שבוע 24 להריון

את יכולה להתייחס לשבוע הזה כאל תצוגה מקדימה של אימהות: התינוק שלך מתפתח נפלא, למרות שאת בסוג של בלגן.
*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 6 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 24

בואי נלמד קצת יותר על השבוע ה-24 

בשבוע נ-24 להיריון התינוק עובד על היכולות שלו לשרוד בהצלחה בעולם החיצון הוא שוקל עכשיו כ-1.3 קילוגרם ונחוש בדעתו להמשיך להתפתח נפלא. את, לעומת זאת, עשויה לחוות קצת אי נוחות השבוע, שמתבטאת בהתכווצויות רגליים, כאבי גב ורגליים נפחות. תחזיקי מעמד, אימא לעתיד, זה עוד מעט נגמר.

בואי נדבר קצת על התסמינים שמחכים לך השבוע

השבוע ה-24 להיריון הוא החודש החמישי ושבוע להריון שלך, ואת חווה תסמינים די מעצבנים, שנראים ככה:

נפיחות ברגליים ובקרסוליים

אם את חווה נפיחות ברגליים ובקרסוליים, הניחי את הרגליים למעלה כשאת יושבת. גם הליכה מתונה ותכופה יכולה לעזור.

קצת נפיחות היא תסמין לגמרי צפוי, אבל נפיחות בפנים, נפיחות קשה בידיים, או ברגל אחת ובשנייה לא, או נפיחות פתאומית בגוף אינם נחשבים לתסמינים רגילים, אלא לסימנים של רעלת הריון, שהיא סיבוך הריון מסוכן. אז התייעצי עם הרופא אם את חווה כל סוג של נפיחות שנראית יוצאת דופן.

התכווצויות רגליים

תסמין זה יכול להיות סימן להתייבשות, אז הקפידי לשתות הרבה מים, מתחי את הרגליים בכל פעם שאת יכולה, וצאי לטיולים.

דווחי לרופא על התכווצויות הרגליים, כי למרות שרוב הסיכויים הם שזאת לא בעיה חמורה, לפעמים התכווצויות יכולות להיות סימן לבעיה אחרת, כגון חסרים תזונתיים, אז חשוב להקפיד על תזונה בריאה.

כאבי גב

כן. את עדיין חווה כאבי גב, והם יכולים אפילו להחמיר. הסיבה לכך היא שככל שהתינוק שלך גדל, כך גם הרחם שלך, כמובן, והיא לוחצת על עמוד השדרה, מה שהופך אותו למעוקל ומתוח יותר.

בנוסף, שרירי הגב עובדים קשה יותר על מנת לשאת את המשקל הנוסף. דווחי לרופא על כל כאב חמור.

סימני מתיחה

אלו הם פסים וקווים שעשויים להמשיך להופיע על העור ככל שהוא נמתח עוד יותר. אם את בהריון עם תאומים, רוב הסיכויים שיופיעו על הבטן והירכיים שלך יותר קווים ופסים כהים.

פסטיבל בעיטות

בשבוע ה-24 להריון, את כבר מרגישה את התינוק בועט לפחות כמה שבועות, אבל עכשיו הבעיטות שלו מתחזקות, ואנשים בסביבתך שהם לא בן או בת הזוג שלך, אבל בכל זאת לא מצליחים להפסיק לגעת לך בבטן, מרגישים גם הם את הבעיטות.

המשקל הנורמלי המומלץ

המשקל המומלץ לשבוע ה-24 להריון הוא כשישה עד שבעה קילוגרמים. אם העלית קצת יותר מזה במשקל, אל תדאגי, כי רק עלייה משמעותית או פתאומית במשקל היא סיבה לדאגה. אבל על מנת להמשיך את ההיריון הבריא ביותר האפשרי, הקפידי על שליטה ועלייה מתונה במשקל.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים