שבוע 30 להריון

זה נראה שאת מוקפת באוסף אנשים מומחים בהריון ולידה, אבל גם השבוע, ובכלל כעצה טובה לחיים בריאים, המקור המוסמך להמלצות רפואיות הוא רק הרופא שלך.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 7 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 30

בואי ללמוד קצת יותר על השבוע ה-30, אוטוטו כן 

טוב, אולי גם תחושות הבטן שלך, אבל אף אחד אחר לא יכול להמליץ לך מה נכון או לא נכון כשאת מנסה להבין מתי יגמר המסע הכי חשוב בחייך.

בשבוע ה-30 להריון, התינוק שלך מוקף מי שפיר, אבל הנפח הזה יתכווץ ככל שהוא גדל ותופס יותר מקום ברחם. הראייה שלו ממשיכה להתפתח, אבל רק לאחר הלידה הוא ישלים את אבן הדרך הזאת. בינתיים הוא עוצם את עיניו למשך חלק ניכר מהיום. כשהוא פוקח את עיניו, הוא מגיב לשינויים באור, אבל "רואה" רק כמה סנטימטרים מעל פניו.

יתכן שאת קצת עייפה השבוע, במיוחד אם את מתקשה לישון. יכול להיות גם שאת מרגישה מסורבלת מהרגיל, וזה מובן לחלוטין. לא רק שאת כבדה יותר, המשקל בבטן גורם לשינוי במרכז הכובד שלך.

וזה עוד לא הכול

זוכרת את מצבי הרוח שהיו לך בתחילת ההיריון? השילוב של תסמינים לא נוחים ושינויים הורמונליים עלול לגרום להחזרת אותן עליות ומורדות רגשיות.

זה נורמלי לדאוג אם תהיי אימא טובה או מה יהיה עם העבודה שלך, אבל אם את מרגישה יותר ויותר עצבנית או נסערת, התייעצי עם הרופא.

דאגות נפוצות לפני הלידה

אם תהליך הלידה מפחיד אותך, כדאי שתביני שאת לא לבד. אבל למקרה שנחמת רבים (או יותר נכון – רבות) לא מרשימה אותך, הנה כמה פחדים נפוצים שיכול להיות שמעסיקים אותך, ואיך להתמודד איתם.

"לא אוכל להתמודד עם הכאב"

אחת מתוך חמש אימהות מדווחת שזה הפחד הכי חזק שלה. חלק מהנשים יודעות מראש שהן ירצו אפידורל במהלך הלידה, ואחרות מתעקשות על לידה ללא "סמים".

כך או אחרת, חשוב ללמוד איך להתמודד עם הכאבים, ועם ההכנה והתמיכה הנכונים, למצוא כמה שיותר הקלה במהלך הלידה. חשוב גם לא להצהיר הצהרות מוקדמות מדי, וללמוד את היתרונות והחסרונות של שימוש באפידורל.

"מה אם תהיה לי תנועת מעיים במהלך הלידה?"

נשים רבות חוששות ממצב זה במהלך הלידה, אבל למרות שקשה להאמין בזה עכשיו, אין לך במה להתבייש, וגם אם זה יקרה, אף אחד לא יניד עפעף. צוות הלידה שלך ינקה אותך, אולי אפילו לפני שתשימי לב מה קרה.

"בטוח שאצטרך ללדת בניתוח קיסרי"

היות ואחת מכל חמש שנים שיולדות בפעם הראשונה, יולדות בניתוח קיסרי, אפשר להבין את הפחד הזה. אם אכן זה יהיה המצב, חשוב שתביני שהמיילד שלך והצוות הרפואי בחדר הלידה מיומנים מאוד בזיהוי מצבים שמצריכים לידה בניתוח קיסרי, וחשוב שתביני שאת בידיים הכי טובות שאפשר.

ניתוח קיסרי נועד לעזור לך ולתינוק, ובמונחים של חדר ניתוח, הוא נחשב בעולם הרפואה ל"ניתוח פשוט". ובכל מקרה, חרדה לא תתרום לך, אז פשוט הירגעי ככל שתוכלי, והניחי למומחים לעשות את שלהם.

אפשרות נוספת שאת יכולה לשקול במקרה של צורך בניתוח קיסרי, היא דיקור סיני שעוזר לתינוק לשנות את המיקום שלו, ואז יהיה אפשר להמשיך בתהליך לידה נרתיקית.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים