שבוע תשיעי להריון – איך שהתינוק שלך מתפתח!

התינוק שלך הוא כמעט באורך סנטימטר עכשיו, בערך בגודל של ענב, ושוקל בערך אותו דבר. הוא מתחיל להיראות יותר ויותר אנושי, וחלקי הגוף החיוניים שלו מתפתחים, למרות שהם יעברו שינויים רבים בחודשים הקרובים.

חודש 2

סטטוס שבוע 9

בואי נתמקד במה שחשוב באמת

התינוק שלך הוא כמעט באורך סנטימטר עכשיו, בערך בגודל של ענב, ושוקל בערך אותו דבר. הוא מתחיל להיראות יותר ויותר אנושי, וחלקי הגוף החיוניים שלו מתפתחים, למרות שהם יעברו שינויים רבים בחודשים הקרובים. השינויים הנוספים כוללים את:

  • סיום התפתחות הלב לארבעת החדרים.
  • התפתחות האיברים, השרירים והעצבים.
  • איברי המין החיצוניים נמצאים, אך לא ניתן להבחין אם התינוק הוא זכר או נקבה למשך עוד מספר שבועות.
  • העיניים מתפתחות אך העפעפיים סגורות ולא ייפתחו עד לשבוע ה-27.
  • יש לו תנוכי אוזניים זעירים.
  • הפה, האף והנחיריים שלו בולטים יותר.
  • השליה מתפתחת מספיק כדי להתחיל לייצר הורמונים.

ועכשיו, כשהפיסיולוגיה הבסיסית של התינוק שלך נמצאת במקום, הוא יתחיל לצבור משקל במהירות.

איך החיים שלך משתנים

את עדיין לא נראית בהריון, למרות שהמותניים של מתעבות קצת. אבל את בטח מרגישה בהריון, לא רק בגלל בחילות הבוקר והתסמינים הפיזיים האחרים, אלא בעיקר בגלל התנודות הרגשיות שמתחילות להשפיע עלייך.

מצבי הרוח נפוצים בשבוע התשיעי להריון, וזה נורמלי לחלוטין שתרגישי התרוממות רוח ברגע אחד, ופאניקה מטורפת ברגע הבא, אז מומלץ שתקפידי על לקחת לעצמך כמה שיותר פרקי זמן למנוחה בתקופה רגישה זו.

רוב הנשים מגלות שמצבי הרוח שלהן מתלקחים בסביבות השבוע השישי עד השבוע העשירי להריון, ואז יש הפוגה בתסמינים הרגשיים בשליש השני, אך הם חוזרים ומופיעים כשההיריון מגיע לסיומו.

מתי אפשר לחשוף את ההיריון שלך בעבודה

חלק מהנשים מגלות מיד את ההיריון שלהן לסביבתן הקרובה. אחרות מחכות עד לשליש השני, כשהסיכון להפלה יורד באופן משמעותי. הנה כמה גורמים שכדאי לקחת בחשבון כשאת שוקלת את הזמן הטוב ביותר להודיע בעבודה:

באיזו רמה את סובלת מבחילות בוקר?

אם את סובלת מבחילות או מהקאות כמעט קבועות, יתכן שתצטרכי ליידע את הממונים עלייך בעבודה במועד מוקדם מכפי שאת מעדיפה. אבל לפני שתודיעי בעבודה על ההיריון, חשוב שתביני מה את רוצה: חמלה? פסק זמן? לוח זמנים גמיש לעבודה עד שהבחילות יירגעו?

כדאי שההודעה לממונים תגיע אם יש לך פתרונות לגבי השלמת הזמנים שתחסירי בעבודה, והכי חשוב שתזכרי שעד סוף החודש השלישי, רוב התסמינים האלה יירגעו.

האם העבודה שלך מאומצת או מסוכנת?

אם כן, למען בריאותך ובריאות התינוק, כדאי שתודיעי בעבודה בשלב מוקדם. הודעה מוקדמת תאפשר לך לדון לגבי שינויים בתחומי האחריות שלך בעבודה בזמן הקרוב.

האם הבוסים שלך יתמכו בך?

זה תלוי בעיקר בתרבות הארגונית במקום העבודה שלך, עד כמה המקום הושפע מהריונות של נשים אחרות, והקשר שלך עם הממונים עלייך.

אם את בטוחה שהממונים עלייך יקבלו את החדשות בצורה מקצועית, הכרזה מוקדמת על ההיריון פירושה שאת יכולה לנצל את כל הזכויות שלך, והאפשרויות שהממונים עלייך פותחים בפנייך, שיכולים לעזור להפוך את ההיריון שלך ליותר בריא ופחות מלחיץ.

 

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים