שבוע 1

השבוע הרביעי להריון ואת מתחילה להרגיש שינויים מהותיים

התינוק בבטנך גדל, אבל הוא עדיין בגודל של גרגר, הדברים מתקדמים לכיוון הנכון, יש כבר חלוקה לתאים, אבל אחרי הכל, מדובר בתינוק שגדל לאט לאט בתוכך, והגיע הזמן לדעת קצת יותר

חודש 1

סטטוס שבוע 4

כל מה שאת צריכה לדעת על השבוע הרביעי להריון

ברכות על החדשות המרגשות שלך! אנחנו כאן כדי להדריך אותך בהתנהלות נכונה ובריאה בשבוע זה, שבו את מתחילה להכיר את התינוק שמתפתח ברחמך. בואי לקבל את הטיפים על תסמיני ההיריון הנפוצים, פעולות שחשוב שתקפידי עליהן, כמו למשל בדיקה רפואית שתגלה לך מה קורה עם התינוק שלך.

זה אולי נשמע מוזר, אבל הריון נמדד מהיום הראשון של המחזור החודשי האחרון, ולא ביום שבו באמת יצרת את התינוק שלך. הסיבה לכך היא כי לא תמיד קל להיות בטוחים לגבי התאריך המדויק שבו נכנסת להריון.

כלומר, יכול להיות שהביצית הופרתה ברחם שלך רק לפני שבועיים, אם היום הראשון של המחזור החודשי האחרון שלך היה לפני ארבעה שבועות, באופן רשמי את בהריון כבר ארבעה שבועות.

איך נראה התינוק?

התינוק הזעיר שבתוכך הוא בגודל של גרגר. נקודה קטנה, אבל למרות שהוא בגודל זעיר, תהליכים משמעותיים מתרחשים בגופך. הביצית המופרית כבר מושתלת ברחם, והיא מתחלקת לשכבות של תאים שבסופו של דבר יהפכו לחלקים השונים של גוף התינוק.

הלב ומערכת העצבים של התינוק מתפתחת, ולמרבה הפלא, לנקודה הזעירה שלך יש כבר כמה כלי דם שמתחילים להיווצר. מחרוזת זו של כלי דם מחברת אותך לתינוק, ובסופו של דבר תהפוך להיות חבל הטבור.

תסמינים מוקדמים של ההיריון

כרגע, "הגרגר" הקטן שלך נקרא עובר. הוא מקבל את האנרגיה והתזונה שלו משק החלמון, עד שהשליה משתלטת בעוד כמה שבועות. התינוק מוקף במי שפיר בשק השפיר, שמספק לו כרית נוחה לאורך כל ההיריון. התסמינים האופייניים לשבוע הרביעי להריון הם:

דימום קל

את יכולה להבחין בדימום קל מאוד, שנקרא דימום השרשה, ויכול להיגרם כשהעובר מתחפר בבטנת הרחם. זה קורה ברוב המקרים סביב הזמן שבו היית אמורה לקבל מחזור חדשי, וזהו תסמין נפוץ יחסית.

יתכן גם שתחווי תסמינים זהים לתסמיני מחזור, כמו התכווצויות, בשבועות הראשונים. יחד עם זאת, אם את מבחינה בדימום בכל שלב של ההיריון, חשוב שתיבדקי על ידי רופא הנשים שלך.

כאבים בחזה

השבוע, גל של פרוגסטרון יכול להתחיל לגרום לתחושות רגישות, כובד וכאב בחזה. אלו הם ההורמונים של ההיריון, שמכינים את הגוף לייצר חלב. תסמינים אלו נעלמים ברוב המקרים עד סוף השליש הראשון.

צ'קליסט לשבוע הרביעי להריון

בשבוע זה, יש כמה דברים שאת צריכה להקפיד לעשות, וכמה דברים שבהחלט חשוב שתימנעי מהם, למשל:

עישון, סמים ואלכוהול. הגיע הזמן להפסיק את השימוש בסיגריות, סמים ואלכוהול, שמזיקים לתינוק המתפתח, כי הרעלים עוברים דרך השליה.

זיהומים שמועברים במגע מיני. כגון כלמידיה, זיבה, עגבת והרפס יכולים להשפיע על בריאות התינוק במהלך ההיריון או הלידה. לכם אם את חושבת שאת או בן זוגך נדבקתם בזיהומים, חשוב להיבדק בהקדם האפשרי. אל תדאגי. אף אחד לא ישפוט אותך, והכי חשוב זה שתיבדקי.

תוספי תזונה. יש שני ויטמינים חשובים מאוד בהריון שאת צריכה להקפיד לקחת: חומצה פולית וויטמין D. חומצה פולית נמצאת באופן טבעי בירקות בעלי עלים ירוקים, פירות וגרגרים, שעועית ומוצרי חלבון, אך חשוב לקחת גם את התוספים לפחות עד השבוע ה-12 להיריון, מכיוון שאי אפשר לקבל את כל רמות החומצה הפולית שהתינוק צריך, באמצעות המזון בלבד.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים