שבוע 29 להריון

למרות שנראה לך שההיריון לא יגמר לעולם, את כבר לגמרי קרובה לסוף. התינוק שלך מתפתח בקצב יפה, אבל כדי לעזור לו, את צריכה לאכול טוב. שימי לב להבדלים בין אכילה נכונה ובריאה לבין "אכילה בשביל שניים", שלעולם ובשום שלב של ההיריון היא לא נכונה ולא מומלצת.

*אל תשכחי לראות את הסרטון בסוף הכתבה

חודש 7 / טרימסטר 2

סטטוס שבוע 29

בואי ללמוד קצת יותר על השבוע ה-29 שלך 

התינוק שלך שוקל השבוע קילו וחצי, והוא באורך של 15 סנטימטרים. שריריו וריאותיו ממשיכים להתפתח, וראשו הולך וגדל על מנת לפנות מקום למוחו המתפתח. כדי לענות על דרישות התזונה הגוברות שלו, תצטרכי הרבה חלבונים, ויטמין C, חומצה פולית וברזל.

היות ועצמותיו סופגות הרבה סידן, הקפידי לשתות חלב, או למצוא עוד מקור טוב של סידן, כגון גבינה, יוגורט או מיץ תפוזים טרי. בנוסף לרכיבים חשובים אלו, קחי גם כ-250 מיליגרם תוסף סידן כדי לשמור על התפתחות העצמות של התינוק.

התינוק שלך מאוד פעיל עכשיו

הרופא עשוי לבקש ממך להקדיש קצת זמן כל יום כדי לספור את תנועות התינוק, וייתן לך הוראות ספציפיות איך לעשות את זה.

דווחי לו אם את מרגישה שהוא הופך להיות פעיל, כי יתכן שתצטרכי בדיקת nonstress או פרופיל ביופיזיקלי על מנת לבדוק את התינוק.

תגידי שוב שלום לכמה חברים ותיקים: גזים, צרבת ועצירות

בשבוע ה-29 להריון, תסמינים אלו עשויים להתרחש בתדירות גבוהה, כי הורמון ההיריון פרוגסטרון מרגיע רקמות שריר חלקות בכל הגוף, כולל בדרכי העיכול.

הרפיה זו, יחד עם הצפיפות בבטן, גורמת לתפקוד איטי של מערכת העיכול, מה שעלול להוביל לגזים וצרבת, במיוחד לאחר ארוחה גדולה, ולתרום לעצירות.

זה גם הזמן להופעת טחורים

הרחם המתפתחת עשויה גם לתרום להופעת טחורים, שהם כלי דם נפוחים באזור פי הטבעת, ונפוצים במהלך ההיריון, אבל למרבה המזל, הם בדרך כלל נעלמים בשבועות שלאחר הלידה. אם הטחורים מגרדים או מכאיבים, מומלץ לשטוף את האזור במים חמים או להחיל קומפרסים קרים עם תרופות מקומיות שהרופא ימליץ לך עליהן, למריחה על האזור הנגוע.

הימנעי מישיבה או עמידה לפרקי זמן ארוכים, דווחי לרופא אם יש לך דימום מפי הטבעת, והתייעצי איתו לפני השימוש בתרופות אחרות. על מנת למנוע עצירות, הקפידי על תזונה עשירה בסיבים, שתי הרבה מים והקפידי על פעילות גופנית קבועה.

"תסמטונת היפוטנסיבית"

חלק מהנשים מקבלות תסמונת זו במהלך ההיריון, שמתרחשת במהלך שכיבה על הגב. התסמונת מתבטאת בשינויים בקצב הלב ובלחץ הדם, שגורמים לתחושת סחרחורת, עד לשינוי התנוחה.

את עשויה להבחין שאת מרגישה סחרחורת אם את קמה מהר מדי, וכדי למנוע תסמינים אלו, שכבי על הצד ולא על הגב, והחליפי תנוחות לאט משכיבה לישיבה ולעמידה.

רשימת קניות, גם אם את לא ממש קונה את הדברים שתזדקקי להם לאחר הלידה

הנה כמה דברים שתצטרכי בשבועות הראשונים לאחר הלידה, כשזה יהיה כמעט בלתי אפשרי לצאת לקניות:

  • חיתולים, מגבונים לחים וקרם לאחר החלפת חיתול.
  • חומר כביסה ידידותי לתינוקות.
  • תחבושות בשבילך, כי את תדממי במשך מספר שבועות לאחר הלידה.
  • חטיפים בריאים בשבילך.
  • הרבה בגדים נוחים לך ולתינוק.

כך זה נראה מקרוב יותר

הריון לפי שבועות וחודשים