שבוע 23 1

שבוע 23 להריון

בשבוע ה-23 להריון, התינוק מתחיל להתעניין במה שקורה בעולם סביבו, כלומר, בעולם החיצוני. כמו שאת מתכוננת ללידה, גם הוא מתחיל כבר לתכנן אותה. בואי נראה מה מצפה לך השבוע.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 5 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 23

בואי נלמד על השבוע ה-23 קצת יותר

בשבוע ה-23 להריון התינוק כבר כמעט באורך שלושים סנטימטרים, ובקרוב יגיע למשקל של קילוגרם. ככל שהוא מתפתח יותר, הוא מתחיל להיראות כמו תינוק ופחות כמו בוטן. זה הזמן להתחיל לחשוב על המקום שבו תרצי ללדת.

במונחים של חודשים, את בחודש החמישי להריונך, ולפני שתבחיני בזמן שחלף, תתחילי את החודש השישי.

התסמינים שמצפים לך השבוע

למרות שהבחילות והעייפות שאפיינו את השליש הראשון חלפו, השבוע את מתמודדת עם אי הנוחות של תסמינים אופייניים לשבוע ה-23 להריון. אלו יכולים לכלול:

רגליים וקרסוליים נפוחים

נפיחות מסוימת נחשבת לנורמלית לחלוטין, ואת יכולה להתמודד עם תסמין זה באמצעות הנחת הרגליים למעלה בכל פעם שאת יכולה, יציאה להליכה מתונה, ושתיית הרבה מים.

התייעצי עם הרופא אם הנפיחות הופכת להיות קיצונית או פתאומית, כי מצב זה יכול להיות סימן לסיבוך הריון מסוכן שנקרא רעלת הריון.

ברקסטון היקס, שזה בעצם צירים מדומים

זוהי תחושה מוזרה לחלוטין שמתבטאת בכאבי בטן חזקים במיוחד. השרירים מתכווצים ומתהדקים כפי שקורה במהלך הלידה, אבל הם חולפים מהר, וכמובן שמועד הלידה עדיין לא הגיע. הקפידי לשתות הרבה מים ולשנות תנוחה לעתים תכופות על מנת לשמור על נוחות.

כאבי גב

סליחה, אבל כאבי גב מתמשכים הם צפויים, ככל שהתינוק הגדל מתחיל לכפוף את עמוד השדרה שלך ולהפעיל לחץ על שרירי הגב. כאבים אלו נפוצים במיוחד בשבוע ה-23 להריון, אם את מצפה לתאומים.

אבל חשוב להבחין במאפייני הכאבים, כי הם יכולים להוות מקור לדאגה אם הכאבים חריגים או כואבים במיוחד.

חשבת שההיריון לא ישפיע על הפה? קבלי: נפיחות חניכיים או דימום

הורמוני הריון מגבירים את זרימת הדם, מה שעשוי לגרום לחניכיים להתנפח ולדמם. אם הרגישות בפה הופכת להיות גבוהה מהרגיל, התחילי להשתמש במברשת שיניים רכה, וקבלי בדיקת שיניים לפחות כל חצי שנה.

רופא השיניים עשוי לרצות לבצע בדיקות נוספות במהלך ההיריון, אך ימנע מקרינת רנטגן, אשר ברוב המקרים אינה מומלצת לנשים הרות.

איך נראית הבטן שלך השבוע?

הבטן מגיעה השבוע לגודל טיפוסי שנע בין 21 ל-25 סנטימטרים, מעצם הערווה אל החלק העליון של הרחם. השבוע תגיעי כנראה למשקל עודף שבין 4.5 ל- 6.800 קילוגרמים.

הקפדה על העלאה יציבה ובריאה, שמתאימה להמלצות הרופא, תפחית את הסיכון של לידה מוקדמת.

אבל בסך הכול את מרגישה טוב השבוע

ותמיד נעים להרגיש את התינוק נע ומתפתל בבטן. אם תשימי לב, תוכלי להבחין בשגרת הפעילויות שלו ולדעת מתי הוא ישן או מתי הוא מתאמן בקונג פו כשהוא ער. זה הקשר המיוחד שלך עם התינוק שמתחיל להתבסס עכשיו ונמשך לכל החיים.

שבוע 23 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים