שבוע 39 להריון

השבוע את מחכה בסבלות לסימנים שהלידה תתחיל. ראית מספיק סרטים עם נשים שחוו "ירידת מים" על השטיח החדש של השכנים, והרופא מדבר איתך על כל מיני מונחים כמו "פקקת צוואר הרחם" או "ריר עבה ולבן", או כל מונח אחר שמדיר שינה מעינייך.

את בידיים טובות, וכל עוד את מקפידה לא לאבחן את עצמך בעצמך, הלידה תעבור בבטחה, בשלום, ובשיא המקצועיות.

חודש 9 / טרימסטר 3

סטטוס שבוע 39

בואי ללמוד על השבוע ה-39, זה כ"כ מתקרב! 🙂

התינוק שלך ממוקם השבוע בתנוחת הלידה, והוא מחכה לצאת לעולם. הוא ממשיך לצבור שכבת שומן שתעזור לו לשלוט על טמפרטורת גופו לאחר הלידה, והמשקל שלו קצת מעל שלושה קילוגרמים ואם יש לך בן, יכול להיות שהוא קצת כבד יותר.

בכל אחד מהביקורים השבועיים שלך אצל הרופא, תעברי בדיקת בטן שתבדוק את צמיחת התינוק ומיקומו. הרופא יכול גם לבצע בדיקה פנימית על מנת לראות אם צוואר הרחם שלך החל להבשיל ולהיפתח, ולקבל כל מידע שיעזור לו להבין מתי יתרחש היום הגדול.

אבל למרות שידע זה כוח, עדיין אין שום דרך לדעת מתי בדיוק התינוק יגיע

אם עברת את תאריך הלידה, הרופא יתזמן אותך לבדיקה עוברית, בדרך כלל אולטרסאונד, לאחר השבוע ה-40, כדי לוודא שבטוח להמשיך את ההיריון. אם הלידה אינה מתרחשת באופן טבעי, הרופא ימליץ על זירוז לידה אם קיימת אינדיקציה לכך שהסיכון בהמתנה גדול מסיכוני זירוז הלידה.

בתקופת המתנה זו, חשוב להמשיך לשים לב לתנועות התינוק וליידע את הרופא מיד אם יש שינוי בקצב התנועות. התינוק צריך להישאר פעיל עד הלידה, והאטה ניכרת בפעילותו יכולה להוות סימן לבעיה.

חשוב שתודיעי לרופא אם את חושבת שיש לך ירידת מים, שמתרחשת לפעמים בצורת שפע של נוזל, ולפעמים רק כגוש קטן או דליפה איטית. אל תנסי לאבחן את עצמך, והקפידי לקבל ייעוץ מקצועי.

בשורה התחתונה

התיק שאיתו תגיעי לבית החולים צריך להיות מוכן וארוז. הוא צריך להתאים ליולדת, ולהכיל תחתונים מיוחדים וחזיות הנקה, פדים איכותיים לספיגת דימום ולחזייה, בגדים להחלפה, מברשת שיער, איפור, ומוצרי היגיינה.

אבל מה שאולי יותר חשוב מהתיק המסודר שלך הוא הסלקל שמיועד להוצאת התינוק מבית החולים. מוצר זה אינו נתון לשיקול דעתך ונחשב על ידי הצוות הרפואי כמוצר חובה ליציאה מבית החולים. כדאי שתהיי ערוכה עם ערכה או שתיים של בגדים לתינוק, במידה שנקראת ניו-בורן (NB), כדי שיהיה לו נעים ונוח. תיכף יגיע גם מבול המתנות ואז יהיו לך ארבעה סטים של כל דגם הלבשה.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים