויות תכופות, גם אם אינן כואבות, עשויות להיות סימן ללידה מוקדמת, וחשוב שתיבדקי בבית החולים מיד אם יש לך יותר מארבעה צירים בשעה או אם את חווה כל סימן אחר של לידה מוקדמת.

עוד סימנים ותסמינים שיכולים להעיד על לידה מוקדמת

סימנים נוספים כוללים הגברה בהפרשות בנרתיק או שינוי בסוג ההפרשות, כגון הפרשה מימית, דמוית ריר, או עם דם, גם אם הוא בגוון בהיר.

סימנים נוספים הם כאבי בטן או התכווצויות כמו בווסת, הגברת הלחץ באזור האגן, או כאבים בגב התחתון, במיוחד אם לא היו לך את התסמינים האלה קודם.

סימנים אופייניים לשבוע ה-31 להריון, בלי קשר ללידה מוקדמת

יתכן שהבחנת בכמה דליפות מהחזה בזמן האחרון, ואם כן, את יכולה לעבור לחזיות הריון מרופדות כדי להגן על הבגדים שלך, ובכלל כדאי שתעברי לחזיית הריון או הנקה, כדי שיהיה לך יותר נוח.

החזיה צריכה להיות גדולה במידה אחת לפחות מהמידה הרגילה שלך, כי כשהחלב יתחיל להצטבר, את תהיי אסירת תודה על תוספת המקום.

תרופות לשיכוך הכאב במהלך הלידה. כי אין דרך נכונה או לא נכונה ללדת

כל אישה מתמודדת עם הלידה בהתאם ליכולות שלה, וכל יולדת עוברת את החוויה בצורה הייחודית לה, אז הפוסקת האחרונה אם לקבל זריקת הרגעה או לא היא רק את. אבל רגע לפני שאת מחליטה בנחרצות בעד או נגד, חשוב שתביני את משמעות ההרגעה במהלך הלידה.

הצורה הנפוצה ביותר של הקלת כאב בלידה היא זריקת אפידורל, שמספקת הקלה מתמשכת בכאב לחלק התחתון של הגוף, אבל מאפשרת לך להישאר בהכרה מלאה.

אם את רוצה שתהיה לך כמה שיותר שליטה על גופך במהלך הלידה, ואת רוצה להיות פעילה ולהשתתף בלידה במלואה, עם מינימום התערבות של משככי כאבים, לידה טבעית תתאים לך. אם תבחרי בשיטה זו, את צריכה להיות מוכנה לכאבים ולחוסר הנוחות שנלווים ללידה, אבל עם ההכנה והתמיכה הנכונים, את תעברי גם את החוויה הזאת.

ועוד משהו שחשוב שתזכרי: בין אם החלטת לקבל חסימה לכאב במהלך הלידה, או שאת מעוניינת לעבור לידה טבעית, זכרי שיש לך זכות לשנות את דעתך בשלבים המוקדמים של הלידה.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים