שבוע 22 1

שבוע 22 להריון

נחשי מה? עכשיו, כשאת בשבוע ה-22 להריון, התינוק שלך, שהוא בערך בגודל של בובה קטנה, הגיע סוף סוף למשקל של חצי קילוגרם. את מתחילה להרגיש את הכובד, אבל עדיין לא כורעת תחת המשא.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 5 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 22

בואי נלמד על השבוע ה-22 שלך ועל העובר שלך

השבוע התינוק שלך מחובר יותר לעולם החיצוני, כי הוא מפתח את תחושות המגע שלו. אחיזת הראש שלו חזקה למדי עכשיו, ומכיוון שאין לו במה להיאחז ברחם, הוא עשוי לפעמים להחזיק חזק בחבל הטבור, אבל אל תדאגי, חבל הטבור קשה מספיק על מנת להתמודד עם אחיזת התינוק.

גם חוש הראייה שלו הופך להיות מעודן יותר, והוא מבחין טוב יותר בין אור לחושך. הוא יכול גם לשמוע את הקול שלך, את פעימות ליבך, את הבטן ההומה שלך ואת קולות זרימת הדם המתפשט בגופך.

הרגליים שלך גדלות

בשבוע ה-22 להריון, הבטן שלך גדלה יותר, אבל זה לא האיבר היחיד שמתפתח בימים אלו. האם התבוננת על רגלייך?

נשים רבות מגלות שרגליהן גדלות ככל שההיריון מתקדם, אבל החדשות הטובות הן שאת יכולה עכשיו לבחון מחדש את אוסף הנעליים שלך ולהתחיל להתמכר לנעלי ההתעמלות הנוחות והטובות.

פתאום כולם רוצים לגעת לך בבטן

עד עכשיו, אנשים מסביבך אולי לא כל כך שמו לב לבטן המתפתחת שלך, אבל מהשבוע, נראה שאנשים פשוט לא יכולים להתאפק לגעת או ללטף את הבטן שלך. ומה שמצחיק זה שנראה שכל אחד רוצה לגעת בפלא הזה, חברים, עמיתים לעבודה, הבחור שמוכר לך את קפה הבוקר, ואפילו אנשים שאת לא זוכרת למה את מכירה אותם.

אבל אי אפשר להאשים אותם. אחרי הכול, בטן הריונית, כל כך עגולה וחמודה, כמעט מתחננת למגע. אם לא אכפת לך מההתעניינות הגוברת בך, או יותר נכון בבטנך, אין בעיה. אבל אם את לא רוצה שיתייחסו אלייך כמו אל מוצג במוזיאון לילדים, יש שתי שיטות עיקריות להתמודד עם המצב, בלי להיות בוטה.

את יכולה בעדינות, אבל בתקיפות, ליידע אנשים סביבך איך את מרגישה ("אני יודעת שזה מפתה, אבל אני מעדיפה שלא תיגע בבטן שלי). אפשרות שנייה היא פשוט להתחמק ממגע.

קצת טיפים לשבוע ה-22

  • אם את מרגישה שמשהו לא סדיר, כמו למשל כאבים או התכווצויות בטן, יתכן שאלו הן התכווצויות שנקראות ברקסטון היקס, וזה לא מצב מסוכן.
  • אם הרופא סבור שאת בסיכון ללידה מוקדמת, הוא יבצע בדיקת פיברונקטין עוברית. אם התוצאות שליליות, את לא בסיכון, אבל אם התוצאות חיוביות, הסיכויים שלך ללידה מוקדמת גבוהים, כך שהרופא ימליץ על צעדים מתאימים להגנה על בריאותך ובריאות התינוק.

אם יש לך התכווצויות ברגליים, או שאת סובלת מתסמונת רגליים חסרות מנוחה, יתכן שחסר לך מגנזיום, ואת צריכה להוסיף אותו לתזונה.

שבוע 22 2

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים