שבוע 41 1

שבוע 41 להריון

לא משנה כמה נעים לו ברחם, התינוק שלך לא יישאר בתוכך לנצח, גם אם השבוע מחשבה כזאת חלפה במוחך.

חודש 9 / טרימסטר 3

סטטוס שבוע 41

  • שבוע 41
  • חודש 9
  • טרימסטר 3

בואי ללמוד על השבוע ה-41, אוטוטו 🙂

מטעמי בטיחות, הרופא ידבר איתך על זירוז לידה אם התינוק לא ייוולד בשבוע הבא או קודם לכן, ובמיוחד אם התעוררו בעיות כלשהן.

הרופא לא יאפשר לך לחכות יותר משבועיים לאחר תאריך היעד כי ההמתנה תציב אותך ואת התינוק בסיכון מוגבר לסיבוכים. לאחר השבוע ה-42, הלידה נוטה להיות יותר ממושכת או מורכבת, ואת והתינוק נמצאים בסיכון מוגבר לפציעה במהלך לידה נרתיקית.

למרות שקל יותר להמליץ מאשר לבצע: אל תדאגי

קשה שלא להיות מודאגת כשהתאריך מתקרב ואת עדיין בהריון, במיוחד כשבני המשפחה והחברים סביבך ממשיכים לפזר עצות והמלצות "מקצועיות שמבוססות על ידע רפואי אמיתי". אבל אל תדאגי, את לא תהיי בהריון לנצח. יש סיכוי טוב שהלידה תתרחש באופן טבעי השבוע, ואם לא, בכל מקרה לא תעברי את השבוע ה-42.

השיטה שבה הרופא יבחר לבצע זירוז לידה תהיה תלויה במצב צוואר הרחם. אם צוואר הרחם לא התחיל להתרכך, להתדלדל או להיפתח, זה נחשב למצב "בוסר", או למצב שעדיין אינו מוכן ללידה. במקרה זה, הרופא ישתמש בהורמונים או שיטות "מכניות" על מנת להבשיל את צוואר הרחם.

בחלק מהמקרים, שיטות אלו גורמות להתרחשות הלידה

בהתאם למצבך, ההליכים יכולים לכלול גם שימוש בתרופות כמו אוקסיטוצין כדי להתחיל את הצירים. אם שיטות אלו ואחרות אינן עובדות, בסופו של דבר הרופא ימליץ על ניתוח קיסרי. בינתיים, הקפידי ליידע את הרופא מיד אם תנועות התינוק איטיות, או אם את חווה דליפת נוזל מכל סוג שהוא מהנרתיק.

למרות שהתינוק כבר מתפקד באופן מלא, הוא ימשיך לגדול ולהתפתח בעודו ממתין לצאתו לעולם. אצבעותיו ממשיכות לגדול, כמו גם שיערו, ותווי הפנים שלו הופכים להיות יותר ויותר ברורים. הרופא עשוי להמליץ על סריקת אולטרסאונד על מנת לבדוק את התפתחות התינוק ולוודא שאין שום דבר רציני שמעכב את תחילת הלידה.

התפקיד שלך בשבוע ה-41 להריון

כל עוד את ממשיכה לעקוב אחר כל התסמינים שאת חווה השבוע, את יכולה להירגע ולהמתין לירידת המים. נצלי את השבוע על מנת להירגע ככל שאת יכולה והתחילי לתכנן את החיים שאחרי הלידה.

 אם בסוף השבוע הזה גופך עדיין אינו מראה שום סימנים של תחילת לידה, הרופא ימליץ לך על האפשרויות השונות, אבל ברוב המקרים, השיחה הזאת תתקיים רק בשבוע ה-42.

שבוע 41 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים