שבוע עשירי להריון – מעובר לתינוק!

מזל טוב! התינוק שלך סיים השבוע באופן רשמי את המעבר מעובר לתינוק, ועם שינוי זה מגיעים שינויים רבים אחרים שקשורים להתפתחותו.

חודש 2

סטטוס שבוע 10

אז מה זה בעצם מעובר לתינוק? שבוע 10 מזיז עניינים

אם את בהריון כבר עשרה שבועות, את בחודש השלישי להריונך, ונותרו לך שישה חודשים! עדיין יש לך שאלות? הנה כמה פרטים נוספים על המצופה לך בתחילת השליש השלישי.

התפתחות העצמות של התינוק

הצמיחה של התינוק שלך מהירה בשבוע העשירי להריון. הוא גדל יותר, ויש לו צורה יותר אנושית עכשיו. העצמות והסחוסים נוצרים, ועל הברכיים והקרסוליים שלו מתפתחים חריצים קטנים.

הזרועות יכולות להיות כבר יותר גמישות, והוא מתחיל להניע את כפות רגליו, אבל אלו רק השינויים הראשונים.

השיניים הראשונות של התינוק

השיניים של התינוק מתחילות להופיע השבוע, אבל הן נוצרות מתחת לחניכיים, ולא יפרצו עד שהוא יהיה בן חצי שנה לפחות. בתקופה זו, גם מערכות גוף אחרות שלו מתפתחות, כמו הבטן, שמייצרת מיצי עיכול, והכליות שמייצרות כמויות גדולות יותר של שתן.

בתקופה זו של התפתחות התינוק, נשים רבות חוות תסמינים של מערכת העיכול, כגון עצירות. כדי לפתור את המצב, מומלץ להקפיד על תזונה של סיבים בצורת דגנים מלאים, פירות וירקות על מנת לעזור למערכת העיכול לשוב לתפקוד תקין.

מומלץ גם לשתות הרבה מים ולהקפיד על פעילות גופנית קבועה. עדיין מתמודדת עם בחילות והקאות? הרופא עשוי להציע לך תרופה אחת או יותר להקלת הבחילות.

בטן עגולה

אם לא הסתכלת במראה בזמן האחרון ובדקת את גופך החדש, קחי נשימה עמוקה, ובחני את גופך. הדבר הראשון שאת עשויה להבחין בו בשבוע העשירי להריון הוא התעגלות קלה בבטן התחתונה.

מצב זה מתרחש בשל הרחם ההולכת וגדלה, אבל המשקל המשמעותי יתחיל להצטבר רק בעוד כמה שבועות.

ורידים גלויים

הדבר השני שאת יכולה להבחין בו הוא הופעת קווים כחולים על עורך, שחוצים את החזה והבטן. ורידים גלויים אלו יכולים להיות ברורים במיוחד אם את רזה ובהירת עור, אבל ורידים מתפתחים גם על נשים עם עור כהה. מה שאת רואה הוא רשת מורחבת של ורידים שנושאים את אספקת הדם המוגברת לשם הזנת העובר הגדל שלך.

ככל שההיריון שלך מתקדם, תוכלי גם להבחין שהוורידים על הידיים והרגליים שלך נראים גדולים ובוולטים יותר. במהלך ההיריון, נפח הדם הממוצע של האישה עולה, והוורידים גדלים בהקדם, אבל הם ייעלמו לתמיד לאחר הלידה וההנקה.

ריפוי עצירות

עצירות היא תסמין ההיריון הראשון הנפוץ. מה את יכולה לעשות בקשר לזה? ראשית, להימנע ממזונות שיקשו על תפקוד מערכת העיכול, כמו לחמים לבנים, אורז ופסטה. שנית, מומלץ לאכול יותר סיבים:

  • דגנים מלאים, במיוחד דגנים עשירים בסיבים.
  • פירות טריים, במיוחד קיווי שעוזר בהקלת עצירות.
  • פירות יבשים, כגון שזיפים מיובשים או כל הפירות המיובשים האהובים עלייך, כולל משמשים, תפוחים, אוכמניות, דובדבנים.
  • ירקות מבושלים.
  • אגוזים וזרעים.

שלישית, חשוב לשטוף את כל הסיבים, כך שיעברו בקלות דרך מערכת העיכול, עם הרבה נוזלים, במיוחד מים ומיץ שזיפים. ולבסוף, על מנת להקל את העצירות, חשוב להקפיד על פעילות גופנית מדי יום. אם המצב לא ישתפר בעוד כמה ימים, התייעצי עם הרופא לקבלת עזרה. אין להשתמש בשום תרופה, כולל תרופה ללא מרשם, ללא התייעצות עם הרופא.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים