שבוע 32 1

שבוע 32 להריון

התינוק שלך מתחיל לחשוב ברצינות על החיים שמחוץ לגן העדן שהוא חי בו עכשיו, ועסוק בכל ההכנות. בינתיים המטרה שלך (גם השבוע) היא להמשיך את הספירה לאחור ולישון קצת.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 7 / טרימסטר 3

סטטוס שבוע 32

  • שבוע 32
  • חודש 7
  • טרימסטר 3

בואי ללמוד על השבוע ה-32  שלך ושל העובר

בשבוע ה-32 להריון, התינוק שלך שוקל כמעט 1.800 קילוגרם, והוא תופס הרבה מקום ברחם. את מעלה בסביבות חצי קילוגרם בשבוע, וכמחצית ממנו הולכת ישר לתינוק שלך.

במהלך שבעת השבועות הבאים, הוא יגיע לכמחצית ממשקל הלידה שלו, אבל בינתיים הוא עסוק בלפתח ציפורניים ושיער אמיתי, וגם עורו הופך להיות רך וחלק. במילים אחרות, זה נראה כאילו הוא מתייחס אל הרחם שלך כאל הספא שמכינה אותו לחיים האמיתיים.

כדי להתאים לצרכי הגדילה של התינוק, נפח הדם שלך גדל בארבעים עד חמישים אחוזים מאז שנכנסת להריון, והתוצאות עשויות להיות קוצר נשימה וצרבת. כדי לעזור בהקלת אי הנוחות, נסי לישון עם יותר תמיכה של כריות ואכלי ארוחות קטנות יותר לעתים תכופות יותר.

חשבת כבר מי יהיה איתך בחדר הלידה?

לידה היא חוויה אישית מאוד, וגם ההחלטה לגבי מי שיהיה איתך בחדר הלידה צריכה להיות לגמרי אישית. רק את מחליטה אם או איזה בני משפחה ילוו אותך ברגעים הכי חשובים של חייך, ואם את מתלבטת בין הבעל, החמות או אימא שלך, הנה כמה דברים שכדאי שתזכרי כשאת מכינה את רשימת האורחים שלך:

אין החלטה נכונה אחת

חלק מהנשים מעדיפות שלא יהיה לידן אף אחד חוץ מבן הזוג שלהן והלוות הרפואי, ואילו אחרות מסכימות שעוד בן משפחה אחד יכנס לחדר הלידה.

כדאי שאת ובן הזוג שלכם תסכימו

ש בעלים שמתבלבלים מהתפקיד שלהם במהלך הלידה או מסרבים להיות בחדר אם גם אחרים נמצאים בו. אם את מתכננת להכניס לחדר קרובי משפחה אחרים שיתמכו בך, ודאי שבן הזוג שלך יודע מה מצופה ממנו.

הצוות הרפואי צריך לדעת למי מותר להיכנס לחדר

אימהות, גיסות או חמות יכולות להפעיל לחצים מתונים אך יציבים על הצוות בחדר הלידה, ולא להתחשב ברצון שלך לעבור חוויה פרטית.

אם את רוצה להיות לבד עם בן הזוג שלך, אל תחששי לבקש מאנשי הצוות בחדר הלידה להרחיק קרובי משפחה עם כוונות טובות אך (כרגע) מיותרות.

כדאי שתחשבי על תמיכה קצת יותר מקצועית מהחזקת יד וליטוף שיער

לאחיות בחדר הלידה יש מספיק עבודה ולא בטוח שהן יוכלו לתמוך בך, וגם האנשים שבחרת שישתתפו בתהליך לא תמיד יודעים איזו עזרה את באמת צריכה.

אז אם את רוצה תמיכה מקצועית, את יכולה לשכור שירותי דולה, שתוכל להציע עזרה ותמיכה מקצועית במיוחד אם בחרת לעבור לידה טבעית.

שבוע 32 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים