שבוע 18 להריון

התינוק שלך הגיע עכשיו בערך לגודל של 14 סנטימטרים, והרחם שלך רחוקה מלהיות שקטה. בגיל 18 שבועות, הוא שומע את הקולות מסביבו ויכול אולי אפילו להגיב למוסיקה או לרעשים חזקים.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 4 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 18

אז בואי נבין מה זה אומר בעצם

המותניים שלך מתחילות להיעלם כשהרחם נעה למעלה מהאגן, והבטן מתחילה לבלוט יותר. אם זה הריון שני, מצב זה עשוי להתרחש קצת מוקדם יותר.

קצת על הריון וכאבי גב

הבטן הגדלה, בשילוב עם ההורמונים, גורמים לשרירים ולרצועות להתרופף, וזה לא שילוב טוב לגב. אם את סובלת מכאבי גב, יש כמה טיפים שאמורים לעזור לך:

  • אם אפשר, הימנעי מהרמת משאות כבדים.
  • יתכן שהחלפת מזרן תעזור להקלת הכאבים.
  • קבלי כמה שיותר עיסויים, אפילו פעמיים בחודש.
  • טיפולי עיסוי בשילוב עם פעילות גופנית במים, כמו למשל וואטסו להריון, עשויים לעזור בהקלת הכאבים.
  • אם הכאבים חמורים, התייעצי עם הרופא לגבי הפנייה לפיזיותרפיסט.

התינוק זז, ואת מרגישה את זה

יכול להיות שאת מרגישה את התנועות המוזרות (בהתחלה) של בעיטות התינוק, או התנועות שהוא מבצע כשהוא מכופף את איבריו הזעירים. תחושות אלו של פיתולי התינוק בתוכך יכולות להיות מרגיעות להפליא, אבל אל תצפי להרגיש אותן הרבה בשלב זה.

נשים רבות אינן מרגישות את תנועות התינוק במשך כמה שבועות, במיוחד בהריון הראשון. בהתחלה אפילו לא תוכלי להיות בטוחה אם זה התינוק, או תחושות שדומות למחושי בטן קלים. כדאי גם שתירשמי למפגשי הכנה ללידה. זוהי שיטה מצוינת להתכונן ללידת התינוק, ולפעמים זאת דרך מצוינת לפגוש נשים הרות אחרות וללמוד מהחוויות שלהן.

האם עישון פסיבי מסכן את התינוק?

ברור שכן! הסיכונים של עישון פסיבי הם משמעותיים, במיוחד בהריון. עשן פסיבי נחשב כרעיל מאוד, למרות העובדה ששמונים אחוזים ממנו הוא בלתי נראה ואין ריח.

אז לא משנה כמה זהירים אנשים בסביבה שלך, וכמה הם מאמינים שהם מונעים ממך את העשן, את והתינוק עדיין נחשפים לרעלים המזיקים. אפילו פתיחת חלונות ודלתות בבית או בחדר שמעשנים בו, לא תבטיח הגנה צפני הסכנה. אם המעשנים בסביבתך יפסיקו לעשן, היתרונות לך ולתינוק יהיו ענקיים, אפילו יותר מהיתרונות שאדם חווה כשהוא מפסיק לעשן.

הסריקה הבאה שלך

הסריקה הבאה שלך, שנקראת סריקת אנומליה עוברית, נקבעת לשלב שבין השבוע ה-18 לשבוע ה-21. הסיבה לסריקה זו היא בדיקת התפתחות הפיזית של התינוק.

ממצאי הבדיקה יכולים להראות את מין התינוק, אז אם את מעדיפה שלא לדעת אם יש לך תינוק או תינוקת, בקשי שלא יגידו לך בטעות את זהות התינוק.

בגדי הריון

זה הזמן להתחיל להוסיף כמה בגדי הריון לארון הבגדים שלך, אם לא עשית את זה כבר. מכנסיים או חצאיות גמישים או משוחררים סביב הקטן, יהיו הכי נוחים.

אין צורך להשקיע הרבה כסף על בגדי הריון, כי לא תצטרכי אותם לאחר ההיריון, ולכן כדאי לקבל בגדים טובים מבנות משפחה או חברות שילדו לאחרונה; לחפש באתרי מכירות פומביות באינטרנט; או לבדוק בחנויות יד שנייה.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים