שבוע 28 1

שבוע 28 להריון

השבוע את מתחילה את השליש השלישי והאחרון של ההיריון, ויום אחד תספרי לילד או לילדה שלך, או לנכדים, את כל מה שעבר עלייך בתשעת החודשים האחרונים. אבל לפני שנרוץ כל כך קדימה, בואי נראה מה מחכה לך בשבוע ה-28 להריון.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 7 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 28

בואי ללמוד קצת יותר על השבוע ה-28 

התינוק שלך, ששוקל עכשיו קצת יותר מקילוגרם, יכול השבוע למצמץ בעיניו, ובבדיקת האולטרסאונד את יכולה אפילו לראות את הריסים שלו. עם התפתחות הראייה שלו, הוא עשוי לראות את האורך המסתנן דרך הרחם, וגם מפתח מיליארדי נוירונים במוחו, עם תוספת שומן בגופו, כהכנה לחיים בעולם החיצוני.

השליש השלישי והאחרון מתחיל השבוע, אבל זאת לא סיבה למתחים מיותרים. בשלב זה, סביר להניח שאת נפגשת עם הרופא כל שבועיים, ובהמשך, מהשבוע ה-36, תעברי לביקורים שבועיים.

בדיקות חשובות

בהתאם לגורמי הסיכון האפשריים, הרופא עשוי להמליץ השבוע על בדיקות דם חוזרות לגילוי HIV ועגבת, כמו גם לבצע תרביות לגילוי כלמידיה וזיבה, על מנת להבטיח את מצבך הבריאותי לפני הלידה. וזה לא הכול. אם התוצאה של בדיקת גלוקוז היא גבוהה, תקבלי בקרוב את בדיקת הסובלנות לגלוקוז של שלוש שעות.

בהתאם לממצאי בדיקות הדם האחרונות, יתכן שתקבלי זריקת אימונוגלובולינים כדי למנוע מהגוף לפתח נוגדנים שעלולים לתקוף את דם התינוק.

תסמונת רגליים חסרות מנוחה

בסביבות השבוע ה-28 להריון, חלק מהנשים חשות תחושה לא נעימה של "צמרמורת" ברגליהן ודחף חזק להניע את הרגליים כשהן מנסות להירגע או לישון. אם את חווה הקלה בתסמין זה כשאת מניעה הרגליים, יתכן שיש לך מה שנקרא 'תסמונת רגליים חסרות מנוחה'.

תסמונת זו נפוצה בקרב נשים הרות, ואת יכולה למתוח אתל הרגליים או לעסות אותן, כמו גם להפחית את צריכת הקפאין, כי הוא יכול להחמיר את התסמינים. התייעצי עם הרופא לגבי תוספי ברזל שיכולים להקל את התסמינים.

במסגרת התכנונים קדימה, השבוע זה גם הזמן לבחור רופא ילדים

קבלי המלצות על רופאי ילדים מרופא המשפחה שלך, מבני משפחה, מחברים או מרופא הנשים שלך. חשוב למצוא רופא שתוכלי לסמוך עליו, ותיק ומומחה בתחומו, כי אתם הולכים להיפגש הרבה, במיוחד בשנה הראשונה לחיי התינוק.

שבוע 28 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים