שבוע 19 להריון

לאט אבל בטוח, הכול נראה לך כבר הרבה פחות מוזר, ואת מתחילה להתרגל למצבך החדש, ולעובדה שאת מפתחת בתוכך חיים חדשים. ועד השבוע, כבר עברת הרבה התפתחויות חדשות.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 4 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 19

אז בואי נבין מהו השבוע ה-19 אצלך ואצל העובר

הכליות של התינוק שלך מייצרות שתן, החלקים החושיים של מוחו מתפתחים, ועל ראשו מתחיל להופיע שיער, בפלומה רכה ודקה, שבשלב זה מכסה גם את גופו. זהו חומר שמנוני שמגן על עורו במהלך ההתפתחות שלו ברחם. אם יש לך תינוקת, הרחם שלה מתחילה להתפתח.

תסמינים בשבוע ה-19 להריון

במהלך השליש השני שלך, את עשויה לחוות את התסמינים הבאים:

  • עייפות.
  • השתנה תכופה.
  • עלייה במשקל.
  • חזה גדול יותר.
  • קו כהה על הבטן.
  • כאבי ראש.
  • סחרחורות.

וזה לא הסוף. יש עוד כמה תסמינים שאת יכולה לחוות השבוע

בואי נראה מה עוד מחכה לך בשבוע ה-19 להריון, ולמה זה קורה דווקא לך:

הבחילות לא נעלמו לגמרי

אנחנו מקווים שכל תסמיני הבחילות או הקאות הבוקר שחווית בשלבים המוקדמים של ההיריון כבר נעלמו, אבל אם את עדיין סובלת מבחילות, התייעצי עם הרופא על השיטות המתאימות לטפל בתסמין זה.

טיפול טבעי כמו ג'ינג'ר מנטה יכול לעזור לך להרגיש טוב יותר, אבל התייעצי עם הרופא על תרופות או טיפולים צמחיים אחרים. מומלץ לאכול במנות קטנות ארוחות תכופות יותר, להקלת הבחילה. חשוב גם להקפיד לשתות כמה שיותר במהלך ההיריון.

כאבי בטן

למרות שאלו אינם כאבים חמורים, את עשויה להרגיש כאבים מזדמנים בבטן. ברוב המקרים הם מתחילים בצד אחד של הבטן או באזור הירך, ולפעמים הם מורגשים משני צדי הבטן, וממשיכים עד המפשעה. כאבים חדים אלו נמשכים בדרך כלל לכמה שניות, ועשויים להיגרם רק כתוצאה משיעול, התעטשות, צחוק או עמידה.

מומלץ לנוע לאט כשאת קמה או לשנות תנוחות במהלך ישיבה או שכיבה, והקפידי לא להרים שום דבר כבד למשך שארית ההיריון.

בעיות שינה. כל אישה בהריון, בכל מקום בעולם, מכירה את התסמין הזה

אם את רגילה לישון על הצד, את עדיין יכולה ליהנות משנת לילה טובה. אם את נוטה לישון על הבטן או הגב, יתכן שתתקשי לישון בתנוחות אלו, כי הבטן הגדולה תפריע לך. הוספת כריות סביב הבטן ובין הרגליים עשויה לעזור, כמו גם פעילות גופנית קלה במהלך היום והימנעות מקפאין. כל השיטות האלה יכולות לעזור לך לישון טוב יותר.

אבל שינה עלולה להיות קשה גם מסיבות אחרות. את עשויה להרגיש את הצורך להשתין לעתים קרובות, וגם הדאגה לבריאות התינוק, או כל סיבה אחרת לחרדה, עלולה להוביל ללילות חסרי שינה. נסי כמה תרגילי נשימה שיעזרו לך להירגע במהלך היום והלילה.

נשירת שיער (בלי פאניקה!)

אם חווית נשירת שיער לפני כמה שבועות, השבוע הנשירה עשויה להיעצר, והשיער שלך עשוי להיראות מלא ומבריק יותר מכפי שהיה קודם.

מתי להתייעץ עם הרופא?

אם את חווה כאבי בטן עזים גם לאחר מנוחה, את צריכה להתייעץ עם הרופא. אותו דבר גם לגבי כאבים חמורים מכל סוג שנמשכים יותר מכמה דקות. כמו תמיד, אם את חווה כאבים יחד עם תסמינים אחרים, כגון חום, הקאות, דימום או שינוי בהפרשות בנרתיק, פני מיד לרופא.

זכרי שכאבי ראש נפוצים במהלך ההיריון, אבל אם הם מתרחשים לעתים קרובות או שהם חמורים מהרגיל, התייעצי עם הרופא. ולא רק זה. התייעצי עם הרופא גם לגבי השימוש במשככי כאבים, כולל משככי כאבים קלים.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים