שבוע 16 להריון

השבוע התינוק מתחיל לזוז קצת יותר ואת מרגישה את תנועותיו, אבל אל תדאגי אם את עדיין לא מרגישה אותו, כי זה עדיין שלב מוקדם.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 4 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 16

אז בואי נבין מה זה אומר בעצם

מערכת העצבים של התינוק ממשיכה להתפתח, והשרירים בגפיו יכולים להתכופף. הוא יכול לבצע תנועת אגרוף ואולי אפילו לתפוס ולמשוך את חבל הטבור. אם זה ההיריון השני שלך, יתכן שתרגישי את תנועות התינוק קצת מוקדם יותר.

תסמינים בשבוע ה-16 להריון

אין שבוע הריון בלי קצת תסמינים, וגם השבוע הם מופיעים:

דליות בהריון. זה מצב אמיתי

הורמוני הריון יכולים לגרום למתיחת הוורידים, ומצב זה, יחד עם אספקת הדם המוגברת לעור, עשוי להוביל להתפתחות דליות.

זה גם הזמן של התכווצויות ברגליים בלילה

אם את מתעוררת בלילה כתוצאה מכאבים פתאומיים ברגליים, כדאי שתקפידי על תנועות עדינות לרגליים ולקרסוליים במהלך היום, כדי לראות אם תסמין זה משתפר. אם לא, התייעצי עם הרופא לגבי טיפול מתאים.

אל תשכבי על הגב

בשבוע ה-16 להריון, שכיבה על הגב או פעילות גופנית שמבוצעת בשכיבה על הגב עלולה לגרום לעתים ללחץ דם נמוך ולסחרחורת.

מומלץ להימנע משכיבה על הגב למשך פרקי זמן ארוכים, ואם את משתתפת בשיעורי יוגה או פילאטיס, פשוט בקשי מהמדריך להתאים לך תרגילים מיוחדים.

למרות שהלידה נראית רחוקה, גם השבוע יש לך כמה מטלות

בשבוע זה יכול להיות שתאריך הלידה עדיין נראה רחוק, אבל יכול להיות שתמצאי את עצמך מהרהרת בשינויי החיים הצפויים לך והשפעתם על מערכת היחסים שלך. לכן אין זמן טוב יותר מהשבוע להתחיל להקפיד על זמן איכות זוגי, כי אחרי הלידה אי אפשר לדעת מתי יהיה לכם לטפח את הזוגיות.

אם את חווה חרדה לגבי ההיריון או חווה כל סוג אחר של בעיות, מומלץ גם להקדיש זמן לייעוץ על רגשותייך עם איש מקצוע או עם בן משפחה או חבר קרוב.

בשבוע ה-16 להיריון חשוב לבדוק את גודל התינוק וקצב ההתפתחות שלו. במהלך הבדיקה תוכלי גם לשמוע את פעימות ליבו, כמו גם לקבל את התוצאות של כל בדיקות הדם שביצעת, ולדון עליהן עם הרופא.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים