שבוע 34 1

שבוע 34 להריון

האושר מגיע במנות קטנות אך יציבות, והאושר שלך תיכף מגיע מעבר לפינה. לפני שתשימי לב, הציפייה תסתיים ואז יתחיל הפרק החדש בחייך, שלא דומה לשום פרק שעברת בחיים. אבל בינתיים, בואי נדבר קצת על השבוע ה-34 להריון.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 8 / טרימסטר 3

סטטוס שבוע 34

בואי ללמוד כמו שצריך על השבוע ה-34 

התינוק שלך כבר כמעט בגודל 18 סנטימטרים, שכבת השומן שלו, שמסייעת לווסת את טמפרטורת גופו לאחר הלידה, ממלאת אותו, מה שהופך אותו לעגול יותר. העור שלו חלק יותר מתמיד, מערכת העצבים שלו מתבגרת, וגם הריאות שלו ממשיכות להתפתח.

אם את חוששת מפני לידה מוקדמת, תשמחי לדעת שתינוקות שנולדים בין השבועות ה-34 ל-37, שורדים ללא בעיות בריאותיות מורכבות. הם יטופלו לפרק זמן קצר בפגיה, אך לא נשקפת להם סכנה.

עכשיו זה הזמן להאט ולשמור את האנרגיות שלך ליום הלידה (ולימים והלילות שלאחריה)

אם את יושבת או שוכבת לפרקי זמן ארוכים, אל תקומי מהר מדי, כי הדם עלול לזרום במהירות לרגליים, מה שיגרום לירידה זמנית בלחץ הדם שלך כשאת קמה, וזה יכול לגרום לך לתחושת סחרחורת.

איך התינוק נראה בשבוע ה-34 להריון?

המוח של התינוק מפותח לחלוטין, ויכול להיות שהוא אפילו חולם. הוא מתכרבל ברחם עם הברכיים אל החזה, ומשנה את התנוחה שלו מדי פעם, רק כדי שתרגישי שהוא שם.

אם זה התינוק הראשון שלך, יתכן שהשבוע הוא מסתובב ומתכונן לתנוחה עם הראש למטה, עמוק לתוך האגן, כהכנה ללידה.

יש לך קצת סימני עור אבל לא משהו רציני

אם את מבחינה בגושים אדומים מגרדים או בחבורות על הבטן ואולי גם על הירכיים והישבן, זה מצב שנקרא papules urticarial pruritic. מצב זה משפיע על כאחוז אחד מהנשים ההרות, ולמרות שהוא לא נוח, הוא אינו מזיק.

התייעצי עם הרופא על מנת לוודא שזאת אינה בעיה חמורה יותר, והוא ירשום לך טיפול להקלת הגירודים, או ייתן לך הפניה לרופא עור במידת הצורך. אבל אם הגירודים הופכים להיות אינטנסיביים ומתפשטים על כל הגוף, גם אם אין לך פריחה, הקפידי להתייעץ איתו בהקדם, כי זה יכול להצביע על בעיה בכבד.

את בטח תוהה לעצמך

אם אלו התסמינים היחידים שמצפים לך השבוע. אז את יכולה להיות רגועה: כמובן שלא. בואי נראה איזה עוד כיף מצפה לך בשבוע ה-34 להריון.

תסמיני חזה. החזה שלך ירגיש כבד יותר ויהיה לך נוח יותר עם חזייה קלה בלילה, כמו גם חזייה תומכת במהלך היום.

כאבי אגן. אחת מתוך חמש נשים חוות כאבי אגן בשלב כלשהו של ההיריון, והתסמינים משתנים בין הנשים.

תזונה בשבילך ובשביל התינוק

בשלב זה של ההיריון, את צריכה תוספת של מאתיים קלוריות ביום כדי לתמוך בהתפתחות התינוק, אבל לא, את עדיין לא אוכלת בשביל שניים.

שבוע 34 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים