שבוע 1

שבוע חמישי להריון

השבוע החמישי להריון הוא השבוע שבו רוב האימהות לעתיד מגלות שהן בהריון. הסיבה לכך היא שבשבוע זה הן כבר מבינות שהמחזור החודשי שלהן לא הגיע, ומתחילות לחשוב, וואו, אולי כדאי שאעשה בדיקת הריון.

חודש 1

סטטוס שבוע 5

בואי נבין מה חשוב במיוחד לדעת

ולא רק זה, בשבוע החמישי להריון, רמות ההורמונים המוגברות עשויות לגרום לתסמינים שקשה להתעלם מהם, כמו כאבים בחזה, בחילות ועייפות.

מה גודל התינוק בשבוע החמישי להריון?

בשבוע החמישי להריון, התינוק הוא בגודל של גרגר, אבל עד השבוע הבא הוא כמעט יכפיל את גודלו.

בשבוע זה, את כבר חודש בהריון. כן, גילית שאת בהריון וחודש אחד כבר נספר. הסיבה לכך היא שרוב הרופאים מתחילים לספור הריון מהיום הראשון של המחזור החודשי האחרון.

תסמינים ברורים

תסמיני ההיריון שתרגישי בשבוע החמישי להריון הם רק ההתחלה של שפע השינויים שגופך עומד לעבור. בתקופה זו, חשוב שתטפלי בעצמך ותקפידי לנוח הרבה, לאכול נכון, ולהבין את השיטות שיעזרו לך להרגיש טוב יותר. אם את תוהה למצה לצפות בשבוע זה, הנה כמה תסמינים וסימנים נפוצים ביותר:

חזה כואב. בחילות הבוקר מקבלות את כל תשומת הלב בשבוע זה, אבל חזה כואב יכול להיות התסמין הנפוץ ביותר.

בחילות בוקר. בחילות בתחילת ההיריון יכולות להתרחש בכל עת של היום, ולא רק בבוקר. נסי שיטות שונות על מנת למצוא מה עוזר לך להתמודד הכי טוב עם הבחילות, כמו למשל לאכול ארוחות תכופות קטנות. מומלץ גם לקחת ויטמין B6, כמוסות ג'ינג'ר, או לקבל טיפולי דיקור סיני.

עייפות. בשבוע החמישי להריון, זה נורמלי אם את רוצה לנמנם באמצע ישיבה חשובה או לפני ארוחת הערב, או בכל שעה של היום. לכן חשוב להקפיד על מנוחה מספקת ועל פעילות גופנית קלה, לאכול כל כמה שעות כך שהסוכר בדם שלך יהיה יציב והאנרגיה תשתפר.

השתנה תכופה. יתכן שתבחיני שיש לך דחף להשתין לעתים תכופות יותר בשלב מוקדם של ההיריון. תסמין זה מתרחש בשל התרחבות הכליות.

התכווצויות. בסביבות השבוע החמישי להריון, התכווצויות יכולות להיות סימן של השרשה נאותה של העובר בדופן הרחם, או שזה יכול להיות סימן שהרחם מתרחבת. אם את מרגישה התכווצויות בשבוע זה, ברמות כואבות מדי, התייעצי עם הרופא והיבדקי על מנת לוודא שזה לא סימן לבעיה.

דימום קל. בשבוע זה דימום יכול להיראות מפחיד, אבל קצת דם על התחתונים יכול להיות נורמלי, כי צוואר הרחם רגיש יותר עכשיו. זה נורמלי לחלוטין, אבל אם הדימום מוגבר, התייעצי עם הרופא.

איך הבטן נראית בשבוע החמישי להריון?

בשבוע החמישי להריון, הבטן שלך עשויה להיראות ללא שינוי, או שאת יכולה להיות קצת נפוחה, או להרגיש כאילו העלית קילוגרם אחד. במקרים אחרים, הבחילות לא מאפשרות לך לאכול כמעט כלום כך שיתכן שתיראי רזה יותר. כל התרחישים האלה נחשבים נורמליים לחלוטין, וכל אישה חווה את ההיריון באופן שונה, כך שגם גופה משתנה בצורה אישית וייחודית לה.

יכול להיות שאת מתחילה לתהות לאיזה משקל כולל תגיעי במהלך ההיריון. התשובה הקצרה היא: עדיין מוקדם מדי לדאוג לגבי זה. הרופאים ממליצים לצבור רק כמה קילוגרמים במהלך השליש הראשון, שמסתיים לאחר השבוע ה-13, וחשוב להקפיד יותר על תזונה נכונה ובריאה ופחות על המשקל העודף.

 

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים